Başkan Erdoğan imzaladı! Dikkat çeken Suudi Arabistan hamlesi...

Son dakika haberi: Bazı bakanlık, kurum ve büyükelçilikler ile Demiroğlu Bilim Üniversitesine ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Suudi Arabistan Krallığı'nın ve Eritre Devleti'nin Türkiye büyükelçileri değişti.

Başkan Erdoğan imzaladı! Dikkat çeken Suudi Arabistan hamlesi...
Başkan Erdoğan imzaladı! Dikkat çeken Suudi Arabistan hamlesi...
GİRİŞ 10.07.2021 07:05 GÜNCELLEME 10.07.2021 08:53
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Adalet Bakanlığında açık bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Ahmet Yılmaz, Hukuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Selami Bilgin atandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında açık bulunan iş müfettişliklerine, yeterlik sınavında başarı gösteren iş müfettiş yardımcıları Ebru Şen, Gül Demir, İsa Adalet Önal, Nurhan Arık Aşci, Sami Sayın ve Serhat Taşdelen getirildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Mustafa Özderyol görevinden alındı. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığında açık bulunan 1. Hukuk Müşavirliğine Ayfer Özdemir Tefon, Hizmet Sunumu Genel Müdür Yardımcılığına Zeki Özdemir atandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında açık bulunan Ağrı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, Emin Oral Bülbüloğlu getirildi.

SUUDİ ARABİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİNE KRİTİK ATAMA

Yayımlanan karara göre; Suudi Arabistan Krallığı Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Erdoğan Kök, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4'üncü maddeleri gereğince merkeze alındı. Kök'ün yerine ise Suudi Arabistan Krallığı Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği'ne Fatih Ulusoy atandı.

Eritre Devleti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Ahmet Demirok getirildi.

Dışişleri Bakanlığında açık bulunan Dış Politika Danışma Kurulu üyeliklerine, Erkan Özoral ve Tanju Bilgiç atandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında açık bulunan Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığına, Abdullah Buğrahan Karaveli getirildi.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, Kerim Taşkıran atandı.

Türkiye Elektromekanik Sanayi AŞ Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına ve Yönetim Kurulu Üyeliğine, Fatih Öztürk getirildi.

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Uygun görevlerinden alındı.

Türkiye Petrolleri AO Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, Mehmet Ferruh Akalın atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığında açık bulunan Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcılığına, Elif Uzun Sümercan getirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci görevinden alındı, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Hakan Doğanay, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Candemir Zoroğlu, Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Sabri Ceylan atandı.

Milli Eğitim Bakanlığında açık bulunan Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Abdullah Kodek getirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğüne Fatih Turan, Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdür Yardımcılığına Hülya Öztoprak Yılmaz, Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdür Yardımcılığına Ahmet İmamoğlu atandı.

Tarım ve Orman Bakanlığında açık bulunan 2. Bölge Müdürlüğüne Adil Şencan, 3. Bölge Müdürlüğüne Hacı Ahmet Çiçek, 8. Bölge Müdürlüğüne Gültekin Aksan, 10. Bölge Müdürlüğüne Orhan Çatalçam, 11. Bölge Müdürlüğüne Halim Özdemir, 15. Bölge Müdürlüğüne Ahmet Çörtük getirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin görevinden alındı.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu üyeliklerine, Hikmet Ayar ile Zeki Karaoğlu atandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdem Direkler görevden alındı, yerine Denizcilik Genel Müdür Yardımcısı Burak Aykan getirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında açık bulunan, Altyapı Yatırımları Genel Müdür Yardımcılığına Enver Mamur, Denizcilik Genel Müdür yardımcılıklarına Yılmaz Taşçı ve Mustafa Çankaya, Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdür yardımcılıklarına Feriha Mert, Haydar Ufuk Kale ile Murat Korçak atandı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, İsmail Çağlar getirildi.

Demiroğlu Bilim Üniversitesi Rektörlüğüne, Prof. Dr. Çavlan Çiftçi atandı.

YORUMLAR 9
 • Mustafa 2 yıl önce Şikayet Et
  Recep Tayyip Erdoğan iki kere cağrıda bulundu gelin mesheplerimizi tarikarlarımızı Kuran'ın önüne koyduğumuz örf ve adetlerimizi bırakalım Kuran çatısı altında birleşelim. Ne içeriden nede dışarıdan cılız ses bile cıkmadı. Dinde reform dedi ağzı olan konuştu dinden para kazananlar Allah subhanehu ve teala aşkına bakara suresi 159 ve174 size hiç mi tesir etmiyor.
  Cevapla
 • ŞENOL YILDIRIM 2 yıl önce Şikayet Et
  Cemal KAŞIKCI davası ne oldu!! Basın da unuttu gitti.
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 2 yıl önce Şikayet Et
  Amerikan/ İsrail dümen suyuna giden Suudilerin kendilerine düşman olarak ezberlettirilen İran'la dalaştırılması yani emperyalistlerin değirmenine su taşıması üzücüdür. Sözde İran'ın başı belaya girsin diye "Irak, Suriye, Türkiye ve İRAN üzerinde kurulacak bir Kürdistan için İsraille el altından görüşmeler yapmaktaktadır. Ortadoğuda emperyalistler nasıl ki geçmişte "iranla Irakı 8 sene savaştırdılar ve bu dönemde göbek kaşıdılarsa", şimdide ortadoğuda "MÜSLÜMANI MÜSLÜMANA KIRDIRMA PROJESİNİ" devreye sokuyorlar ve "Sunni-Şii" çatışmasında Suudilerive BAE'yi başta kullanarak "fitne fesat" hesapları yapılmaktadır..
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah'ın vadettiği yer altı zenginliklerine sahip Suudiler "lüx arabalar, altından kulozetlere defi hacetlerini yaparken" el altından İsraille aşna fişna ilişkiler kurdular. MÜSLÜMANI MÜSLÜMANA KIRDIRMA PROJESİNİN bir parçası oldular. Sözde Düşman İran ın başı belada olsun diye "Irak, Suriye, Türkiye ve İRAN üzerinde kurulacak bir Kürdistan'a evet derken,21nci yüzyıl Anadolu'nun ve Ortadoğu'nun Hristiyanlaştırılması yüzyılı olacak diyen Vatikana ve aynı ırkdan oldukları açıklanan Kürtleri kullanan İsrailin Vadedilmiş toprakları işgaline uygun zemin yarattılar? Hacda alınan "HURMA VE ZEMZEM SUYU paralarını, abd ye silah vs alarak kaptırdılar"
  Cevapla
 • Mustafa 2 yıl önce Şikayet Et
  İsraili tanıyan ilk devlet kim.? Kıbrıs'ı devlet olarak tanımayan kardeş azerbeycan neden İsrail aleyhine tek cümle kurmaz. Körler sağırlar birbirlerini ağırlar
  Cevapla
 • Garip bir yolcu 2 yıl önce Şikayet Et
  Çok merak ediyorum görevden alınanlar acaba başka göreve getiriliyor mu diye Yoksa ne halleri varsa görsün e mi kalıyor?
  Cevapla
 • Hancı... 2 yıl önce Şikayet Et
  Her görevden alınan kişi işini yapmadığı için veya işe yaramadığı için alınmaz. Dinlenmesi için veya farklı işler için de alınabilir. Farklı bir amaç veya görevi kötüye kullanma gibi alınmalar zaten kamuoyuyla paylaşılıyor...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail'in savaş suçları: Bakan Tunç'tan son dakika açıklama
Son dakika: İsrail'e kötü haber! Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden net uyarı...