90’lı yıllar senaryosu... Sedat Peker'i kim kullanıyor?

Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Sedat Peker'in iddialarına Süleyman Soylu'nun meydan okumasını yazdı. Selvi, "Sedat Peker'i kim kullanıyor?" dedi.

90’lı yıllar senaryosu... Sedat Peker'i kim kullanıyor?
90’lı yıllar senaryosu... Sedat Peker'i kim kullanıyor?
GİRİŞ 14.05.2021 11:50 GÜNCELLEME 14.05.2021 12:02
Bu Habere 169 Yorum Yapılmış

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun meydan okumasını yazdı.

Abdulkadir Selvi'nin bugünkü yazısı şöyle:

"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ulaştığımda, “İdlib’deydim. O yüzden irtibat kurmakta zorluk yaşadık. Şimdi indim” dedi.

Soylu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarına ilişkin açıklamasını yapmıştı. Açıklama değil de ona meydan okuma denilebilir.

Peker hakkında suç duyurusunda bulunan Soylu, “Hayatının bir noktasında benimle temasın var ve bu ispatlanırsa aziz milletimizin gözü önünde idam dahil her türlü cezaya, aşağılanmaya razıyım” dedi.

90’LI YILLAR SENARYOSU

İçişleri Bakanı Soylu ile hafta başında görüştüğümüzde Sedat Peker’in kasetleri üzerinden ülkenin 90’lı yıllara döndürülmek istendiğini konuşmuştuk. Hatırlarsanız o zaman Alaattin Çakıcı - Korkmaz Yiğit kasetleri üzerinden siyaset dizayn edilmeye çalışılmıştı.

90’lı yıllarda Meclis’te Çeteleri Araştırma Komisyonu kurulmuştu. Sadece Hakkâri’de 33 ayrı çete türü organize suç örgütü tespit edilmişti.

AK Parti iktidarında ülke çetelerden temizlendi. Süleyman Soylu, sadece PKK’ya karşı değil, çetelere karşı da yürekli bir mücadele verdi.

Sedat Peker’i yurtdışına kaçıran güç, onu konuşturarak iklimi değiştirmek istiyor.

KAOS PLANI

Ben 2023 seçimlerine giderken, müesses nizamın işi şansa bırakmak istemediğini, Erdoğan’ı tasfiye edebilmek için birkaç koldan harekete geçtiklerini görüyorum.

BIDEN’DAN SONRA

ABD’de Biden kazandıktan sonra 2023 planını devreye soktular.

Biden ne demişti? Erdoğan’ı darbeyle değil, seçimle değiştireceklerini söylemiş, bunun için muhalefeti destekleyeceklerini ifade etmişti.

Biden aslında bir itirafta bulundu ama bir şeyi eksik söyledi. Darbeyle devirmek için de uğraşmışlardı ama başarılı olamadılar. 15 Temmuz’da Biden, ABD başkan yardımcısıydı. Darbe girişimini, bilgisayar oyunu zannettiklerini söylemişti.

KILAVUZLARI CEM UZAN VE SEDAT PEKER

Şimdilik iki kılavuzları var. Biri Cem Uzan diğeri Sedat Peker.

CHP VE MHP’Yİ KASETLER ÜZERİNDEN DİZAYN

Geçmişte bu yöntemleri kullandılar.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı kasetle tasfiye ettiler. CHP genel başkanlığını kasetle dizayn edenler, MHP’yi hedef aldılar. MHP’yi de kasetler üzerinden ele geçirmeye çalıştılar. 90’lı yıllarda ise Korkmaz Yiğit - Alaattin Çakıcı kaseti üzerinden hükümeti yıkmışlardı.

CEM UZAN

128 milyar iddiasının kaynağı, Türkiye’yi dolandırıp, Emlak Bank ve Adabank’ta milyarlarca doları batırıp, binlerce insanı mağdur ettikten sonra, mafyanın yardımıyla Fransa’ya kaçmış olan Cem Uzan çıktı.

PEKER’İ KİM KORUYOR, KİM KONUŞTURUYOR?

Mafya denilince akla gelen her şey var Sedat Peker’de. Bir mafya liderinin iddialarını doğru kabul edip, mafya ile mücadele edenleri mi suçlayacağız?

