E-muhtıranın üzerinden 14 yıl geçti

27 Nisan e-muhtırasının üzerinden 14 yıl geçti. İletişim Başkanı Altun, demokrasiye darbe girişimine ilişkin açıklama yaptı.

E-muhtıranın üzerinden 14 yıl geçti
E-muhtıranın üzerinden 14 yıl geçti
GİRİŞ 27.04.2021 15:37 GÜNCELLEME 27.04.2021 15:52

Türk demokrasi tarihine "ilk e-muhtıra" olarak geçen ve hükümetin bir gün sonra yaptığı karşı açıklama dolayısıyla "kırılma noktası" olarak nitelendirilen 27 Nisan e-muhtırasının üzerinden 14 yıl geçti.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, e-muhtırayla ilgili açıklama yaptı. Altun, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"27 Nisan “27 Nisan 2007, Türkiye’nin demokratik seçimlerle oluşmuş Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Türkiye’nin Cumhurbaşkanını seçtirmemek için asker ve sivil darbeci zihniyetin topyekün demokrasimize saldırdığı kara bir gündür. 

Darbeci zihniyet kanlı ve karanlık tarihinden aldığı sözde güçle demokrasimize müdahale etme cüretini kendinde bulmuştu. Ancak demokrasiye inanmış bir liderin milleti için ölümü dahi göze alabileceğini hesap edemediler. Milletin gücü darbecilerin kanlı tarihinden daha güçlüydü.

27 Nisan, demokrasimiz için ne kadar karanlık bir gün ise 28 Nisan 2007’de darbeci zihniyetin milletin iradesi tarafından bertaraf edildiği bir o kadar aydınlık bir gündür. 

Cumhurbaşkanımız darbecilerin hevesini kursağında bırakmıştır. 

Demokrasiye ve millete hizmet budur.”

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Citroen C4 X modelini dünyaya İstanbul'dan tanıttı
Erdoğan ve Biden NATO zirvesi öncesi bir araya geldi