Vatandaş hastaneye koştu, Tunç Soyer 'bardakta fırtına kopartılıyor' dedi!

İzmirlilerin su çilesi devam ediyor. Lağım kokusu haberlerinden sonra onlarca vatandaş, şebeke suyu yüzünden fenalaşarak hastaneye koştu. Belediye Başkanı Tunç Soyer'e göre ise 'bir bardakta fırtına kopartılıyor'.

GİRİŞ 21.06.2021 17:34 GÜNCELLEME 21.06.2021 17:35
Bu Habere 196 Yorum Yapılmış

İzmir'in Buca, Karabağlar ve Gaziemir ilçelerinde dün şebeke suyundan rahatsızlandıkları iddiasıyla hastaneye başvuranların tedavilerinin ayakta yapılmasının ardından evlerine gönderildikleri bildirildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de, klor dozajıyla ilgili bir sorun yaşandığını ve çok kısa sürede giderildiğini belirterek "Bu tür teknik arızalar nedeniyle insan sağlığının tehdit edilebileceğini düşündüğümüz için de çok daha titiz ve hassas davranmaya devam edeceğiz" dedi.


 

İzmir'de çok sayıda kişi şebeke suyundan fenalaştıklarını söyleyerek hastaneye koştuİzmir'de çok sayıda kişi şebeke suyundan fenalaştıklarını söyleyerek hastaneye koştu

İzmir'in yıllardır sorunu olan körfezdeki lağım kokusu şimdi de musluk suyunda!İzmir'in yıllardır sorunu olan körfezdeki lağım kokusu şimdi de musluk suyunda!

İzmir'in Buca, Karabağlar ve Gaziemir ilçelerinde dün, musluktan akan sularda yoğun koku ve kirlilik görüntüsü olduğunu öne süren vatandaşlar büyük tedirginlik yaşadı. Özellikle dün sabah saatlerinden itibaren aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişi mide bulantısı, baş dönmesi gibi rahatsızlıkları nedeniyle hastanelere başvurdu. Musluklardan akan sulardan kötü koku yayıldığını belirten bazı vatandaşlar şebeke suyuna kanalizasyonun karışmış olabileceğini iddia etti. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada hastaneye gelen vatandaşların yapılan müdahalelerle ayaktan tedavi edildiği ve yatarak tedavi gören herhangi bir hastanın bulunmadığı belirtildi.İZSU'dan yapılan açıklamada ise "Tahtalı Barajı'nın suyunun arıtılarak kente verildiği Görece İçme Suyu Arıtma Tesisi bünyesindeki klorlama ünitesinde kısa süreli bir teknik arıza meydana gelmiş, gereken müdahale hızla yapılarak sorun giderilmiştir. Gerekli numuneler alınarak, testler yapılmış ve insan sağlığına zarar verecek herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Klor oranındaki değişim nedeniyle gözlenen tat ve kokudaki farklılığın (tricloramine kaynaklı kokunun) giderilmesi için şebekedeki suyun tahliyesi gerektiğinden sorundan etkilenen Gaziemir bölgesinde 2 saat su kesintisi uygulanacaktır. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur" ifadelerine yer verildi.'BİR BARDAK SUDA KOPARTILAN FIRTINA'

Tahliyenin ardından bazı semtlerde akan suyun normale döndüğü belirtilirken bazı yerlerde ise kötü kokunun hala sürdüğü dile getirildi.

Konuyla ilgili bugün bir açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, şunları söyledi:

"Sorun yine bir bardak suda kopartılan fırtına gibi. Yani sadece klor dozajıyla ilgili bir sorun yaşandı. O da çok kısa sürede giderildi. Çok sayıda haberle karşılaştım. Hastanelerin dolduğu ile ilgili bazı yanlış söylemler var. Bunların hiçbiri doğru değil. Baktırdık hastanelere de böyle bir sorun yok. Bu tür teknik arızalar nedeniyle insan sağlığının tehdit edilebileceğini düşündüğümüz için de çok daha titiz ve hassas davranmaya devam edeceğiz."

 

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 196
 • İsmail 1 ay önce Şikayet Et
  Sıfat resmen dalga
  Cevapla
 • yolci 1 ay önce Şikayet Et
  Izmirlilerin kendi tercihi lağım suyuda icer rakı şarapta icer abartmaya gerek yok haber konusu dahi olmaz
  Cevapla
 • Nil 1 ay önce Şikayet Et
  Izmır de bu partiyi desteklemeyenlerin sayısı az değil ,nerdeyse yarıya yakın, onların suçu ne
  Cevapla
 • İsimsiz 1 ay önce Şikayet Et
  Suya rakı katmış olmasınlar mı?
  Cevapla
 • VatandaŞ 1 ay önce Şikayet Et
  Verin o bir bardak suyu içsin, Ama izmirli de kendi istiyor yüzyıllardır lağımı suyu
  Cevapla
 • Bekir 1 ay önce Şikayet Et
  Millete hizmet arabanın üstünde raks etmeye benzemez başkan. İzmire her gitdigimde o güzel şehre yapılan zulmü gördüm ama malesef halk memnun. Allah başkanınızı başınızdan eksik etmesin.
  Cevapla
 • Razı 1 ay önce Şikayet Et
  Madem Alan razı, satan razıysa millete ne oluyor anlamış değilim. Herkes kendi işine baksın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Avrupa'da kapanma geri mi geliyor? Korkutan yükseliş