Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na genelge tepkisi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Genelge ile Türkiye'de demokrasi askıya alınmıştır" sözüne sert tepki gösterdi.

Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na genelge tepkisi
Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na genelge tepkisi
GİRİŞ 02.05.2021 01:32 GÜNCELLEME 02.05.2021 01:57
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, polisin Taksim'de eylemcilere müdahalesini kaydedenlerin engellenmesini eleştirdi. Emniyet genelgesinin demokrasiye aykırı olduğunu savundu.

"GENELGEYİ OKUMAMIŞ"

Kılıçdaroğlu'nun sözlerini CNN Türk'te katıldığı programda değerlendiren İçişleri Bakanı Soylu, Kılıçdaroğlu'nun genelgeyi okumadığını, özüne bakmadığını belirtti. "Kılıçdaroğlu'nun bu konudaki bakışı siyasal perspektif bakışıdır" dedi.

Bakan Soylu, özgürlük dengesi kavramının görevini yapan polis ya da kamu görevlisinin hürriyeti ve güvenliğini sağlamak adına hayati önem taşıdığını dile getirdi. "Herkesi elinde bir kamera ile istediği şekilde taciz edebilecek noktaya getirmek doğru bir yaklaşım değil" ifadesini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Dost 4 ay önce Şikayet Et
  Polisin görüntüsü alınırsa görevini yapmaktan kaçınır.Kimse kimsenin izinsiz görüntüsünü de alamaz.Suç işliyor olsa bile Kişisel Verileri Koruma Kanununa (Kvkk) aykırıdır.
  Cevapla
 • bayram 4 ay önce Şikayet Et
  sokağa çıkma yasağında provakötörler sokakta gezebilirmi
  Cevapla
 • O.Nuri 4 ay önce Şikayet Et
  Boş verin Bakanım it ürür kervan yürür...o kaybolan 978 atlarin akibetinin hesabını versin.978 at nerde?pkkya mı verdiler
  Cevapla
 • ahmetw 4 ay önce Şikayet Et
  Allah senin cezani verecek hirsizlarin hamisi abisi, zulmünüz artsinki helakiniz hak olsun..zulmetmeye devam.. hirsizlar sürüsü..
  Cevapla
 • Oflu 4 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım siz hala CHP yi muhatap mı ( bugünkü CHP) alıyorsunuz.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Prof. Dr. Murat Akova'dan Turkovac açıklaması: Sinovac kadar etkili olacak