Türkiye daha kararını vermedi! ABD'nin korkusu İncirlik ve Malatya

ABD Başkanı Biden'ın 'sözde soykırım' açıklamasının ardından Türkiye'nin atacağı adımlar beklenirken, masaya İncirlik ve Malatya'nın gelmesi bekleniyor.

GİRİŞ 27.04.2021 11:10 GÜNCELLEME 27.04.2021 12:53
Bu Habere 180 Yorum Yapılmış

ABD Başkanı Joe Biden'ın 24 Nisan 1915 olaylarına ilişkin "soykırım" ifadesini kullanması sonrası Türk-Amerikan ilişkilerinde ciddi bir kırılma yaşandı. Skandal ifadenin ardındaki 'niyetin' ne olduğu tartışılırken, Türkiye'nin atacağı adımlarda konuşulmaya başlandı. 

Ülke TV'de Ülke'de Bugün programında gazeteci M.Mustafa Yıldz'ın sorularını yanıtlayan Uluslararası İlişkiler Uzmanı Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, "Havuç sopa taktiğiyle ABD bir yere varamaz." diyerek, Türkiye'nin S-400'ler konusundaki duruşunun net olduğunu ifade etti.

Caşın, "NATO'da sayın Çavuşoğlu söyledi... Bu mesele kapanmıştır" dedi.

ABD'nin Türkiye'ye karşı tavrını değerlendiren Caşın, "Bunun cevabını yine savunma bakanımız, Sayın Akar verdi. 'Eğer başka bir niyet yoksa neden füzeden korkuyorsunuz?' Yani taarruzi bir niyetiniz yoksa... Ben şüpheliyim yani, bu kadar Türkiye'ye karşı 40 bin tırla PKK'yı silahlandıran ve Yunan  Büyükelçisini cesaretlendirip iki devlet arasındaki ilişkileri bozan ABD..." açıklamasında bulundu.

ABD'NİN KORKUSU

Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, ABD Başkanı Biden'ın skandal açıklamasının ardından Türkiye'nin atacağı iki adımın olduğunu vurgulayarak, "İncirliği ve Malatya radarını kapatırız diye korkuyorlar. Bunu gereğince Türkiye düşünecek, yüce meclis buna karar verecek. ABD'nin yaptığı yanına kar kalmayacak." dedi.

İncirlik Üssü

ERMENİ LOBİLERİ TOPRAK TALEBİNDE BULUNACAK

"Daha kötü bir hadise var" diyen Caşın, "Şimdi ABD'de bu ermeni lobileri bundan cesaret almak suretiyle 2T, 3T dediğimiz, tanıma, tazminat ve toprak talebinde bulunacaklar. Ne demek? Şöyle söyleyeyim... Hangi vatan evladı. Buna HDP'de dahil... Soruyorum... Samsun'dan Adana'ya kadar Doğu Anadolu toprağını Ermenilere verir. Onun için mi çarpıştık? Onun için mi biz şehit verdik? Onun için mi Kurtuluş Savaşı verdik? Onun için mi Nuri Paşa Bakü'ye çıktı." değerlendirmesin bulundu.

RUS PATRİĞİ: OSMANLI HRİSTİYANLARA BASKI UYGULAMAMIŞTIR

"Ve burada bir art niyet daha olduğu dün ortaya çıktı" diyen Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, "Paşinyan'ın istifa etmesi hemen bunun akabinde geldi, yani burada Ermenistan'a da kırmızı ışık yakılıyor." ifadelerini kullandı.

Rus devlet kanalı Rossiya 24’e konuk olan Rusya Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill, Osmanlı İmparatorluğu’nda hiç kimsenin Hristiyan azınlıkları yok etmediğini, dini toplulukların arasında bir ilişki düzeninin bulunduğunu ifade etti.

Caşın, "Cumhurbaşkanım, "30 senedir Minsk'i çözmediniz. Biz özdük" diyor. Kim? Azerbaycan, Türkiye ve Putin. Bu da çok önemli, dikkat edin dün Rus patriğinden açıklama geldi. Bu da çok manidardır. "Osmanlı devletinde hristiyanlara karşı bir baskı olmamıştır." dedi.

JOE BİDEN YUNAN MİLİTANI 

Joe Biden'ın 'tarih fakiri' bir adam olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, "Rahmetli Ecevit'in dediği gibi Yunan militanı..." açıklamasında bulundu.

TÜRK ASKERİ AMAN DİYENE SİLAH ÇEKMEZ!

