Mehmet Ceyhan'dan aşı isyanı: Bu beni öldürüyor

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan koronavirüs aşılarına ilişkin paylaşımlara tepki gösterdi.

Mehmet Ceyhan'dan aşı isyanı: Bu beni öldürüyor
Mehmet Ceyhan'dan aşı isyanı: Bu beni öldürüyor
GİRİŞ 03.07.2021 18:46 GÜNCELLEME 03.07.2021 18:46
Bu Habere 208 Yorum Yapılmış

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs aşılarına ilişkin önyargı içeren paylaşımlara isyan etti.

Prof. Dr. Ceyhan, "Karpuz seçimini bile deneyimine güvenip karpuzcuya bırakan halkın, salgın ve aşı konusunda uzman kesilmesi beni öldürüyor" dedi.

"FAZ 4 BİTMEDEN NİYE AŞILAR KULLANILIYOR SORUSU OLMAZ"

Prof. Dr. Ceyhan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bir arkadaşımız sormuş. Herkesin bilgisi olsun diye buradan yanıtlıyorum" diyerek şunları söyledi: "Faz 4 çalışması aşı (veya ilaç) ruhsat alıp uygulanmaya başladıktan sonra yapılan çalışmadır. Yani şu anda kullanılan aşılarda yapılan çalışmalar faz 4 çalışmalardır. 'Faz 4 bitmeden niye aşılar kullanılıyor' diye bir soru olmaz" dedi.
 

Son dakika: Aşı uygulamasında değişiklik! Tek doz yapılacakSon dakika: Aşı uygulamasında değişiklik! Tek doz yapılacak


"300 MİLYON DOZDA 1.100 KALP KASI İLTİHABI GÖRÜLDÜ"

Öte yandan Ceyhan, aşıların miyokardit (kalp kası iltihabı) yapma riskine ilişkin yoruma ise şu yanıtı verdi: "Perikardit değil, miyokardit. Bilimde 'kardiyolog dedi' diye bir delil olmaz. 300 milyon dozda 1.100 miyokardit görüldü, bu aşı olmayanlarla anlamlı fark oluşturmadı. Hepsi gençlerde ve hafif vakalardı. Oysa COVID 19 geçirenlerde yüz kat daha sık ve ağır vakalar görülüyor."

"BU YAKLAŞIMLA HİÇBİR AŞI GELİŞTİRİLEMEZ"

Prof. Dr. Ceyhan, sözlerine şöyle devam etti: "Çin/ Alman aşısı farkına gelince, üretim Almanya'da değil, ABD'de yapılıyor. Çin'in üretim denetiminde problem var. Bakın, Çin aşısı olanları tekrar aşılamak zorunda kaldık. 5 yıl sonra aşı ne yapacak? Pandemi ve aşının gerçekleri bunlar. 5 yıl bekleyelim mi? Salgın ne olacak? Bu yaklaşımla, hiçbir aşı veya ilaç geliştirilemez. Kullandığınız ağrı kesici, antibiyotik, kanser ilaçlarında 5 yılı bırakın, 5 hafta beklenildi mi sanıyorsunuz? Uzun süreli yan etkileri öngörme yöntemleri var, bu aşılarda da kullanıldı ve güvenli bulundu. Son olarak; nolur, dünyada en uzun eğitimi gerektiren bu konularda Google'dan bakıp, iki cahilin yazısını okuyarak fikir sahibi olmaya çalışmayın. Karpuza gösterdiğiniz saygı."

ETİKETLER
SON DAKİKA
YAZDIR
YORUMLAR 208
 • Pratiyen.1379601 4 ay önce Şikayet Et
  Kendi oglu aşı olmamış ama Millete aşı güzellemesi yapıyor güya ceyhan efendi.
  Cevapla
 • selçuk 4 ay önce Şikayet Et
  pardon Siz hangi aşıyı oldunuz İkinciyi oldunuzmu
  Cevapla
 • İbrahim 4 ay önce Şikayet Et
  Bağışıklık sistemimiz nasıl güçlendirilir biraz da buna kafa yoralım... San ki bu husus ihmal ediliyor.
  Cevapla
 • Nevzat 4 ay önce Şikayet Et
  Hocam boş ver. Bunlar kulaktan dolma bilgilerle profesör olmuş adamlar. Bunlara kimse bir şey anlatamaz. Cahil nasihati hakaret bilir.
  Cevapla
 • Hakan kosargider 4 ay önce Şikayet Et
  Iste cehapa sihniyeti
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
S&P, Türkiye için büyüme tahminlerini yükseltti
Benzine 58 kuruş indirim! Akaryakıta 2 TL'yi bulacak indirim yolda