Özer'in yakalanması için 4 farklı ülkeye ekip gönderildi

2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığı öne sürülen Faruk Fatih Özer'in yakalanması artık an meselesi. 4 ülkeye özel ekip gönderildi, çalışmalar sürüyor.

Özer'in yakalanması için 4 farklı ülkeye ekip gönderildi
Özer'in yakalanması için 4 farklı ülkeye ekip gönderildi
GİRİŞ 25.04.2021 21:04 GÜNCELLEME 25.04.2021 21:05
Bu Habere 72 Yorum Yapılmış

Kripto para borsası Thodex'i işlemlere kapatıp, müşterilerin 2 milyar doları ile kaçtığı öne sürülen Faruk Fatih Özer'in yakalanması için çalışmalar sürüyor. Soruşturma kapsamında gözaltına alınanların sayısı ise 69'a yükseldi.

YAKIN KORUMA TUTMUŞ!

KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYOR

Hakkında kırmızı bülten çıkarılan Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk'a kaçtığı belirlenince iadesi için girişimlerde bulunuldu. Kripto para borsası Thodex'i işlemlere kapatıp, müşterilerin 2 milyar doları ile kaçtığı öne sürülen Faruk Fatih Özer'in yakalanması için çalışmalar sürüyor. 

Arnavutluk'la Türkiye arasında tüm mekanizmalar devreye sokuldu. Arnavutluk güvenlik birimleri çok sayıda adrese baskın düzenledi.

YAKALANMASI ARTIK AN MESELESİ

Emniyet Genel Müdürlüğü de işbirliği ve koordinasyon amacıyla 5'er kişiden oluşan 4 teknik ekip kurdu. Bu ekiplerden biri Arnavutluk'a gönderildi.

Türk heyet, Arnavutluk Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yetkilliler ile Tiran’da yarın toplantı yapacak.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgilere göre Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer halen Arnavutluk sınırları içinde. Özer’in fiziki takibi sürüyor, ülkeden çıkabileceği tüm noktalar kapatıldı.

KAÇMA İHTİMALİNE KARŞI ÖNLEM

Arnavutluk'a komşu Karadağ, Kosova ve Kuzey Makedonya'da ilgili birimlerle görüşmeler yapıldı. Emniyetin oluşturduğu teknik ekiplerden 3'ü de bu ülkelere gitti.

ŞÜPHELİLERDEN 69'U YAKALANDI

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında Özer'in babası, ağabeyi ve kız kardeşinin de olduğu 80 kişi hakkında gözaltı kararı verilmişti. Ağabey Güven Özer Pendik'te, kız kardeş Serap Özer ise Kocaeli'de gözaltına alındı.

Baba Zülküf Özer'le birlikte 11 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar ise devam ediyor.

KAYNAK: TRT HABER
YORUMLAR 72
 • Yazıktır, 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir avuç para sevdalısı yüzünden emniyet işi gücü yokmus gibi bunlarla uğraşıyor. O paraların cezasını devlet, halk herkes ödüyor, az bile tokatlamış bunları.
  Cevapla
 • Toni 3 yıl önce Şikayet Et
  Adam gürcistanda siz nerde arıyorsunuz heyt heyt
  Cevapla
 • Mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Sizde bunun haberini yazın adamda tedbirini alsın. Sırf haber olsun diye lütfen bazı şeyleri yazmayın Allahınızı severseniz.
  Cevapla
 • meraci83 3 yıl önce Şikayet Et
  Nah yakalarsınız. Yakalanması an meselesi diye tellaliye çıkaracaksınız hemde geliyoruz kaç diyeceksiniz. Çiftlik bank tosuncuğunu yakaladık mı da bu dolandırıcıyı yakalayacağız?
  Cevapla
 • k-keskin 3 yıl önce Şikayet Et
  sonu hüsranla bitecek inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Meteoroloji'den çok sayıda il için gök gürültülü sağanak uyarısı
Personel maaşlarını ödeyemeyen Kuşadası Belediye Başkanı içki ısmarladı