Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'hafızlık eğitimi' açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ,salgın döneminde 12 bin 407 öğrenci eğitimini tamamlayarak hafızlık belgesini aldığını açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'hafızlık eğitimi' açıklaması
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'hafızlık eğitimi' açıklaması
GİRİŞ 04.07.2021 21:06 GÜNCELLEME 04.07.2021 21:06
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hafızlık eğitimlerinin 81 ilde devam ettiğini belirtti.

Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Hakikatin ve hidayetin kaynağı aziz kitabımız Kur'an-ı Kerim'e hizmet etmek, muhafızı olmak, hafızlık geleneğini korumak, geliştirmek ve kalıcı hale getirmek gayesi ile Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından sürdürülen Hafızlık eğitimlerimiz 81 ilde devam ediyor." ifadesini kullandı.

Erbaş, paylaşımında, "Diyanet Hafızlık Eğitimi Faaliyetleri" başlıklı tabloya da yer verdi.

Buna göre, hafızlık eğitimleri 1679 Kur'an kursunda, 6 bin 839 öğretici, 71 bin 437 öğrenci ile salgının seyrine göre yüz yüze, çevrim içi veya dönüşümlü olarak kesintiye uğramadan devam ediyor. Salgın döneminde 12 bin 407 öğrenci eğitimini tamamlayarak hafızlık belgesini aldı.

Örgün eğitime devam eden ve aynı zamanda hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin, hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası eğitim öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik şekilde gerçekleştirilmesini, mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişimlerinin desteklenmesini amaçlayan "Kur'an Kursu-Okul İşbirliğine Dayalı Hafızlık Eğitimi" programı 233 kursta 11 bin 112 öğrenciyle devam ediyor.

Hafızların, hafızlığı pekiştirmesi ve mesleğe hazırlanması amacıyla yapılan "Hafızlık Tekrar Programı" 67 kursta 1105 öğrenciyle sürüyor.

"Hafızlık Eğitim Kursları Talim Programı" da Adana, Ankara, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir ve Rize'de 115 kursta 2 bin 132 öğrenciyle devam ediyor.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan gençlere 2 tavsiye Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan gençlere 2 tavsiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diyanet Vakfı'na kurban bağışıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diyanet Vakfı'na kurban bağışı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan, 'Elmalı davası' açıklamasıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan, 'Elmalı davası' açıklaması

KAYNAK: AA
YORUMLAR 10
 • Trs 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir çocuğa en iyi egitimi ahlaki vatan bayrak sevgisini ancak ve ancak Anne Babasi verebilir .Ogretmen veya imamlar ancak yol gösterebilir
  Cevapla
 • Birisi 1 yıl önce Şikayet Et
  Hafızlık süresi 12 döneme geri döndürün lütfen
  Cevapla
 • Birisi 1 yıl önce Şikayet Et
  Hafızlık yapma süresini 2 yıla indirmişler bunu hafızları azaltmak için ni yapıyorlar herkesin kapasitesi farklı . Neden o zaman eskiden 12 dönemdi
  Cevapla
 • Okur 1 yıl önce Şikayet Et
  Kur'a'ın ahlakı da ezberlettiriliyordur inş.
  Cevapla
 • Mutlu türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Camiler 24 saat açık olmalı. Din eğitimi camilerde verilmeli.imamlar yatıyor.
  Cevapla
 • pasabey 1 yıl önce Şikayet Et
  camideyim
  Cevapla
 • Trf 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir imam olarak hakkimi helal etmiyorum .işine davasına aşık bir imamla bir gününü gecirmeni tavsiye ederim sahsen ailemle kahvaltı yapmaya hasret kaldım. Lutfen vazifenin adini vererek genelleme yapmayın. Kul hakki gercekten cok zor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünya Kupası'ndan dev gelir! Türk kulüpleri kasasını doldurdu
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi: Putin'le görüşeceğim!