Thodex soruşturmasında kilidi çözecek 3 isim

Thodex soruşturmasında, firari patron Faruk Fatih Özer'le birlikte hareket ettiği belirlenen isimler polisin sıkı takibiyle aranıyor.

Thodex soruşturmasında kilidi çözecek 3 isim
Thodex soruşturmasında kilidi çözecek 3 isim
GİRİŞ 17.05.2021 13:12 GÜNCELLEME 17.05.2021 13:13
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

Kripto para borsası Thodex’le ilgili soruşturmada yakalanmaları ve verecekleri ifadeler önem taşıyan 3 firarinin kimliklerine ulaşıldı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında daha önce ifadeleri alınan şirket çalışanları, Faruk Fatih Özer’in bu işte yalnız olmadığını, firari şüpheli şirket yöneticileriyle ortak hareket ettiklerini düşündüklerini anlattılar.

Dolandırıcılık olayından haberdar olmadıklarını ama bu durumun Özer’in de aralarında olduğu şirket yöneticilerinin ortak planı olduğunu savundular.

YENGESİ DE FİRARİ

Soruşturma kapsamında Faruk Fatih Özer’in kardeşleri ve Thodex’te sorumlu yöneticiler ile şirket çalışanları şüpheli olarak ifade verdi. Ancak Özer’le birlikte 3 şüpheliye ulaşılamadı.

Yazılımcı Oral Çınar, finans departmanında çalışan Rana Azap ve tutuklu şüpheliler arasında yer alan abi Güven Özer’in eşi Zuhal Özer her yerde aranıyor.

Şüpheli olarak ifade veren şirket çalışanlarının anlatımlarına göre, bu üç isim, firari patron Özer’le birlikte hareket ettiler.

ABİSİ İNKAR ETMİŞTİ

Eşi firari şüpheliler arasında yer alan tutuklu şüpheli Güven Özer, kendisine ait bir reklam danışmanlık şirketi olduğunu, Thodex ile hiçbir bağlantısı olmadığını savundu.

Kardeşinin kendisinden hesap açmasını isteyip bu hesaplarını kullandığını anlatan Güven Özer, hesaplarla ilgili de herhangi bir bilgisi olmadığını belirtti.

Kardeşinin kendi şirketinde tek başına yetkili olduğunu söyleyen Güven Özer, son dönemlerde işlerin kötü gittiğini ve şirketi tamamen devretmeye karar verdiğini veya ortak bulacağını anlattığını söyledi.

Kardeşinin gideceğine ilişkin de herhangi bir bilgisi olmadığını söyleyen Özer üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini kaydetti.

ÖZER "GİZLİ EVLERDE" SAKLANIYOR

Öte yandan edinilen bilgilere göre Faruk Fatih Özer’in halen Arnavutluk’ta olduğu değerlendiriliyor. Özer’in yasal yollarla bu ülkeden çıktığına ilişkin tespit olmadığı öğrenildi.

Ayrıca Özer’in yasadışı yapılanmalar tarafından kullanılan gizli evlerde saklandığı değerlendirmesi yapıldı. Özer’in beraberinde götürdüğü yüksek miktarda parayı rüşvet olarak kullanarak Arnavutluk’ta eski yerel yöneticiler ve mafya tarafından saklandığı tespiti yapılmıştı.

YORUMLAR 32
 • Yalçın 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu insan hangi ülkeye kaçtı, orada TR den hangi şahıs yaşıyor ve koruyor?
  Cevapla
 • Cengiz 2 yıl önce Şikayet Et
  ya gardasim nerde Fadıl nerde mehmet gündüz nerde cem uzan nerde tosun çuk daha bunlar gibi bilmediğimiz kaç tanesi hepsi bulunamıyor komik degilmi bunuda bulamayacaklar
  Cevapla
 • alperrrenn 2 yıl önce Şikayet Et
  devlet bu bitcoin işinden 1 kuruş vergi almadı onun için bu adamı yakalamak için harcanan emekte hakkım varsa haram olsun.. enayiler para kaptıracak benim vergilerimle adam aranacak yazıklar olsun
  Cevapla
 • Bilir kişi 2 yıl önce Şikayet Et
  Devlet binmedigi eşşeğe semer takmaz,rahat ol sen ...
  Cevapla
 • taraftar 2 yıl önce Şikayet Et
  yumurtaciyi niye getirmiyorsunuz unutuldu
  Cevapla
 • Hüseyin 2 yıl önce Şikayet Et
  yakalayin tabi itibar acisindan ama bu saatten sonra yakalasaniz ne olacak paralar hazir bekliyecek hâli yok. ayrica bu adami bile yakalamayanlar gidip ust duzey pkk adamlarini operasyonla yakaliyoruz demeyin
  Cevapla
 • Yaren 2 yıl önce Şikayet Et
  Hüseyin, sen bu işi bildiğinden mi yoksa bilmediğinden mi böyle konuşuyorsun, yoksa bi cahillik yaptık mı diyeceksin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Akşener'in Mansur Yavaş çıkışının şifreleri
BMGK'dan son dakika Gazze kararı! Guterres ilk kez yetkini kullanmıştı