e-Kurs öğrenci ve öğretmen başvurusu nasıl yapılır? Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK) başvuru ekranı 2021!

Milli Eğitim Bakanlığı, Destekleme ve Yetiştirme Kursları başvuruları başladı. DYK başvurularına 7,8, 11 ve 12'nci sınıfla ile örgün ve açık öğretim kurumlarından mezun olan öğrenciler katılabilecek. Öğrenciler en fazla 6 ders seçebilirken haftalık 24 saatlik kurs imkanı verilecek. DYK e-Kursları 5 Temmuz'da başlayacak. Peki DYK kurs başvurusu nasıl yapılır? İşte MEB 2021 E-Kurs burs başvuru ekranı...

e-Kurs öğrenci ve öğretmen başvurusu nasıl yapılır? Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK) başvuru ekranı 2021!
e-Kurs öğrenci ve öğretmen başvurusu nasıl yapılır? Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK) başvuru ekranı 2021!
GİRİŞ 24.06.2021 16:16 GÜNCELLEME 24.06.2021 16:16

MEB, devlet ve özel okullarda  eğitim alan öğrenciler için ekstra eğitim imkanı sunuyor. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılanlardan herhangi bir ücret alınmıyor. Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı takvimde sınıfların oluşturulması, kursların başlama ve bitiş tarihine ilişkin bilgileri yayınladı. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına başvuru yapmak isteyenler araştırmalarına hız verdi. Başvurular odsgm.meb ve e-kurs.meb.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecek. DYK eğitimleri 57 gün boyunca sürecek. Kurslara kayıt yaptıranların devam zorunluluğu bulunurken düzenlenen derslere gelmeyen öğrencilerin kayıtları silinecek. Peki DYK e-Kurs başvuruları ne zaman, nasıl yapılacak? İşte e-Kurs 2021 başvuru ekranı...

DYK E-kurs Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan tarihlere göre DYK e-Kurs başvuruları 23-29 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 5 Temmuz'da başlayan eğitimler 27 Ağustos tarihinde sona erecek.

Başvuru Kimler Yapabilir?

Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler,

Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler,

Ortaokul, imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler,

Mesleki ve teknik ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları öğrencilerinden; 7 nci, 8 inci, 11 inci ve 12 nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ve örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir.

DYK Kurs Başvurusu Nereden Yapılacak?

Destekleme ve Yetiştirme Kursu başvuruları https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.meb.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleşecek.

EBA DYK Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kurslara; resmî ve özel örgün eğitim kurumları kapsamındaki Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 32 nci maddesinin dördüncü fıkrasında belirtilen öğrenciler dâhil ortaokul, imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler ile genel ilköğretim programı uygulanan özel eğitim ortaokulu/özel eğitim sınıfı, genel ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları ile mesleki ve teknik ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları öğrencilerinden; 7 nci, 8 inci, 11 inci ve 12 nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ve örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir.

  •  Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler kayıtlı oldukları okulun ya da ikamet ettikleri adresin bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine e-Kurs Modülünden başvuru yapabilir. Yaz dönemi kurslarında öğrenciler okullarının bulunduğu il/ilçe sınırları dışında kursa katılabilir.

  • Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler e-Kurs Modülü üzerinden e-Okul bilgileri ile ya da e-Devlet girişini kullanarak kurs başvurusu yapar.

  •  Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi açık öğretim okulu kullanıcı adı ve şifresi ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

  •  Kursiyerler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi e-Kurs Modülünün kendilerine otomatik oluşturduğu şifreler ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

  • Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapar.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: 100 bin Tesla sipariş verdiler! İnanılmaz rakam, piyasa değeri tarihe geçti...
Akşener "Parmak sallıyorlar" demişti: HDP'den ittifaka bir mesaj daha