MHP Lideri Bahçeli'den İzmir'deki provokatif saldırıya tepki

MHP Lideri Devlet Bahçeli 'Bu haliyle HDP’nin İzmir il binasına yapılan saldırı kanlı bir prova, toplumun sinir uçlarını test eden kalleş bir tertiptir.' dedi.

GİRİŞ 17.06.2021 20:26 GÜNCELLEME 17.06.2021 20:50
Bu Habere 60 Yorum Yapılmış

İzmir’de, bir kişinin öldüğü HDP İl Başkanlığına yönelik silahlı saldırının ardından şüpheli Onur Gencer, olay yerine gelen polis tarafından yakalandı. 

"KARANLIK EMELLER BU DEFA İZMİR’DE SAHNEYE ÇIKTI"

Bahçeli'nin saldırının Ülkücü Hareket'le ilişkilendirilmesine tepkisi şu şekilde; 

Toplumsal huzur ve iç barış ortamımızı sabote etmek isteyen karanlık emeller bu defa İzmir’de sahneye çıkmıştır. Türkiye’nin karışmasını; etnik, ideolojik ve siyasi fay hatlarının kırılarak fitne depremlerinin oluşmasını hedefleyen iç ve dış provokasyonlar devreye alınmıştır.

"KALLEŞ BIR TERTİP"

Suçluların menfur eliyle, sokakların melun izbeliğinde hıyanet ve husumet arayışına çıkan mihraklar bugün İzmir’de ateşle oynamaya kalkışmışlardır. Bu haliyle HDP’nin İzmir il binasına yapılan saldırı kanlı bir prova, toplumun sinir uçlarını test eden kalleş bir tertiptir.

Onur Gencer - Halk TV

İÇYÜZÜ DEŞİFRE EDİLMELİ

Bu vahim olayın içyüzü mutlaka deşifre edilmeli, önü ve arkası aydınlatılmalıdır. HDP’li yöneticilerin, Halk Tv’nin program akışını planlayan ve tahrikleri canlı tutan kişilerin sahip oldukları bilgi, belge ve bulguları derhal adli ve emniyet birimlerine ulaştırmaları şarttır.

Onur Gencer - Halk TV

Saldırı gerçekleştikten hemen sonra, elinde tuttuğu silahı ve bozkurt işaretiyle fotoğrafları servis edilen saldırganın kararlılıkla üstüne gidilmeli, bağ ve bağlantıları, irtibat ve ilişki ağları hiçbir tavsamaya meydan vermeden araştırılmalı ve açığa çıkarılmalıdır.

Bundan sonraki soruşturma ve kovuşturma safhalarının her aşamasına özel izin alarak katılmalarını beklediğimiz HDP’li ve CHP’li yöneticiler, konuyu istismar eden gazeteci ve televizyoncular ne biliyorlarsa anlatmalı ve gerçeğin ortaya çıkışına sonuna kadar hizmet etmelidir.

BIR CANİ ÜZERİNDEN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ SUÇLANIYOR

Hasbelkader veya planlı bir senaryonun çerçevesinde bozkurt işareti yaparak sosyal medyadan yayımlayan bir cani üzerinden Milliyetçi Hareket Partisi’ni suçlamaya, töhmet altında bırakmaya, hatta yargısız infaz etmeye hiç kimsenin harcı olmadığı gibi hakkı da, haddi de yoktur.

Katilin daha önceden çektirdiği fotoğraflarının birden bire nasıl tedavüle sokulduğu, buna kimlerin önayak olduğu, meselenin hangi odaklar vasıtasıyla Türk-Kürt ihtilafına taşınmak istendiği adaletin başlıca konusu olmalıdır.

HDP binasında silahlı saldırı düzenleyen kişinin lk ifadesi

İnanıyorum ki, Kürt kökenli kardeşlerim oynanan oyuna ve kurulan tuzağa düşmeyeceklerdir.

MHP’yi sokağa çekmeye çalışanlar, kavgayla ve kaotik hadiselerle muhataplık kurmasına çabalayanlar asla başarılı olamayacak Türkiye düşmanlarıdır. Bozkurt yapan ellerin temiz, kalplerin de vatan ve millet aşkıyla çarpması fikri ve siyasi namusumuzun gereğidir.

Bugünkü hassas ortamda herkesin duyarlı ve düşünceli hareket etmesi özellikle temennimdir. Sağlık çalışanıyken istifaen ayrılmış kirli şahsı gerekçe gösterip Milliyetçi-Ülkücü Hareket’i ithama tevessül etmek milli birlik ve kardeşliğe tehlikeli şekilde tahammülsüzlüktür.

YORUMLAR 60
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Provakasyonlar başladı çelişkilerle dolu hdp chp ve bu saldırıyı düzenleyen derin bir şekilde incelensin pis kokular var
  Cevapla
 • Adem 1 yıl önce Şikayet Et
  Her ne hikmetse hdp o günkü toplantıları iptal eder....
  Cevapla
 • Mustafa Kara 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunu yapan da yaptıran da hdp yandaşıdır, adamlar hemen mağdura yatarlar kan emiciler....
  Cevapla
 • Birisii 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunu yapan ancak sahte milliyetcilerden iYi partilerden olabilir CHP HDP iYi parti hepsi bir yolda gidiyorsa amac bellidir IC savasi cikartmak dikkat edin yakinda da müslüman kiliginda bir fetöcü cikipta baska bir eylem yapmasin ( mesela laikcilere kemizme karsi ) bunun ismi de ikinci provakativ eylem olur
  Cevapla
 • B. Oğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Hiçbir ülkücü böyle aciz ve basit işe kalkışmaz. Kim tarafından kiralandıysa o puşt hakkında dava da açılan terör partisine konuşma, mağdura yatma fırsatı vermiş oldu. Saldırı şekli Amerika’da sık yaşanan olaylara benziyor. Rastgele ateş etmesi onun kiralanmış olduğunu fa gösterir. Aklını yitirmiş bir o. çocuğu değilse. (kime yarar) diye bakmak lazım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
11 Eylül iddiası İngiliz Papaz Dr. Stephen Sizer'ı koltuğundan etti
Murat Bardakçı'dan 6'lı masaya tepki: Böyle aptalca şey olabilir mi!