Türkiye Cumhuriyeti devleti böyle alçak bir kurşunla vurulacak kadar basit bir devlet olmadığını vurgulayan Caşın, "Ne diyor Mehmet Akif, "Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın" Biz Çanakkale'de yedi düveli mağlup etmiş asil, büyük bir devletin evlatlarıyız. Ve atamızla da iftihar ediyoruz. Türk askeri merttir, Türk askeri cesurdur. Ve dini imanın gereği aman diyene silah çakmaz!" dedi

"CUMHURBAŞKANIN LİDERLİĞİNDE BU MİLLET HER TÜRLÜ MÜCADELEYE HAZIR" 

"Türk milletinin kalbi yaralanmıştır ancak asla umudumuzu kaybetmiyoruz. Ve sayın Cumhurbaşkanının liderliğinde bu millet her türlü mücadeleye hazır" diyen Caşın, "Diplomasi, siyasi ve askeri, teknolojik olarak... Yani "Bizim Çocuklar" diyip ihtilal yaptıranlar değil... O çocuklar bugün uçak yapıyor, füze yapıyor. Dünyanın en iyi insansız deniz aracını yapıyorlar ve yaptıkları silah sistemleri ile dünya harp tarihini değiştiriyorlar." değerlendirmesinde bulundu.

Uluslararası İlişkiler Uzmanı Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, "74'te de bize Fantom (Phantom) vermediler, sonra Sovyetler Afganistan'a girip İran'da devrim olunca gel dediler vereceğiz, biz 60 senedir Fantomları kullanıyoruz." dedi.

ABD TARİHİ BİR HATA YAPTI

Caşın, "O teyyarelerin subayı olarak şunu söylüyorum," diyerek, ABD'nin yaptığı bu tarihi hata yaptığını bu olayın tarihte bir yüz karası olduğunu,  Amerika çok ciddi bir partnerini kaybettiğini ve bundan geri dönüşün olmayacağını ifade etti. 

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
sözde soykırım
YAZDIR
YORUMLAR 180
 • hüseyin 4 ay önce Şikayet Et
  yoksa türkiye 1923 de amarikanın eyaletimi olduda 1923 den dogru bız türkiyeyi yönetiyorduk diyorlar recep tayyip isminde bir zat cıkdı bizi dinlemiyor diyorlar kanunlarını biz yapıp hukukunu biz yaptık egitimini biz düzenledık yanı okullardan allah peygamber ismini biz yasakladık diyorlar yoksa bizlerden bişeyler gizliyorlar ama bu yahudiler bunu kendileri açıklıyor
  Cevapla
 • Hudaibia 4 ay önce Şikayet Et
  Hiç düşünmeye gerek yok, defolsun gitsinler.
  Cevapla
 • Aksaçlı 4 ay önce Şikayet Et
  ABD ye güven olmaz üstler katılmalıdır bardak taşmıştır s müttefikligi böyle dostluk olmaz elçilik kapatılmalıdır bagımsızlıga giden tek yoldur
  Cevapla
 • temel 4 ay önce Şikayet Et
  direk kapatmak gerek toprak verecek ise usa versin o kadar musliman ulkesini maf etti isgal etti usa ølen arapa ve afrika halkina toprak vermek zorunda usa bizim topraklar yeri yok adamlar hep dusmanlik yapiyor kesin burda durur iken casuzluk yapiyor kovun gitsin zaten bir sorun olsa ilk usa vurur bizi
  Cevapla
 • Osmanlı torunu 4 ay önce Şikayet Et
  Sayın cumhurbaşkanım ben bir kürdüm ama bu vatan bu toprak ve bu göklerde dalgalanan ay yıldızlı bayrak hepimizin bu vatan bayrak uğruna çanakkalede türk kürt laz çerkez ayırımı olmadan binlerce şehit verdik hepimiz kardeşiz hdp ye chp ye ipe dış güçlere karşı tek vücut olmalıyız. Türkiye cumhuriyeti devletini hiç kimsenin tehdit edemez allah aşkına reis kapatın kafirin topraklarımızdaki üslerini buradan atın domuzları onların askeri üslerimizde ne işleri var bizim neden onların üslerinde askerimiz uçağımız yok bizim kafire ihtiyacımız yok bize allah yeter daha sonra türk kürt kardeşliği yeter kafirler için yaşasın cehennem
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beşiktaş 3-0'ı koruyamadı!
Nöroloji uzmanında dikkat çeken Kovid-19 uyarısı! (21 Eylül 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)