Muhalefet rekora koşuyor! 7 günde tam 9 yalan...

Erken seçim çığırtkanlığı yaparak Türkiye gündemini sosyal medya yalanlarıyla meşgul eden Millet İttifakı ortakları her geçen gün suni gündem dozajını yükseltmeye devam ediyor.

Muhalefet rekora koşuyor! 7 günde tam 9 yalan...
Muhalefet rekora koşuyor! 7 günde tam 9 yalan...
GİRİŞ 05.07.2021 12:46 GÜNCELLEME 05.07.2021 12:46
Bu Habere 59 Yorum Yapılmış

Girdiği 10 seçimde yaşadığı hezimete rağmen CHP Genel Başkanlığı koltuğunu kimselere bırakmayan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başını çektiği muhalefet aslı astarı olmayan iddialarla kafaları karıştırıyor. İktidarı karalamak için ortaya atılan iftiraların dozajı her geçen gün artıyor.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun dillendirdiği iddialar tek tek çürütülürken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in sosyal medyaya yansıyan görüntülerinin hemen her seferinde bir kurmaca olduğunun ortaya çıkması artık kimseleri şaşırtmıyor. Hal böyleyken son bir haftada yüksek performans gösterilerek ortaya atılan yalanları hatırlamakta fayda var.

KATARLILARA SINAVSIZ EĞİTİM

Yükseköğretim Sınavı (YKS)'ye saatler kala muhalefet tarafından ortaya atılan "Katarlı gençlere Türkiye'de sınavsız eğitim hakkı verildi" yalanı çürütülmesine rağmen ısrarla devem ettirildi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, iddiayı ortaya atan basın organları özür dilese de sınav öncesi motivasyonunu bozduğu gençlerden ısrarla özür dilemedi. Üniversite sınavına giren gençler CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında, YKS öncesi moral bozukluğuna ve karamsarlığa sebep olduğu için 1 liralık manevi tazminat davası açtı.

OYUNCAK SİLAHLARI KULLANDILAR

Muhalefetin estirdiği yalan rüzgarına durmadan argüman üreten Candaş medya da boş durmadı. Özellikle ODA TV, algı oyununa soyunarak TRT adına çekilen bir dizide kullanılan plastik oyuncak silahları gerçek silahlar olarak sunan ve KADEM Vakfı'na ait Ataşehir Kız Öğrenci Yurdu'nun içinden taşındığını savunan bir haber yaptı. Bununla da kalmayan söz konusu yayın organı, bir gün sonra yapmış olduğu haberde yalanı ve algı operasyonunu devam ettirerek "Kız öğrenci yurdu silah deposu mu? Emniyet suskun..." balığıyla kamu oyunda şüpheleri derinleştirmeye çabaladı.

“CAMİYİ YIKTILAR” YALANI

Yine aynı hafta Sözcü Gazetesi Gümüşhane'de AK Partili belediyenin konut yapmak için camiyi ortadan kaldıracağı iddialarını sayfalarına taşıdı. Her zaman olduğu gibi muhalefet temsilcilerinin hiç düşünmeden paylaştığı iddiaları Gümüşhane Belediye Başkanı bizzat yalanladı. Öyleki habere konu edilen camiinin yıkık olması sebebiyle yerine yenisinin inşa edildiği ortaya çıktı.

ESNAF DEĞİL CHP YÖNETİCİSİ

İyi Parti Genel Başkanı Akşener'in, Hatay Kırıkhan’a yaptığı ziyarette oluşturulan mizansende ise esnaf olarak tanıtılan kişinin CHP Gençlik Kolları üyesi çıkması, yalanın muhalefet tarafından bilinçli bir şekilde kullanıldığını bir kez daha gözler önüne serdi.

İSTİSMARDAN SİYASI RANT

Antalya’nın Elmalı ilçesinde, 2 kardeşin istismarı çizimlerle anlattığı olayla ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı süreci yakından takip ederken sanıkların tahliye kararını hükümete karşı algı operasyonuna dönüştürdüler. Elmalı Davasını, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararının yürürlüğe gireceği 1 Temmuz 2021 tarihinden hemen önce ve LGBTİ’nin sözde onur haftası sırasında muhalefet ve marjinal kesimler sosyal medyada ideolojik saplantılara alet ettiler.

TERÖR ÖRGÜTÜDE DESTEK VERİYOR

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Mustafa Karasu, bir video yayınladı ve muhalefetin gücünü HDP’den aldığını söyleyerek ayaklanma çağrısında bulundu. Karasu, CHP’den Saadet Partisi’ne kadar birçok siyasi partinin “ayakta kalmasının” sebebi olarak “HDP’nin direnişi”ni gösterdi.

İMAJ YATIRIMLI KAMPANYA

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Twitter sayfasında yer alan “Gençlik Burada” kampanyasının fotoğraflarının stok fotoğraf satışının yapıldığı Shutterstock’tan alındığı ortaya çıktı.