Sedat Peker orada bir gün dahi kendi imkânlarıyla bulunamaz. Tutunamaz. Daha da önemlisi Sedat Peker orada kendi adına iktidara bu savaşı açamaz. Orada bir istihbarat servisinin desteğiyle korunur ve bir istihbarat servisinin planları doğrultusunda konuşur.

Peker’i orada koruyup konuşturan 15 Temmuz gecesi Erdoğan için ha düştü ha düşecek diye takip eden Birleşik Arap Emirlikleri’nin Veliaht prensi olmasın?

Yapılacak olan şu, Sedat Peker paketlenip Türkiye’ye getirilmeli ve yargıda hesabı sorulmalı.

AK Parti, Sedat Peker’le başlatılan yeni kaset sürecini ciddiye almalı.

OPERASYONLARIN ANASI GELİYOR

içişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşmekte karşılıklı olarak zorluk yaşadık.

Bayramda Yüksekova’da 3 bin 480 rakımlı Düz Tepe Üs Bölgesi’nde Mehmetçikle beraberdi.

Süleyman Soylu’ya ulaşınca ilk sorum, “Bu, üs bölgesinde Mehmetçikle birlikte geçirdiğiniz kaçıncı bayram” oldu. “Sayısını hatırlamıyorum” dedi. Soylu İçişleri Bakanı olduğu günden beri hiçbir bayramı evinde geçirmedi. Ben de her bayramda üs bölgesinden arayıp, İçişleri Bakanı Soylu ile görüştüm.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bayram sabahı telefonda Mehmetçiğe verdiği mesajı alıp, oradaki havayı yansıtmaya çalıştım. Erdoğan, bayram sabahı yine Süleyman Soylu’nun telefonundan üs bölgesindeki Mehmetçikle bayramlaşıp, onlara seslendi. Erdoğan, “Zafere artık bir an kaldı, bir nebze kaldı” dedi.

Bunu sadece bir moral cümlesi olarak almadım. Erdoğan’ın bu sözlerini, bu yaz PKK’ya yönelik operasyonların en büyüğünün yapılacağının bir sinyali olarak gördüm."

KAYNAK: HÜRRİYET
YAZDIR
YORUMLAR 169
 • Dadaş 6 ay önce Şikayet Et
  Devletin bakanına ahkam kesmenin bedeli olmalı yurt içinde veya yurt dışında, devletimiz gereğini yapar
  Cevapla
 • Karinca kararinca 6 ay önce Şikayet Et
  NEDEN hickimse Bengaldese tatie gitmiyor..!!!
  Cevapla
 • Vatandaş 6 ay önce Şikayet Et
  Mehmet Ağar 40 yıldır ülkemin başına bela olan adamlar yetiştirdi maalesef ,Sedat Peker i öttüren ağar mı diye düşünüyorum ,ağar bence dost değil ,danışıklı dövüştüren öttüren gibi
  Cevapla
 • 1453 6 ay önce Şikayet Et
  Cengiz Han ülkesine ihanet ederek kendine sığınanları ülkesine ihanet ediyorsun bana da ihanet edersin sana güvenilmez diyerek öldürtürdü, demek ki neymiş haine yaşamak harammış, bilmem anlatabildim mi, ee niye hainleri yaşatıyoruz o halde demezler mi, derler hatta dedim bile niye hainler bu ülkede elini kolunu sallaya sallaya geziyor hala seyredecek misiniz ?
  Cevapla
 • Canturk 6 ay önce Şikayet Et
  Zaten yıllarca avuttular bizi mafya babalarını çek senet mafyalarını devleti kurtaran milliyetçi özel birim derin devletin adamları gibi yahudi ajanları devlet adamı rum ermenileri ülke menfaati için çalışan adamlar olarak gösterdiler dinimize el attılar milliyetciligimizi kullandılar sitematik olarak degistirmeye çalıştılar modacılar sanatçılar avuttular 100 yıllar gazimizi aldılar ama hec bisey yapmadılar şimdi ortaya çıkıyor herşey çek senet kanunsuzluklar yapan adamlardan milliyetçi olmaz mazlumi soyup soğana çevirdiler somurduler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hatayspor penaltılarda turladı!
CHP'li Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç tutuklandı