Sedat Peker'in Soylu ile ilgili iddialarına Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti'den ilk yorum!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada firari Sedat Peker hakkında çok sert bir açıklama yaptı.

Sedat Peker'in Soylu ile ilgili iddialarına Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti'den ilk yorum!
Sedat Peker'in Soylu ile ilgili iddialarına Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti'den ilk yorum!
GİRİŞ 14.05.2021 10:43 GÜNCELLEME 14.05.2021 10:46
Bu Habere 259 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in kendisi hakkındaki ifadelerine sert sözlerle karşılık verdi.

Bakan Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, aylardır bu senaryonun bu noktaya geleceğini beklediğini belirtti. Soylu, "Birilerinin elinde operasyon elemanı olan mafya pisliği, yıllarca bu ülkede tehdit ve şantajla pek çok insanın canını acıttı. Devlet ve millet gibi kutsal kavramların ardına sığınarak kan emici oldu, her türlü pisliğe bulaştı. Türkiye, tam da bunlar gibi pespayelerle mücadele ederek temizleniyor ve yükseliyor. Kullandığı uyuşturucunun beynini yok ettiği, müptezel operasyon elemanına sesleniyorum: İddianı, iftiranı, her şeyin açığa çıkması için yargıya taşıyorum. Ben adalete teslimim. Sen de operasyon faresi gibi kaçma, ülkene gel adalete teslim ol" dedi.

'EN BAŞARILI OLDUĞUMUZ ALAN'

Soylu, "Elbette ki cesaret aldığın bir yerler vardır. Tüm iftira ve ithamlarına mal bulmuş mağribi gibi sarılan ve şereflice siyaset malzemesi haline getiren nasıl olsa Kemal Kılıçdaroğlu gibi ağabeyin var, nasıl olsa Meral Akşener gibi ablan var, nasıl olsa Ali Babacan gibi kardeşin var, nasıl olsa  Ahmet Davutoğlu gibi hocan var, nasıl olsa Birgün gibi gazeten var, nasıl olsa Cumhuriyet gibi gazeten var, nasıl olsa Sözcü gibi yayın organın var, nasıl olsa FETÖ’nün sosyal medya ağı var, nasıl olsa HDPKK’nın tam desteği var, nasıl olsa bu tiyatroya günlerdir aval aval bakan, her şeye konuşup laf söyleyen; ama hala Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını anlamayan, şimdi susan ödlekler var. Hükümetlerimiz ve partimiz terörden uyuşturucuya kadar pek çok suç kaynağında Cumhuriyet tarihimizin en başarılı sonuçlarını üretti. Ancak, başından itibaren en başarılı olduğu alan, mafyadan bu ülkeyi ve milleti kurtarmaktır. Onun için liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarım; mafya pisliklerine ve onların pis oyunlarına müsaade etmediği için" ifadelerini kullandı.

'MAFYAYA HAYAT HAKKI TANIMADIK'

İddialara yanıt veren Soylu, "İddiana, iftirana gelince; senin gibi kalleşlerle ve müptezellerle yüzleşe yüzleşe Türkiye bu noktaya geldi. Üzerime düşeni alıyor ve yüzleşiyorum. İstanbul ve Bursa mahkemelerinde iki dosyan var. İstanbul’daki dosyanın başlangıcını bilmiyorum. Ancak dosyanın yeniden hareketlenmesi ve operasyona dönmesinde bizatihi katkım var. Bursa’daki dosya ise bir kişinin şahsıma şikayeti ile baştan sona benim takibim. Hayatının bir noktasında benimle temasın var ve bu ispatlanırsa aziz milletimizin gözü önünde idam dahil her türlü cezaya, aşağılanmaya razıyım. Bayram günü bu müptezellikle kendilerini meşgul ettiğim için aziz milletim beni bağışlasın. Çünkü beni tanıyanlar ve birlikte çalışanlar bilir ki mafyadan nefret ederim. 5 yıla yakın İçişleri Bakanlığı dönemimde mesai arkadaşlarıma bu konuda hangi talimatları verdiğim, nasıl tavizsiz olduğum, yerel, bölgesel ve ulusal yüzlerce çetenin çökertilmesi sonucu ile açıktır. Allah’a hamdolsun mafyaya hayat hakkı tanımadık. Böyle bir ihmali, devletime ve milletime ihanet sayarım. Bedeli ne olursa olsun terörle uyuşturucu ile organize suç çeteleri ile ve tüm suç unsurları ile mücadelemiz kökünü kazıyana kadar devam edecektir" diye konuştu.

İBRAHİM KALIN'DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ve AK Parti Sözcüsü Çelik, organize suç örgütü soruşturması kapsamında aranan ve bir süredir yaptığı Youtube yayınlarıyla birtakım iddiaları dile getiren Sedat Peker'in iddialarını gündeme taşıyarak AK Parti'yi ve bakanları eleştirenlere sosyal medya üzerinden yanıt verdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın "İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, meseleyi açıkça ortaya koyarken muhalefetin küçük siyasi hesaplarla ve mafyatik bir şahsın hezeyanlarından medet umarak iftira ve tezviratta bulunması muhalefet adına ne hazin bir durumdur. Umarım bu yaptıklarından hicap duyarlar" ifadelerini kullandı.

ÖMER ÇELİK: ŞİDDETLE KINIYORUZ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "İçişleri Bakanımızı, kabinemizi ve partimizi bir suç örgütü üyesinin laflarıyla hedef alanları şiddetle kınıyoruz. Suç örgütü üyelerini siyaset ve muhalefet yapmanın referansı kabul edenleri kınıyoruz" dedi.

