İletişim Başkanı Altun'dan 'müzik yasağı manipülasyonuna' tepki

İletişim Başkanı Altun, müzikli mekanların saat 00.00'e kadar açık olmasına gelen eleştirilere yanıt verdi. Manipülasyon oluşturulduğunu kaydeden Altun, "Bu adımı da kullanmaya çalışmalarını milletimiz ibretle takip etmektedir" dedi.

İletişim Başkanı Altun'dan 'müzik yasağı manipülasyonuna' tepki
İletişim Başkanı Altun'dan 'müzik yasağı manipülasyonuna' tepki
GİRİŞ 22.06.2021 10:35 GÜNCELLEME 22.06.2021 10:35
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, müzikli eğlence mekanlarının gece çalışma saatlerinin, tüm dünyada normal zamanlarda bile belirli bir zaman dilimine göre düzenlendiğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, dünyada da benzer örnekleri olan bu uygulamaya ilişkin genel bir kaideye işaret ettiğini belirterek, "Siyasi bocalamalarını toplumsal kutuplaşma çabalarıyla örtmeye çalışanların türlü çarpıtma ve yalanlarla müzikli eğlence mekanlarıyla ilgili adımı da kullanmaya çalışmalarını milletimiz ibretle takip etmektedir." ifadesini kullandı.

Altun, yaptığı yazılı açıklamada, "müzikli eğlence mekanlarının çalışma saatleri üzerinden yapılan manipülasyona" ilişkin değerlendirmede bulundu.

Başkan Erdoğan tarih verdi: Sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruzBaşkan Erdoğan tarih verdi: Sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz

Cumhurbaşkan Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası yaptığı Millete Sesleniş konuşmasında ülke ve millet olarak başarıyla sürdürülen Kovid-19 mücadele sürecinde normalleşmeye ilişkin yeni dönem uygulamalarını da açıkladığını hatırlatan Altun, şöyle devam etti:

"Sokağa çıkma kısıtlamasının 1 Temmuz itibarıyla tümüyle kaldırılması başta olmak üzere, alınan yeni kararlar, Kovid-19 salgınında zor günleri geride bıraktığımızın göstergesi olmuştur. Bu adımlardan biri de salgın tedbirleri nedeniyle faaliyetlerine ara veren müzikli eğlence mekanlarının 1 Temmuz itibarıyla belirlenecek kurallar çerçevesinde açılması ve saat 24.00'e kadar hizmet verebilmeleri olmuştur. Ancak ne yazık ki yeni normalleşme uygulamalarına milletimizle birlikte sevinmek yerine ideolojik bir çarpıtmayla 'müziğin engellendiği' şeklinde tezvirat ve manipülasyona sarılanlar olmuştur."

Müzikli eğlence mekanlarının gece çalışma saatlerinin tüm dünyada normal zamanlarda bile belirli bir zaman dilimine göre düzenlendiğini belirten Altun, "Sayın Cumhurbaşkanımız, dünyada da benzer örnekleri olan bu uygulamaya ilişkin genel bir kaideye işaret etmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

"ACZİYET ÖRNEĞİ OLARAK KAYITLARA GEÇMİŞTİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduğunu, verdiği talimatla devletin ilgili kurumlarının salgın tedbirlerinden etkilenen sektörlerin başında gelen müzik camiasını da bu süreçte yalnız bırakmadığını ve bütün imkanlarıyla desteklediğini vurgulayan Altun, şunları kaydetti:

"Bu gerçeğe rağmen siyasi bocalamalarını toplumsal kutuplaşma çabalarıyla örtmeye çalışanların türlü çarpıtma ve yalanlarla müzikli eğlence mekanlarıyla ilgili adımı da kullanmaya çalışmalarını milletimiz ibretle takip etmektedir. Özlem duydukları eski Türkiye alışkanlarını terk edemeyenlerin, sahte bir yaşam tarzı tartışmasıyla suni bir gündem oluşturarak toplumu kutuplaştırmaya ve buradan siyasi rant devşirmeye girişmeleri, bir acziyet örneği olarak kayıtlara geçmiştir."

Altun, tüm dünyanın baş etmeye çalıştığı salgın musibetinden tamamen kurtulmak için devlet ve millet olarak hassasiyet göstermeye devam edeceklerini ve bu başarılı mücadeleyi manipüle etmeye çalışanlara prim vermeyeceklerini bildirdi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 6
 • Ziyaa 2 yıl önce Şikayet Et
  İnsanların özgürlüklerine digerini rahatsız etmiyecek şekilde saygı duymak lazım ! Enpati kurun ya bizim de onlardan ne farkımız kaldı ki !
  Cevapla
 • Haydar 2 yıl önce Şikayet Et
  İyi saçmalamışsın. Ne özgürlüğü pandemi bittimi ki. Bitsin sonra sabaha kadar tepinirler merek etme
  Cevapla
 • kasım 2 yıl önce Şikayet Et
  işte böyle başkanım asla gürültüye papuç bırakmayınız
  Cevapla
 • Bayram 2 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Altun kusura bakmayın mekanlar şu kadar açıkmış bu kadar kapalıymış muhabbeti hiç umurumda değil, ancak daha kötüyü bahane ederek kötüyü kabul ettirecekseniz yanlış politika uyguluyorsunuz demektir. Bu söylem psikolojik harp yöntemidir ve bizim yöneticilerimize hiç yakışmıyor.
  Cevapla
 • asd 2 yıl önce Şikayet Et
  bence alkol ve sigara satışı yasaklansın ama bu ikisinden vergi alınmaya devam edilsin!
  Cevapla
 • Ka-fa 1000 2 yıl önce Şikayet Et
  Bence sen şu an alkol alıyorsun. Satışı olmayan şeyin nasıl vergisi alınır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
MİT, Murat Ateş'i etkisiz hale getirdi
DEM’in son dakika golünü kime attığına ilişkin yeni ipuçları