18 HAZİRAN KARNELER VERİLİYOR! e Okul meb.gov.tr dijital (e-karne) sorgulama ekranı 2021!

Öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği 18 Haziran tarihi geldi. Milyonlarca öğrenci meb.gov.tr adresi üzerinden bugün karnelerini alacak. E okul VBS üzerinden T.C kimlik numarası ve öğrenci numarası ile sisteme giriş yapan İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri sol bölümde bulunan menüden e-karnelerini görüntüleyecek. İşte 18 Haziran 2021 dijital karne sorgulama ekranı!

18 HAZİRAN KARNELER VERİLİYOR! e Okul meb.gov.tr dijital (e-karne) sorgulama ekranı 2021!
18 HAZİRAN KARNELER VERİLİYOR! e Okul meb.gov.tr dijital (e-karne) sorgulama ekranı 2021!
GİRİŞ 18.06.2021 14:01 GÜNCELLEME 18.06.2021 14:01
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

2020-2021 eğitim yılı bugün sona eriyor. Yorucu bir eğitim yılını geride bırakan öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı karneleri internet üzerinden erişime açıyor. Karne ekranında öğrenciler yüz yüze sınavdan aldıkları puanları ve derslerin dönem sonu ortalamalarını görüntüleyebilecek. Yıl sonu ortalaması 70 ile 84.99 arasında olan öğrenciler Teşekkür, 85 ve üzeri olan öğrenciler Takdir belgesi almaya hak kazanacak. MEB bu yıl geçtiğimiz yıldan farklı olarak basılı karneleri 2 Temmuz’da dağıtacak. E-okul Veli Bilgilendirme Sistemine (VBS) giriş yapan öğrenci aileler e-karnelerini öğrenecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada sistemde yoğunluk yaşanmaması için karnelerin bugün itibarıyla erişime açılacağı duyuruldu. İşte 18 Haziran e Okul VBS İlkokul, ortaokul ve lise karne öğrenme ekranı!

Karneler Erişime Açılıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı karnelerle ilgili açıklama yapıldı. 18 Haziran İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri karnelerini bugün alacak. Talep edenler için basılı karne, başarı belgeleri ve mezuniyet diploması 2 Temmuz'dan itibaren okullarda verilebilecek.

E-Okul Karne Nasıl Sorgulanır?

2020-2021 eğitim öğretim yılı dönem sonu işlemleri yoğunluğu yaşandığı için öğrenciler karnelerine erişmekte problemlerle karşılaşabilir. Öğretmenler ikinci dönem ölçme ve değerlendirme işlemlerini VBS’ye girmeye başladı. Sizde aşağıdaki adımları takip ederek karnelerinizi öğrenebilirsiniz.

 E-Okul VBS Giriş Yapma

Öncelikle Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapmak isteyen aileler öğrenciye ait T.C kimlik numarası, Okul Numarası ve Resimdeki Rakamlar bölümünü eksiksiz bir şekilde doldurarak “ Giriş” seçeneğine tıklamalılar.

VBS Güvenlik Kontrolü

Ardından açılan ekranda öğrencinin okul bilgilerinin yabancılar tarafından görüntülenmemesi için VBS Güvenlik Kontrolü bölümündeki soruları doğru yanıtlamak gerekiyor. Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu il ve ilçe, öğrencinin doğum ayı ve yılı, öğrencinin okuduğu şube gibi soruları doğru yanıtlayanlar aşağıda bulunan öğrenciye ait resmi işaretleyerek Güvenlik Kontrolü kısmını geçebilirler.

E-Okul Karne Görüntüleme

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine sorunsuz bir şekilde giriş yapıldıktan sonra sol bölümde öğrenci bilgilerinin bulunduğu bir menü bulunuyor. Bu menü üzerinden sınav bilgileri, duyurular, devamsızlık bilgisi, not bilgisi, haftalık ders programı, sınav ve proje, ödev bilgileri, burs ödeme bilgileri, Takdir, Teşekkür gibi alınan belgeler ve yıl sonu notları görüntülenebilir.

18 Haziran e-Karne Görüntülemek İçin Tıklayınız!

2 Temmuz'dan İtibaren Öğrenciler Alabilecek!

Talep edenlere basılı karne, başarı belgeleri ve mezuniyet diploması 2 Temmuz'dan itibaren okul müdürlüklerince verilebilecek.

Karnelerin dijital ortamda erişime açılmasının ardından, 2 Temmuz'a kadar okullarda öğrencilerin ihtiyaçlarına göre etkinlikler gerçekleştirilecek. Liselerde ise sorumluluk ve mazeret sınavları 2 Temmuz'a kadar tamamlanacak, ayrıca destekleme ve yetiştirme kursları ile 12. sınıflara yönelik rehberlik faaliyetlerine devam edilecek.

YORUMLAR 1
  • ramiz 5 ay önce Şikayet Et
    Bizim oğlan totalde 1 gün okula gitmeden, 5 saat bile online yada eski usul ders çalışmadan takdir almış. Şaştım. Kaldım. Bu eğitimle bu şişirme notlarla nereye....
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Biden ile Putin arasındaki kritik görüşme sona erdi
Memur zammında iki senaryo! Tüm hesaplar yapıldı