AK Parti'den yeni açıklama: Adalar'da 978 at kayıp

İBB'nin Adalar'daki faytonlardan kurtardığı atlardan 99'unun kayıp olduğu ortaya çıkmıştı. Ancak AK Parti, kayıp at sayısının 978 olduğunu açıkladı.

AK Parti'den yeni açıklama: Adalar'da 978 at kayıp
AK Parti'den yeni açıklama: Adalar'da 978 at kayıp
GİRİŞ 02.05.2021 18:40 GÜNCELLEME 02.05.2021 18:41
Bu Habere 309 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Adalar’daki faytonlardan kurtardığı atlardan Hatay Dörtyol Belediyesi’ne gönderilen 99’unun kayıp olduğu ortaya çıkmıştı. Ancak AK Parti İstanbul Çevre, Şehir ve Kültür İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay, çok daha fazla atın kayıp olduğunu öne sürdü.

Dün bir basın açıklaması yapan Altunay, şu iddialarda bulundu:

“Farklı illerden toplam 1341 talep İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne ulaştı. Yozgat, Bilecik, Nevşehir, Bilecik, Kayseri gibi illere 102 at amacına uygun şekilde gönderildi. Ancak birden bire İBB Başkanı, İl Tarım Müdürlüğü’ne giderek ‘Artık sevkiyatları biz yapacağız. Şu andan itibaren sevkiyatlar durdurulmuştur, atlar bize aittir’ diye talepte bulundu. Sahiplendirilen 102 attan sonra geriye kalan 1200 atın 120 tanesinin Adalar’daki ahırlarda olduğu göz önüne alınırsa geri kalan 978 atın faili meçhul. Bazı atların telef edildiği, üzerindeki çiplerin sevkiyat öncesi çıkarıldığı, para karşılığı satıldığı yönünde iddialar var. Bugüne kadar toplam kaç tane at, nereye ve kimlere verilmiştir?”

YORUMLAR 309
 • Cuma ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Atlar sucuk olmuştur çoktan bayram sonu sofralarımızda görebiliriz.
  Cevapla
 • bülent 1 yıl önce Şikayet Et
  CHP'lilerin yaptığının onda birini AKP yapsa yıllarca konuşurlar, gündemden düşürmezler maalesef.. "Tecavüz tabi ki olacak olmuştur" diyor bir chp'li bayan milletvekili hem de, kimsenin umurunda değil, nasıl bir algı bu..
  Cevapla
 • Gerçekler 1 yıl önce Şikayet Et
  Sosyal medyada cehape'nin skandalları hiç gündem olmuyor farkındaysanız, maalesef sosyal medya onların elinde ne kadar skandalları olursa olsun bir şey değişmiyor, yerli ve milli medya bunları hergün TV'lerde kendi sosyal medya hesaplarında anlatmalı, savaş sadece cephede olmuyor asıl savaş akılların savaşıdır biz hep bunda kaybediyoruz çünkü medyayı önemsemiyoruz.
  Cevapla
 • İsa 1 yıl önce Şikayet Et
  Geçmiş olsun istanbullular, hani 29 tl'ye kavurmalı iftar kumanyası varya, bilin bakim eti nereden veya chp'li bir belediyenin size "helal et" yedireceğini düşünüyormusunuz? Cidden büyük geçmiş olsun, çünkü din iman mücadelesi bu!
  Cevapla
 • Vati 1 yıl önce Şikayet Et
  Atlar kayboldu dendiginde aklına kesin sucuk yapıldı ihtimali "gelenler heralde yalnız deilim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD 6. nesil B-21 bombardıman uçağını tanıttı
Akşener, Kılıçdaroğlu'nu oyun dışı bıraktı! Cumhurbaşkanı adayını açıkladı