Hain senaryoyu devreye soktular! Başkan Erdoğan mesajı verdi...

Hürriyet Gazetesi Abdülkadir Selvi, Türkiye'nin karanlık bir ortama sokulmak istendiğini belirterek, Başkan Erdoğan'ın dünkü açıklamalarına yönelik çok çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Hain senaryoyu devreye soktular! Başkan Erdoğan mesajı verdi...
Hain senaryoyu devreye soktular! Başkan Erdoğan mesajı verdi...
GİRİŞ 10.06.2021 10:02 GÜNCELLEME 10.06.2021 10:02
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Abdülkadir Selvi, Türkiye’yi kriz ve kaos ortamına sürüklemek isteyenlerin kirli planlarına karşı Başkan Erdoğan'ın milleti pusula olarak göstermesinin önemli bir detay olduğunun altını çizdi.

İşte Abdülkadir Selvi'nin "Sisli ortamda Erdoğan'ın mesajları" başlıklı o yazısı: 

Son dönemde Türkiye yine bir kaos ortamına sokulmak isteniyor. Ortalığın sis ve pusla kaplanması hedefleniyor. Bunun 2 yıl sonra yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgisi olmadığı söylenemez. Bizde Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde her zaman sancılı bir süreç başlatılmak istenir. Darbelere, muhtıralara varan, kıran kırana bir mücadele sergilenir. Eski dönemin yeni oyuncuları bir kez daha kriz ve kaos senaryosunu devreye soktular.

Böylesine kritik süreçlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği mesajları dikkatle takip etmekte yarar var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün AK Parti grubunda yaptığı konuşma da onlardan biriydi.

PİYONLARA

Cumhurbaşkanı hitabeti güçlü bir lider. Konuşmalarının da bir fikir örgüsü var. Erdoğan, Kurtuluş Savaşı’nı yöneten, 15 Temmuz’da bombalanan Gazi Meclis vurgusu üzerinden bir misyon ortaya koydu.

“Milletimizin başını yere eğdirmedik. Bunu yaparken asla Türkiye’nin gündemini karanlık mahfillerde kurgulanan senaryolara teslim etmedik. Ülkemize ne şu veya bu dış gücün ne onların piyon olarak kullandığı örgütlerin ne de içeride bu kirli senaryoya gönüllü figüran yazılanların istikamet çizmesine izin verdik” dedi.

PUSULA

Türkiye’yi kriz ve kaos ortamına sürüklemek isteyenlerin kirli planlarını sahneye sürdükleri bir dönemde pusulanızın ne olduğu çok önemli. Erdoğan, o pusulanın adresini verdi.

“Yolumuzu karanlık mahfillerin kirli senaryolarına göre de belirlemedik. Bizim tek pusulamız aziz milletimizdir” diye konuştu.

KİRLİ SENARYOLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemlerde AK Parti’nin yerleştirilmek istendiği kirli fotoğraf karesine işaret etti. “AK Parti’yi ısrarla kirli senaryoların içine yerleştirme gayretlerini kabul etmemiz mümkün değildir. Türkiye’de bu kadar tek parti faşizmiyle de, vesayet ve darbe heveslileriyle de, terör örgütleri ve organize suç şebekeleriyle de göğüs göğüse mücadele eden yegâne parti biziz. Yarın da bu mücadeleyi sürdürebilecek tertemiz sicile, yeterli donanıma, gereken azim ve kararlılığa sahip tek parti yine biziz” dedi.

DÖRT KOL

Son dönemlerdeki tartışmalara ışık tutması açısından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti’yi hedef alan yapılara ilişkin değerlendirmesi önemliydi. Erdoğan hepsi birbirinden daha kirli olan yapılara işaret etti. PKK, FETÖ ve ASALA artığı örgütleri saydıktan sonra, “Şimdi bunlara bir de organize suç örgütleri mensuplarını eklediler” diye konuştu.

LAĞIM ÇUKURU

Kılıçdaroğlu, CHP Grubu’ndaki konuşmasının dört yerinde, “lağım” benzetmesi yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na yönelik en sert tepkisi de “lağım” üzerinden geldi. Erdoğan, “CHP Genel Başkanı koltuğunda oturan zat çıkmış lağım çukuru diye ifade ettiği birtakım iddiaları Meclis kürsüsünden tekrarlıyor. Aynı kürsü PKK terör örgütünün güdümündeki partinin savunma zemini haline de dönüştürüldü. Aynı kürsü geçmişte FETÖ’nün kumpas projelerine de pervasızca alet edilmişti. Aynı kürsü nice yalanın, iftiranın, bühtanın, çarpıtmanın mecrası olarak da kullanıldı. Lağım çukuru diye ifade edilen iftiraların ve onları ortaya atan mahfillerin peşinden gitmek, ancak kendini oraya layık görenlerin işidir” dedi.

YORUMLAR 12
 • musa 1 yıl önce Şikayet Et
  en büyük provakator muhalefetin tamamı .. tek başına iktidar olamıyacağını bilen kalleşler ülkeyi bölünmeye parçalanmaya kadar getirip devleti bitireceklerdir . onlarda biliyorki bu ülkede iç karışıklık çıktımı kaça bölünür belli olmaz .ama öyle hainlerki kaça bölünürse kaç milyon insan ölürse ölsün diyorlar. hdp nin hedefi berlli ama meral ile kemal amerikaya vereceği 3-5 günlük koltuk için ülkemizi iç savaşa getiriyor .
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  ak parti uyuma asıl kaos ticaret ve sanayi de çoğunluk olarak elinde bulunan muhalefet olan zihniyetler tarafından yapılan aşırı zamlar asıl kaos bundan sonra uyuma doları bahane edip zamları döşüyorlar vatandaşın alım gücünü kırıyorlar. ekonomisi bozulmuş insan her duruma açık hale gelir. düşman uyumuyor milleti her yönden bozmaya devam ediyor ve bozuk bozulmuş kişilerden eğer bozuk değilsen menfaatlerini okşamıyorsan oy alamazsın yönetemezsin
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Olmayan, tamamen uydurma olan bir virüs yüzünden binlerce insanımız öldü, aşıyla, maskeyle, kapanmayla bu oyununu devam ettirmek istiyorlar. Bunu da görün artık
  Cevapla
 • Hayrullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Ekonomik çöküşe maske iyi yakıştı. Maskeli Beşler gibi...
  Cevapla
 • Vatansever 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu hastalığa inanmayan kardeşim vardı başına geldiği için şimdi inanıyor sende başına gelince inanırsın vatandaş
  Cevapla
 • mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Faili meçhul cinayetler ,halkı birbirine düşüren senaryolar eski Türkiye de kaldı.Şimdi derin devletin suç örgütlerinin palazlandığı faili meçhul cinayetlerin olduğu değil hukukun olduğu şeffaf bir Türkiye var.Karanlık zihniyetler istediği gibi at koşturamadıkları için rahatsızlar,artık senaryosunu dış düşmaların yazdığı içerde gönüllü uşakların figüranlığını yaptığı senaryolar bu millete işlemiyor.Çatlayın patlayın.
  Cevapla
 • Hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  Malesef herşeyimiz yalan olmuş. Bari yakın tarihimizi bütün çıplaklığıyla yazılsın. İnsan dedesini atasını içkide içse namazda kılsa öğrenmek istiyor. İnsan istenileni deyil istediğini sever.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'de büyük kriz: Ülkenin borcu devasa rakamlara ulaştı, faiz kararları tartışılıyor!
Galatasaray'ın, Türkiye Kupası'nda rakibi belli oldu!