Türkiye'nin konuştuğu Leyla'nın davası başladı!

Ağrı’da 2018 yılında kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in karara bağlanan davası, Ağrı 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülmeye başlandı.

Türkiye'nin konuştuğu Leyla'nın davası başladı!
Türkiye'nin konuştuğu Leyla'nın davası başladı!
GİRİŞ 28.05.2021 11:49 GÜNCELLEME 28.05.2021 11:49

Ağrı şehir merkezinde yaşayan Şükran ve Nihat Aydemir çiftinin 7 çocuğundan 6'ncısı olan Leyla Aydemir, 2018 yılında Ramazan Bayramı dolayısıyla geldikleri dedesinin yaşadığı Ağrı’nın Bezirhane köyünde 15 Haziran günü kaybolmuştu.

Tüm Türkiye'nin bulunması için seferber olduğu Leyla'nın 18 gün sonra köye 3 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkiinde cansız bedeni bulunmuştu.

6 SANIK İÇİN BERAAT VERİLMİŞTİ

İHA'da yer alan habere göre Ağrı 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2 Ekim 2020 günü görülen karar davasında, tutuklu sanık amca Yusuf Aydemir hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilirken, tutuksuz 6 sanık hakkında beraat kararı verilmişti.

AMCASI DA TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Karar davasının ardından tutuklu amca Yusuf Aydemir de tahliye edildi. Minik Leyla’nın davası Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi'nin 7 sanık hakkında Ağrı 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin daha önce verdiği kararı bozması sonrası ilk kez görülmeye başlandı. Duruşmaya sanıklar eksiksiz katılırken, minik Leyla’nın annesi Şükran Aydemir, babası Nihat Aydemir katılmadı.

7 SANIK HAKİM KARŞISINDA

Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi'nin Mehmet Ali Aydemir, amca Musa Aydemir (28),amca Yusuf Aydemir (42) ve köylülerden Besim Dursun (47) ile eşi Hatun Dursun (55),Ayşe Artam (37) ve eşi Yıldırım Artam (40) hakkında Ağrı 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin daha önce verdiği kararı bozması sonrası ilk kez hakim karşısına çıktı.

ETİKETLER
ceza mahkemesi
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Utanç anıtı dikelim - 17 Eylül günün gazete manşetleri
Kuzey Kore füzelerini trenden ateşledi