TÜRKİYE KARŞIYLIĞI TESCİLLENDİ

Kanal İstanbul düşmanlığını projenin ihalesine girecek yerli ve yabancı firmaları paralarını ödememekle tehdit eden CHP lideri Kılıçdaroğlu, bu söylemini devlet geleneğine ters bir duruş haline getirdi. Daha önce sosyal medya hesabından firmalara ödeme yapılmaması gerektiği yönündeki mesajını beş ayrı dilde yayınlayan Kılıçdaroğlu, “ödemeyeceğiz” söylemleriyle Türkiye’nin imajına zarar vermekten bir adım geri atmadı. İyi Parti Genel Başkanı Akşener de bu tavra net destek verdi.

Ayrıca 2009’daki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu süreçte “Yap-İşlet-Devret” modelinden övgüyle bahseden Kılıçdaroğlu’nun bugün aksini iddia eden cümleleri de ibretlik bir çelişki ortaya koyuyor. Son 19 yılda Türkiye’nin menfaatine gerçekleştirilen hastane, otoyol, köprü, baraj gibi projelerin hepsine itiraz eden Kılıçdaroğlu’nun kimden yana olduğu soru işareti doğurdu.

***

KANAL İSTANBUL'U KARALADILAR

Türkiye'nin kalkınma tarihinde yeni bir sayfa açacağı öngörülen Kanal İstanbul projesini dünya nefesini tutarak izlerken CHP başta olmak üzere muhalefet partileri karalamaya devam etti. İstanbul'un marka değerini zirveye taşıyacak ve stratejik konumunu güçlendirecek olması bir yana Montrö'nün bugünkü ihtiyaçlara karşılık veremediğini Prof. Dr. İlber Ortaylı gibi ülkemizin önemli tarihçileri tarafından ifade edilmesine rağmen muhalefet korosu bunun aksini söylemeye devam etti.

Yoğun trafiğin sebep olduğu kaza riski ve ekonomik kayıpların yanı sıra, ev ve sanayi atıklarının kirlettiği İstanbul Boğazı'nın alarm vermekte olduğu son dönemde büyüyen müsilaj sorunu ile gözlemlenirken Kanal İstanbul’un sağlayacağı faydanın aksine iddialar köpürtüldü. Türkiye'nin önemli jeologlarından Celal Şengör gibi isimlerin ortaya koyduğu bilimsel argümanlara rağmen yalan siyasetini sürdüren CHP temsilcileri her fırsatta projeyi asılsız iddialarla manipüle etmekten vazgeçmeyeceğe benziyor.

Oysa projeye emek veren 200’den fazla akademisyen bilimsel veriler ışığında Türkiye'nin kalbi ve dünya ticaretinin vazgeçilmezi olan boğazın trafiğe kapatılması söz konusu olamayacağından İstanbul boğazına bir alternatif olan Kanal İstanbul‘u aynı zamanda bir kurtarıcı olarak niteliyor.

KAYNAK: DİRİLİŞ POSTASI
ETİKETLER
erken seçim
YAZDIR
YORUMLAR 59
 • Ali 2 ay önce Şikayet Et
  Okadar çok yalan söyledilerki yeni yalan bulmakta zorlanıyorlar
  Cevapla
 • Harun 2 ay önce Şikayet Et
  Performansları düşmüş normalde 7 günde 70 yalan söylemeleri gerekirdi
  Cevapla
 • dostacısı 2 ay önce Şikayet Et
  ben yürütme yasama yargı ve hükümete sesleniyorum.Muhalefet bu yalanları söylüyor sizde çürütüyorsunuz ama onlar akp den binlerce kişiyi koparıp binlerce akp düşmanı kazanıyorlar.Onlar amaçlarına ulaşıyorlar.Bu yalanlara ceza hani nerede.Örneğin bu yalanı dinleyen okuyan biri bu yalanı yalanlayan gerçek habere denk gelip okuyamıyor es geçiyor denk gelmiyor ve okuduğu yalanla beraber akp düşmanı oluyor çıkıyor.Her geçen gün bir düşman ordusu meydana geliyor.Yasa yasa yasa.Lütfen çabuk bu iş çığrından çıktı.Atı alan üsküdarı geçti.
  Cevapla
 • VATANDAŞ 2 ay önce Şikayet Et
  " ALLAH" cc ün, YÜZLERİNE NUR VERMEDİ Ğİ, İKİ KULU, BUNLAR DEVLET BAŞKANI OLACAKLAR, ÜLKEMİZDE NURLANACAK ÖYLEMİ, " ALLAH" cc GÖSTERMESİN. DAHA FAZLA BAKMIYAYIM, ŞU NURSUZLARA İŞLE RİM TERS GİTMESİN.
  Cevapla
 • özkan özkan 2 ay önce Şikayet Et
  bu iyi parti ne melem bi parti milliyetçi güya terör örgütlerine sırtını dayamış yalana dolanın bini bi para.nasıl olacak böyle.ya vatanını milletini seven bu yalancı pinokyalara oy vermesin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Diyanet İşleri Başkanlığına Prof. Dr. Ali Erbaş yeniden atandı
Tarif etmekte bile zorlandılar! Millet İttifakı'nda adaylık konusunda kafalar fena karışık