Eren'siz geçen yedi bayramda da gözyaşı dinmedi

Bölücü terör örgütü tarafından açılan ateş sonucu şehit olan Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül, Eren'siz geçen 7. bayramın burukluğunu yaşadığını söyledi.

Eren'siz geçen yedi bayramda da gözyaşı dinmedi
Eren'siz geçen yedi bayramda da gözyaşı dinmedi
GİRİŞ 13.05.2021 12:52 GÜNCELLEME 13.05.2021 12:56
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Evinin hemen yakınındaki mezarı başında oğluna dualar eden gözyaşı döken anne Ayşe Bülbül, Eren'siz geçen 7. bayramın burukluğunu yaşadığını söyledi.

Anne Bülbül, "Bir evlatsız bayram nasıl olur? Bugün sabah namazı kalkıp mezarın başına geldim. Belki bana bir şey der diye. Bir insanın evladının şehit olması, şehit annesi olmak güzel bir duygu. Gurur verici bir şey. Ama bir yandan da insan evladını düşünüyor. Daha 15 yaşında bir çocuk ne sırtı rahat gördü ne hayatı. Babalarından sonra eve ekmek getirmek için her gün çalıştı, gayret etti, ekmek parası kazandı. Çok yokluklar çekti. Şehitliği çok istedi, Rabbim de şehitlik nasip etti. Allah yavrumun mekanını cennet eylesin" dedi.

Allah’tan gelen her şeye razı olduklarını belirten anne Ayşe Bülbül, oğlu ile birlikte geçirdiği eski ramazanları hatırlayarak, "Eren, ramazanlarda hiç orucunu ve namazını geçirmezdi. Evimiz küçüktü namaz kılacak abdest alacak bile doğru dürüst bir yer yoktu. Ama o gider dışarda kapıda abdestini alır, gelir içeri gelinceye kadar yeniden toz toprak olan ayakları ile bir kapı dibinde bir köşede namazını kılardı. Orucumuzu birlikte tutardık, babamız yoktu. Sanki ben bir tavuk onlar benim civcivlerimdi, kanatlarımın altındaydılar. Ramazan Bayramı için sabah kalkar namaza giderdi, bana da abilerini namaza kaldırmamı tembihlerdi. O camiden gelinceye kadar ben bayram kahvaltısı için çayı demlerdim. O gelinceye kadar hayvanları yemlerdim. Son birlikte çay içer kahvaltı yapardık" diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 3
 • Vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Eren Eren her gördüğümde yüregim sızlıyor. Sana kıyanların, kıyanlara destek olanların onlara yardım edenlerin a dan z ye hepsini Rabbim kahru perişan etsin.
  Cevapla
 • nettce 3 yıl önce Şikayet Et
  eren zaten bu dünyaya ait olamıcak kadar iyiymiş, melekmiş, şehit oldu, anneciğimize Allah sabır versin
  Cevapla
 • muhtar 3 yıl önce Şikayet Et
  ah annem
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Uyutmuyor, bunaltıyor; esmiyor! Yüksek nem ne zaman etkisini kaybedecek?
ABD, BM, Hamas ve Fransa'dan son dakika İsrail duyurusu! Skandal Filistin kararı