Altan Elmas, Taksim Camii'nin açılışında konuştu

Taksim Camii'nin açılışında konuşma yapan Altan Elmas, bu sahneden mutluluk duyduğunu belirterek aynı sahnenin Mescid-i Aksa'da da kurulabilmesi için dua etti.

GİRİŞ 28.05.2021 19:05 GÜNCELLEME 29.05.2021 09:54
Bu Habere 49 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 27 yıl önce bir binanın tepesinden sol eliyle göstererek işaret ettiği hayali, bugün gerçekleşti.

Yapımını yıllar öncesinden dile getiren ve 4 yıl önce çalışmalarına başlanan Taksim Camii, bugün açıldı.

Taksim Camii'nin yapımını üstlenen Sur Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, açılış sırasında bir konuşma gerçekleştirdi.

Altan Elmas

"BU NİYETİ GÖNLÜMÜZE DÜŞÜREN ALLAH'A HAMDOLSUN"

Altan, "Bugün bana düşen burada hamd etmektir. Bu niyeti gönlümüze düşüren ve başlamayı ve kazasız belasız bitirmeyi lütfeden Allah'a hamdolsun. Yoluna kurban olduğumuz Muhammed Mustafa'ya selam olsun. Bugün ne büyük bir gün benim için.

Yine yürüdüğü yolda engelleri aşa aşa, zorlukları yıka yıka gelen Sn. Cumhurbaşkanımız, bu eseri yapma imkanını bize lütfettiğiniz için size şükranlarımı iletiyorum. Allah sizden ebeden razı olsun. Rabbim Ayasofya'yı ve Taksim'i açmayı lütfettiği gibi, Mescid-i Aksa'ya da bu sahneyi kurmayı lütfetsin inşallah." ifadelerini kullandı.

Altan Elmas

"BEN DE TAKSİM ÇOCUĞUYUM"

Taksim Camii'nin kendisi için de önemine değinen Elmas, açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

"Sözün sahibi sizsiniz ama ben de Taksim'in çocuğuyum. Dedem 1936'da Erzincan Refahiye'den geldi Taksim'e. Ben de burada 150 metre ileride doğdum, Taksim Caddesi'nde. Babam, amcalarım esnaflık yaptılar burada. Bilirim ben Taksim Camii'nin ne demek olduğunu. Bilirim Taksim Camii davasının neye tekabül ettiğini. Bilirim hepsini, yaşadım iliklerime kadar burada. Hep ıslandık burada, güneşin altında yandık.

"RABBİM İBADETHANENİN İÇİNİ DE MANEVİYATLA DOLDURABİLMEYİ NASİP ETSİN"
Ama elhamdülillah Cumhurbaşkanımız liderliğinde bugünleri de gördük. Emeği geçen tüm kardeşlerime şükranlarımı arzediyorum. Mimarlarından çaycısına kadar, bürokratlarımıza teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Rabbim bu ibadethanenin içini maneviyatla doldurabilmeyi nasip etsin. Rabbim kalbimize koyduğu günden beri buna harfiyen uymaya çalıştık. Rabbim en güzel ibadetlerin mekanı eylesin, bütün duaların kabul eylendiği bir mekan eylesin."

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Altan Elmas'ın açıklamalarının ardından "Biz de bu semtin çocuğuyduk." iması yaparak espri ile karışık bir cevap verdi.

Altan Elmas

"SEN BURANIN ÇOCUĞUSUN DA BİZ BAŞKA YERİN ÇOCUĞU DEĞİLİZ"

Açıklamasına Besmele ile başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Elmas'a ifadelerinde şu sözler yer aldı:

"Az önce Altan Bey 'ben buranın çocuğuyum' dedi. Sen buranın çocuğusun da biz başka yerin çocuğu değiliz. Ben Kasımpaşa'nın çocuğuyum. Buralarda çok gezdik tozduk. Keşke buraların dili olsa da konuşsa... Fakat Taksim Camii, bizim dünyamızda farklı bir öneme sahipti. Çünkü caminin yerinde mescid bile yok ve burada maalesef bir cami yapımına müsaade yok. Adeta kümes gibi yerlerde, gazeteler üzerinde müminler namazlarını eda etmeye çalışıyorlardı. Şimdi kubbesinden Kur'an nidaları inşallah kıyamete kadar eksik olmayacaktır."

Başkan Erdoğan'dan Ayasofya-ı Kebir Camii Şerifi'nde Kur'an tilaveti

Son Dakika Haberi: Erdoğan 150 yıllık hayali gerçekleştirdi! Taksim Camii açıldı

KAYNAK: ENSONHABER
YAZDIR
YORUMLAR 49
 • Mardinli47 6 ay önce Şikayet Et
  Amin inşallah
  Cevapla
 • taksim 6 ay önce Şikayet Et
  taksim başka bir ülkenin işgali altında mı ki bu saçma benzetmeyi yapıyor bu ötekileştirme kafası ,hastalıklı zihinler hep savaş halindedir.
  Cevapla
 • BAYBARS 6 ay önce Şikayet Et
  başka ülke değilde içimizde islam düşmanı Türk düşmanı yaratıkların işgali altında idi kardeş...Biraz oku anlarsın demek isteneni..
  Cevapla
 • Ferdi 6 ay önce Şikayet Et
  başka bir ülkenin değil belki ama sapkın ideolejilerin işgali altında .. bu söylenenler ötekileştirme değil sadece tespit.. ötekileştirmenin alasını yakın tarihte alasını yaşadı bu millet. eğer sende bunu anlama yetisi yoksa Allah kalbini açsın inşallah ne diyelim...
  Cevapla
 • Argıthanlı 6 ay önce Şikayet Et
  "Fakat Taksim Camii, bizim dünyamızda farklı bir öneme sahipti. Çünkü caminin yerinde mescid bile yok ve burada maalesef bir cami yapımına müsaade yok. Adeta kümes gibi yerlerde, gazeteler üzerinde müminler namazlarını eda etmeye çalışıyorlardı. Şimdi kubbesinden Kur'an nidaları inşallah kıyamete kadar eksik olmayacaktır." İnşaAllah. Amin. Sayın cumhurbaşkanım
  Cevapla
 • Eser 6 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun
  Cevapla
 • Tahsin 6 ay önce Şikayet Et
  Rabbime senin gibi bir lideri bize nasip ettigi için ne kadar şükür etsek azdır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Azerbaycan'da 14 şehit verilmişti! Helikopter enkazının görüntüleri paylaşıldı
Kum fırtınası çıkınca 30 araç birbirine girdi Karayolu kapatıldı