En az lise mezunu sözleşmeli personel alım ilanı! Hemşire Ebe Eczacı Teknisyen başvuru şartları

Kafkas Üniversitesi KPSS puanı esas alarak toplamda 58 sözleşmeli personel alımı yapacak. Yayınlanan ila ile alım yapılacak kadroları ve sayılarını duyuran kurum, adaylara son başvuru tarihinden şartlarına kadar merak edilen tüm soruların cevaplarını açıkladı. İşte merak edilen ilan detayları…

En az lise mezunu sözleşmeli personel alım ilanı! Hemşire Ebe Eczacı Teknisyen başvuru şartları
En az lise mezunu sözleşmeli personel alım ilanı! Hemşire Ebe Eczacı Teknisyen başvuru şartları
GİRİŞ 27.04.2021 12:04 GÜNCELLEME 27.04.2021 12:05

Kafkas Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4’üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istidam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. KPSS puanı esas alınarak yapılacak alımda toplamda 58 sözleşmeli personel iş başı yapacak. Adaylardan ise en az lise mezunu olma şartı aranıyor. Peki Kafkas Üniversitesi personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor? İşte merak edilen detaylar…

Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Kafkas Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları 17 Nisan 2021 tarihi itibari ile başladı. Adaylar 15 gün yani 2 Mayıs 2021 tarihini saat 17.00’ye kadar üniversitesinin internet sitesi http://www.kafkas.edu.tr üzerinden online başvurularını tamamlayabilecekler.

İLANA BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Hangi Kadrolara Alım Yapılacak?

Kafkas Üniversitesi alım yapacağı kadroları ve sayılarını ilan ile duyurdu. İşte alım yapılacak kadrolar;

  • Hemşire (43)

  • Ebe (12)

  • Eczacı (1)

  • Röntgen Teknisyeni (2)

Başvuru Şartları Neler?

Kafkas Üniversitesi personel alımı başvuru şartları yayınlanan ilan ile belirtildi. İşte başvuru şartları;

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma

2. Taksirli Suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak,

3. Başvuru tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak,

4. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak,

5. 657 sayılı Kanununun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engeli bulunmamak,

B- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi gereğince, “sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmü uyarınca başvuruları kabul edilmeyecektir.

C- Daha önceden kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

D- KPSS (B) grubu sınavlardan lisans mezunları için 2020 KPSSP3, önlisans mezunları için 2020 KPSSP93, lise mezunları için 2020 KPSSP94 puanı esas alınacaktır.(Eczacı pozisyonu hariç)

E- KPSS puan sıralamasıyla atanmaya hak kazanıp göreve başlatılacak olanlar, istihdam edilecekleri birimlerde aynı sınıftaki diğer personelin tabi olduğu çalışma saat ve usulüne tabi olarak çalışacaklardır.

F- Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenen belgeleri ibraz edemeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacak, sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptal edilecek, hakkında yasal işlem yapılacaktır.

G- Eczacı pozisyonuna müracaat eden adayların 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun'un 2. 3 ve 4'üncü maddelerinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

H- Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütlerine kaptıracak tek bir gencimiz yok
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum