AÖF yaz okulu sınavları çevrimiçi mi yapılacak? Anadolu Üniversitesinden sınav açıklaması!

AÖF yaz okulu tarihleri, Açıköğretim Fakültesi İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencileri tarafından araştırılıyor. Yaz okulunda başarısız derslerini vermek isteyen adaylar sınav hazırlıklarına şimdiden başladı. Anadolu Üniversitesi yaz okulu sınavları hakkında beklenen açıklamayı yaptı. Peki 2021 AÖF yaz okulu sınavları online mı yapılacak? İşte AÖF’ten kritik sınav kararı...

AÖF yaz okulu sınavları çevrimiçi mi yapılacak? Anadolu Üniversitesinden sınav açıklaması!
AÖF yaz okulu sınavları çevrimiçi mi yapılacak? Anadolu Üniversitesinden sınav açıklaması!
GİRİŞ 13.07.2021 09:05 GÜNCELLEME 13.07.2021 09:05
Bu Habere 88 Yorum Yapılmış

AÖF yaz okulu kayıtları geçtiğimiz günlerde sona erdi. Ders seçimi ve ücret yatırma işlemini yapan öğrenciler sınav hazırlıklarına şimdiden başladı. Her yıl binlerce adaya açıktan eğitim vererek üniversite mezunu olmasına fırsat sağlayan Açıköğretim Fakültesine ilgi giderek büyüyor. Bahar ve güz döneminde başarısız dersi bulunan veya ortalama yükseltmek isteyen öğrenciler yaz okulu sınavlarına katılacak. Pandemi nedeniyle AÖF geride bıraktığımız eğitim yılında vize ve final sınavlarını çevrim içi olarak düzenledi. Öğrenciler yaz okulu sınavlarının ne şekilde yapılacağını merak ederken beklenen açıklama Anadolu Üniversitesinden geldi. Peki 2021 AÖF yaz okulu sınavları online mı yapılacak yoksa yüz yüze mi?

Anadolu Üniversitesinden Sınav Açıklaması!

Anadolu Üniversitesi, yaz okulu sınavlarıyla ilgili kritik bir karara imza attı. Açıköğretim Fakültesinden yapılan açıklamada 2020-2021 eğitim öğretim yılı yaz okulu sınavlarının 4 Eylül 2021 yapılacağı duyuruldu. Açıklamanın devamında sınavların yüz yüze yapılması planlandığı ifade edildi. 

Mezunların Diplomaları Tüm Bürolara Ulaştı!

Anadolu Üniversitesinden yapılan açıklamada Açıköğretim Fakültesi; Ebelik, Hemşirelik, Sağlık Memurluğu, Sağlık Teknikerliği, Eczane Hizmetleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Çocuk Gelişim Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik ile Yaşlı Bakımı Ön lisans programlarından ve Sağlık Yönetimi Lisans programından mezunların diplomaları İl sağlık Müdürlüğünce tescile gönderildiği için daha sonraki bir tarihte gönderileceği bilgisi paylaşıldı. Diğer bölümlerden mezun olan adayların diplomaları tüm bürolara ulaştı.

AÖF Yaz Okulu Kayıtları Sona Erdi!

Anadolu Üniversitesi yaz okulu kayıtlarının 5-9 Temmuz 2021 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini duyurmuştu.  AÖF takvimine göre yaz okulu kayıtları sona erdi. Anadolu Üniversitesi yaptığı açıklamada yaz okulu kayıtlarının kesinlikte uzaltılmayacağı konusunda öğrencilere bilgi vermişti. 

Yaz okulu kayıtları aof.anadolu.edu.tr adresinde bulunan öğrenci otomasyonu üzerinden ders seçimi yapılarak gerçekleştirecek. Banka ödeme bilgileri oluşan adaylar Ziraat Bankası üzerinden kredi kartı, banka kartı, ATM, mobil bankacılık ile kayıt ücretini yatırabilir.

AÖF Ders Geçme Notu Kaç?

Anadolu Üniversitesi online sınavlarda ders geçme notunu 35 olarak belirlemişti. Yaz okulu sınavlarının yüz yüze yapılacak olması nedeniyle henüz yaz okulu ders geçme notu tam olarak belirlenmedi. Geride bıraktığımız dönemlerde Açıköğretim Fakültesi ders geçme notu yüz yüze sınavlarda 25 olarak belirlenmişti. Konuyla ilgili resmi bir açıklama geldiğinde detaylara bu haber üzerinden ulaşabilirsiniz.

2021 Açıköğretim Fakültesi Mezuniyet Şartları Neler?

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesinde mezuniyet şartları eğitim alınan 2 ve 4 yıllık bölümlere göre değişiklik göstermektedir. Genel not ortalaması 2.00 veya üzerinde olan FF,YZ ve DZ notu olmayan öğrenciler lisans ve ön lisans bölümlerinden mezun olabilir. İşte AÖF 2020-2021 eğitim yılı mezuniyet şartları;

YORUMLAR 88
 • Online olmalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Virüsten dolayı
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Online olmali
  Cevapla
 • Öykü 1 yıl önce Şikayet Et
  Örgün eğitim sınavları bile online yapılırken açıköğretim sınavının yüz yüze yapılması kadar mantıksız bir hareket olamaz. Hem mantık dışı hem sorumsuzca!
  Cevapla
 • Sevda 1 yıl önce Şikayet Et
  Yüz yüze olmali .Şuan tatil yerleri dolu caddeler kafeler dolu .Pandemi sadece okulda yok kopya gırla Adil olan yüz yuze
  Cevapla
 • Merve 1 yıl önce Şikayet Et
  Evde çalışıyorsak evde sinava girmeliyiz. Adil olan aslında bu
  Cevapla
 • Sevda 1 yıl önce Şikayet Et
  Yüz yüze olmali .Şuan tatil yerleri dolu caddeler kafeler dolu .Pandemi sadece okulda yok kopya gırla Adil olan yüz yuze
  Cevapla
 • J.ast.mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaş! ben dağda operasyonda olursam sen mi gireceksin benim yerime sınava ?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fed'den faiz açıklaması!
Rusya'dan petrol kararı: Tavan fiyat uygulayan ülkelere akışı durduracak!