Teslim olan PKK'lıdan çarpıcı HDP itirafı!

Gaziantep'te ikna yoluyla teslim olan PKK/YPG üyesi terörist, HDP Gençlik Meclisleri kanalıyla gençlerin nasıl tuzağa düşürüldüğünü anlattı.

Teslim olan PKK'lıdan çarpıcı HDP itirafı!
Teslim olan PKK'lıdan çarpıcı HDP itirafı!
GİRİŞ 14.05.2021 11:37 GÜNCELLEME 14.05.2021 11:40
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Yaklaşık 7 yıl önce terör örgütü PKK/YPG'ye katılan ve güvenlik güçlerinin ikna çalışmaları sonucu 3 hafta önce teslim olan M.A, emniyette verdiği ifadesinde örgüt hakkında bilgiler paylaştı.

"Kobani olayları" sırasında arkadaşının yönlendirmesiyle terör örgütü PKK/YPG'ye katıldığını itiraf eden M.A, örgütün gençlere çok önem verdiğini belirterek, "PKK'nın çok önemsediği bir alan olarak gençlik her zaman ön plandadır. Çünkü hem kırsala geçişler bu alandan olur hem de şehirlerde yapılacak eylem ve etkinliklerde önemli bir gruptur." ifadelerini kullandı.

Gençlik yapılanmasının yasal görünümlü kurumlar altında faaliyet yürüttüğünü belirten M.A, "Bu yasal alanlar dernekler, öğrenci dernekleri/birlikleri, HDP, DBP gibi örgüte yakın siyasi partiler içerisinde başlar. Bu alanlarda öncelikle gençlere sorumluluk verilerek onlara değer verilir. Bu sorumluluklar mahalle temsilciliği, okul temsilciliği gibi sorumluluklardır. Yeterince gayret gösteren gençler arasından öncelikle küçük ve yasal olan eylemlere katılmaları sağlanır. Bu eylemler bildiri dağıtma, basın açıklamasına katılma gibi eylemlerdir." dedi.

Bu süreçte gençlere propaganda içerikli eğitimlerin verildiğini kaydeden M.A, şu bilgileri paylaştı:

"Bu tür eğitimlerde istenen seviyeye ulaşan gençler sokak eylemleri, asker ve polise, devlet kurumlarına saldırı, örgütün hedefindeki yerlere yönelik saldırılar gibi eylemlere yönlendirilir. Hatta bu gençlere polis tarafından işlem yapılması örgütün işine gelmektedir. Bir süre sonra zaten 'polis seni arıyor', 'kaydın var', 'kırsala katılmaktan başka çaren yok' gibi söylemlerle örgüte katılım sağlanır. Son dönemde HDP gençlik yapılanması gibi kurularak faaliyetlerine devam eden Gençlik Meclisleri aslında PKK yapılanması olup parti adı altında legal görünümle daha rahat hareket etmek için kurulmuştur."

Terör örgütü PKK/KCK içerisinde eğitim alanlara "kadro" denildiğini, bu kişilerin HDP parti binalarına sıklıkla gittiğini ve örgütleyici konumda olduklarını anlatan M.A, kadro şahısların parti yöneticilerinin üstü konumunda olduğuna işaret etti.

M.A, şunları kaydetti:

"Gençlik Meclisleri isimli örgütlenmelerin kuruluşunda kadro şahıslar aktif rol almışlardır. Gençlik Meclislerini PKK çizgisinde örgütleyen kadro şahıslar, birkaç ilin sorumlusu düzeyindedirler ve illerde HDP/DBP yöneticilerinden daha üst bir konumdadırlar. Kadro şahsın HDP/DBP yöneticilerine vereceği talimatlar yerine getirilmek zorundadır. Örgütleyici konumda olan kadro şahıs ile örgüte katılması hedeflenen gençler HDP/DBP'de buluşur ve eğitimler yapılır. Eğitimler partide yapılacağı gibi parti dışında belirlenen yerlerde de yapılabilir. Kadro şahıs eğittiği kişileri örgütsel bilince ulaşmak üzere hazırlar. İdeolojik eğitimin temeli bu şekilde atılıp gençlik örgütlenmesi kurulduktan sonra küçük sokak eylemlerine katılım başlar."

"MAHMUR'DAKİ HDP İRTİBAT BRÜSU KIRSAL İLE BAĞLANTIYI SAĞLAR"

Suriye'de 2019 yılı Haziran ayında gençlik yapılanmasına yönelik bir toplantıya katıldığını belirten M.A, şu bilgileri verdi:

"Benim de katıldığım bu toplantıda tartışma kısmında yer aldım. Sonuçlar kısmına katılmadım. Raporlar kısmında her bölgenin gençlik faaliyetlerine ilişkin raporlar gelirdi. Bu raporlar Suriye ile ilgili yerleri kapsar. Türkiye'nin raporları Suriye'ye gelmez. Türkiye'deki gençlik çalışmaları doğrudan Irak'ta kırsal alana bağlıdır. HDP'nin Mahmur'da bulunan irtibat bürosu üzerinden gelen raporlar örgütün kırsalda bulunan yöneticilerine ulaştırılır. Mahmur'daki HDP irtibat bürosu kırsal ile bağlantıyı sağlar."

YORUMLAR 26
 • Diyarbekri 2 ay önce Şikayet Et
  Aralarındaki bağı herkes biliyor da bir meclisimiz, anayasa mahkemesi ve hakimlerimiz anladı gitti.
  Cevapla
 • Miso 2 ay önce Şikayet Et
  Onların barajı geçmesini sağlayanlar sevinsin.
  Cevapla
 • Yahyahizim 2 ay önce Şikayet Et
  Hayrola, trolcuların beklentisi chp'den bahsetmiyor.
  Cevapla
 • bekleyen trol 2 ay önce Şikayet Et
  gözün aydın chp yi tamize çıkardı
  Cevapla
 • Atakan 2 ay önce Şikayet Et
  Bu konu ta ilk kuruldukları zamandan beri yaptıkları bişey herkeste biliyor asın kesin vurun gebertin beslemeyin
  Cevapla
 • Yahyahizim 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiye idam cezazı kaldırıldı ve böyle cezayada gerek yok.
  Cevapla
 • Capla hama 2 ay önce Şikayet Et
  Hdp yi desteklediniz şimdi uğraşın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Bahçeli'den çok sert açıklamalar! 'Kanlı kurye HDP, kiralık figüran İP'
Son dakika haberi: Temmuz ayı enflasyon verileri açıklandı