Çelik şu ifadeleri kullandı:

İllegal/mafyatik kişiliklerin tezviratlarını esas kabul ederek İçişleri Bakanımıza, Bakanlarımıza, Kabinemize, Ak Partimize ve siyaset arkadaşlarımıza saldıran muhalefet siyasetçileri sadece kendilerine kişiliksiz notlar veriyorlar.

Suç örgütü mensubu şahısların hezeyanlarının peşine düşerek siyaset arkadaşlarımızı hedef alanlar aslında kendi referanslarının suç örgütü mensupları olduğunu itiraf etmekten başka bir şey yapmıyorlar.

Muhalefetin siyasi demeç verirken kendisini suç örgütü mensubu bir şahsın ifadelerinden beslenmek zorunda hissetmesi, siyasetin en temel ilkesinden ahlaki bir sapmadır.

Terör örgütü üyelerinin iddialarının bir suç örgütü üyesi tarafından dillendirildikten sonra siyaset gündemine taşınması, bir siyasi figüranlık örneğidir ve nasıl bir kurgunun ürünü olduğu milletimizin ferasetinden kaçmamaktadır.

Elinde belge bilgi olan hemen mahkemeye gitsin. Elindeki malzeme sadece illegal/mafyatik tiplerin tezviratları olanlar, bunları kullanarak siyaset yapmıyorlar, sadece kendilerini kullandırıyorlar.

İllegal odakların sözlerini esas alarak arkadaşlarımıza siyasi saldırıda bulunanlar, illegal odakların iftiralarını referans kabul ettiklerini beyan etmiş oluyorlar. Siyasetçinin bu hale düşmesi vahimdir. Bu şekilde davrananların yarın öbür gün kendileri hakkında illegal/suç örgütü mensubu kişiliklerin söyleyeceği her şeyin doğru kabul edileceği bir ortama imza attıkları açıktır.

Rakibine gayrı meşru odakların iftiralarıyla saldıranlar, gayrı meşru odakların kendileri hakkında söyleyeceği her şeyi şimdiden doğru kabul etmiştir. Bu siyaset tarzı utanılması gereken bir siyaset tarzıdır.

İçişleri Bakanımızı, kabinemizi ve partimizi bir suç örgütü üyesinin laflarıyla hedef alanları şiddetle kınıyoruz. Suç örgütü üyelerini siyaset ve muhalefet yapmanın referansı kabul edenleri kınıyoruz.

YORUMLAR 259
 • Mustafa Yılmaz 3 yıl önce Şikayet Et
  İt ürür kervan yürür, değerli içişleri bakanımiz doğru yoldasın , itleri muhatap almayın lütfen, durmak yok yola devam
  Cevapla
 • Cebrail 3 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Bakanımız Süleyman SOYLU'nun sonuna kadar yanındayız. Devletimiz milletimiz bayrağımız ezanımız ebediyen payidar olacaktır vesselam.
  Cevapla
 • muammer 3 yıl önce Şikayet Et
  Şeytanı çok kuvvetli. Adam bir taşla üç,hatta dört kusvurma derdinde.Aklina Soyluyu karşısına almış gibi davranırken Sayın Cumhurbaşkanı'nı da yanındaymış gibi olayin içine çekiyor. Soylu ve Cumhurbaşkanın arasını açıyor. Direk hükümeti yıpratmayı da hedeflemiş zaten.Ve dolayısıyla tam bir FETTOŞ taktiği TÜRKIYE "ye vurma operasyonu.BÜYÜK ŞEYTAN FETTOŞ bunun arkasındaki güç.
  Cevapla
 • hacı emmi 3 yıl önce Şikayet Et
  sedat peker milletin kutsal değerlerine sığındı,devletçi ve milliyetçi göründü ve çok kişiyi yanına çekti akabinde istihbarat konuya el attı ve gerçekler meydana çıktı. şimdi kendini akıllı sanan zavallı zihniyet yoksunu kişiler sosyal medyaya veya bazılarının laflarına veya şişirmelere kanarak akıllarınca bilgelik taslıyorlar ya ona şaşıyorum. sağdan soldan duyduklariniza itibar etmeyin. cahiliyeti kendini akilli bilge sanan zavalilardan oluşur.
  Cevapla
 • Dolma 3 yıl önce Şikayet Et
  peki adama sormazlarmı madem mafyaya savaş aştınız ee ozaman alaaddin çakıcıda mafya değilmi o neden mhp liderinin sözüyle dışarıya çıkarıldı hadi onuda geçelimde Mansimov fetöden tutuklandı tum malına el konuldu bu mallar devletin hazinesine kalması gerekirken nasıl oluyorda satılıyor şirketlerin sahipleri hissedarları kim açıklansın bu işin tamamını anlatacak yürekli birisi yokmu anlatında bilelim ne oluyor ne bitiyor.
  Cevapla
 • muammer 3 yıl önce Şikayet Et
  dolma değil tam bir dolmuş.Bari gel Bestepeye ben oturacağım deseydin.
  Cevapla
 • hacı emmi 3 yıl önce Şikayet Et
  oooo sen çok iyi biliyorsun. ya oldu olacak cevabını da verseydin bari
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP sözcüsü Yücel'e sert tepki: Bu açıklama, Müslümanlara müdahaledir!
Edin Dzeko coştu! Mourinho'lu Fenerbahçe turun kapısını araladı