Sedat Peker'in amacı bunu mu yapmak? Özellikle onları hedef alıyor!

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in videolarının ardında kendisini "siyasi suçlu" olarak kabul ettirme çabası olduğu ortaya çıktı.

Sedat Peker'in amacı bunu mu yapmak? Özellikle onları hedef alıyor!
Sedat Peker'in amacı bunu mu yapmak? Özellikle onları hedef alıyor!
GİRİŞ 27.05.2021 09:14 GÜNCELLEME 27.05.2021 11:40
Bu Habere 98 Yorum Yapılmış

Haber7 - Özel

Organize suç örgütü ve mafyatik ilişkileri sebebi ile hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in yurt dışında barınabilmesi için sinsi bir planı devreye soktuğu iddia edildi.

Uzman hukukçular organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in videolarında siyasileri özellikle hedef aldığına dikkat çekiyor.

Peker'in iddialarını çürüten rapor! AB'yi geçtik

SEDAT PEKER'İN SİNSİ PLANI

Hukukçular, organize suç örgütü lideri olan bir şahsın iadesinin uluslararası hukuka göre gerçekleşmesinin önünde bir engel bulunmadığını, Sedat Peker'in, Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım gibi isimleri hedef alarak kendine "siyasi suçlu" etiketi oluşturup bulunduğu ülkede siyasi sığınma talebinde bulunmak olabileceğini vurguluyor.

HEDEF TÜRKİYE!

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski Başbakan Binali Yıldırım gibi isimlerin uyuşturucu ile hedef alarak Türkiye'yi uluslararası arenada zor duruma düşürmenin yanı sıra kendisine de alan açmaya çalışıyor. Peker, politik bir suçluymuş gibi kendisini gösterebilmek için de özellikle siyasileri hedef alarak kendisine cevap vermelerini sağlıyor. Hukukçular, Peker'in siyasi sığınma talebi için yapacağı başvuruda bu yayınladığı videoları ve siyasilerin kendisine verdiği cevapları delil olarak sunabileceğine dikkat çekti.

SEDAT PEKER NE İLE SUÇLANIYOR

Soruşturma kapsamında Peker'in elebaşı olduğu 63 kişinin; "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "nitelikli yağma", "gasp", "rüşvet", "yaralama", "tehdit" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" gibi birçok suça karıştığı belirlendi. Peker, daha önce de organize suç örgütü lideri olmak suçlamasından hüküm giymişti.

HAKKINDA 'KIRMIZI BÜLTEN' BAŞVURUSUNDA BULUNULDU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker hakkında 'kırmızı bülten' müracaatı yapıldığını belirtti. Peker'in dosyasının Difizyon (bekleme-inceleme) denilen bölüme alındığı öğrenildi.

SIĞINMA HAKKI NEDİR?

Sığınma hakkı ya da iltica hakkı, kimi ülkelerin önceden belirlenmiş koşullara uygun başvurularda bulunan kimselere verdiği hukuki ve politik bir haktır. Yaşadıkları ülkede cinsel, ırksal, dinsel, politik, kültürel vb. ayrımcılıklara uğradığını gösteren belgelerle hakveren ülkelerin adlî makamlarına başvuran kimselerin başvuruları ülkenin ilgili komisyonlarınca incelenir ve eğer kabul görürse kişiye sığınma hakkı verilir. Böylece kişi söz konusu devletin koruması altına girer. Bunun yanı sıra kendi ülkelerinde yaşam koşullarının elverişli olmaması ya da can güvenliğinin tehlikede olması durumunda da iltica talebinde bulunulabilir. 

Peker'in çektiği videolara bakıldığında Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentinde olduğunu söyleniyor.

ETİKETLER
bae
YAZDIR
YORUMLAR 98
 • Vatandaş 6 ay önce Şikayet Et
  Ciddiye almayın bu düzenbaz sözlerini
  Cevapla
 • Uvuvk h 6 ay önce Şikayet Et
  Denize düşen dubaiye sarılır . Mallar elden gidince çamura bayılır
  Cevapla
 • Hamza 6 ay önce Şikayet Et
  Canım ülkeme; İHANET EDEN KARAKTERSİZLER ZÜMRESİNDE bir çete lideri eksikti...O da ne kadar istekli ve kullanışlı olduğunu gösterdi...BAE ve CIA uşağı mutlu musun yaşattıklarınla...
  Cevapla
 • Zalo 6 ay önce Şikayet Et
  Sen önce bozdugun gunahsizlarin hesabını ver
  Cevapla
 • Orhan YAŞA 6 ay önce Şikayet Et
  Sen ne kadar ahlaksiz birisin be. Mafya dedigin delikanlı olur. Etek giymez, kivırmaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti'den Bülent Arınç'a cevap! Tartışmalara son noktayı koydu!
Enver Altaylı'nın e-postaları gerekçeli kararda: 'Yakın takibimde olan Erdoğan'ın...'