AK Parti'den İBB önünde işten çıkarma açıklaması

AK Parti İstanbul Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Avukat Adem Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin işten çıkardığı belirten grup ile açıklama yaptı.

GİRİŞ 24.06.2021 17:01 GÜNCELLEME 24.06.2021 17:16
Bu Habere 69 Yorum Yapılmış

AK Parti İstanbul Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Avukat  Adem Yıldırım, işten çıkartıldıklarını belirten grupla birlikte İBB'nin Saraçhane'de bulunan binası önünde bir araya geldi.

"SAAT GİBİ İŞLEYEN BELEDİYE CHP ZİHNİYETİYLE DURDU"

Yıldırım, "Bizim 25 yıl boyunca gerçekten İstanbul tarihinde kimseye nasip olmamış bir belediyecilik anlayışı ile hizmetlerimizi sunduk. İstanbullulara altın bir belediyecilik çağı yaşattık. Saat gibi işleyen bir belediyeyi CHP belediyeciliğine devrettik. Ancak bugün baktığımızda saat gibi işleyen belediyeciliğin CHP zihniyetiyle durduğunu görmekteyiz" dedi.

Adem Yıldırım,"Partizancılık olmayacak dendi. CHP  İstanbul İl Başkan yardımcısının basına yansıyan tabiriyle ne diyor? 'Biz belediyeye 100 işçi alıyorsak 35'i CHP den,15'i İyi partiden, 15'ini diğer partilerden, geri kalanlar da kalan bir şey varsa kariyer merkezinden alacağız' diyerek bu gördüğümüz İBB'yi partizanlığın merkezi haline getirdiler. '16 milyonu kucaklayacağız' diyerek yola çıkıldı ama 2 yıl boyunca İBB'den  haksız, hukuksuz olarak 16 bin işçinin gözünün yaşına bakmadan kapı dışarı yaptılar. 'Namus sözü veriyoruz, hiçbir işçi işinden olmayacak' diyerek yola çıkıldı ama inancından dolayı, düşüncesinden, partisinden, sosyal paylaşımlarından, etnik kökeninden dolayı maalesef kapı dışarı edildi. Şu pandemi sürecinde bile işçilerimizin gözünün yaşına bakılmadan hukuksuz bir şekilde dışarı atıldı" diye konuştu.  

Yıldırım, "Buradan sesleniyoruz, evine ekmek götürmekten başka gayeleri olmayan haksız olarak işten attığınız işçileri yeniden işe alın. İşçi kıyımlarını durdurun. Kesinleşmiş mahkeme kararları var, kesin işe iade edildiğine dair mahkeme kararları var. Bize 'mahkeme kararlarına uyun' diyorsunuz. Biz de size diyoruz, biz de işçiler de sizden fazla bir şey istemiyor. Hukukun gereğinin yerine getirilmesini istiyoruz" şeklinde konuştu.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
protesto
YAZDIR
YORUMLAR 69
 • Isa 3 ay önce Şikayet Et
  IBB baskani ak parti il baskanlar arasindan secilmeli. Evet Binali Yildirim Bey cok iyi yapardi bu isi lakin IBB baskani Istanbul Belediye baskanlarinda olmali. Aynisi diger iller icin de gecerli. Muhtar secimleri ayri yapilmali. Daraltilmis bolge sistemine gecilmeli. Ve AK parti sosyal medyadan yaptiklarini reklam yapmali. Imamoglu gibi yalan degil lakin dogrulari ve yaptiklarini duyursunlar artik. Saygilar
  Cevapla
 • Hsn 3 ay önce Şikayet Et
  Bu işcilerin ahı yerde kalmaz papaz oglu yerle yeksan olacak
  Cevapla
 • slm 3 ay önce Şikayet Et
  Çocuğumuz yatağa aç giriyor deyin bakalım. Hiç bir çocuk yatağa aç girmeyecek diye show yapan KK dan ses çıkacak mı? ÇIKMAAAZ.
  Cevapla
 • Gürsel doğan 3 ay önce Şikayet Et
  Bekleyin çok daha guzel şeyler olacak
  Cevapla
 • Türker Toprak 3 ay önce Şikayet Et
  14 senedir Uzel makına İşçisi perişan oldu. Fabrikada hırsızlar malzeme çalmasınlar dıye işçiler 24 saat nöbet tutuyor.. Bizede bekleriz .. Bizde bu vatanın insanlarız
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'de kriz derinleşiyor! Joe Biden: Ulusal Muhafızları göreve çağırabilirim
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Özer'den üniversite ve liseye hazırlanan öğrencilere müjde