Mehmet Aydın'ın eski eşi: Tek suçum onunla evlenmek, ben de mağdurum

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'ın eski eşi Sıla Soysal, hakkındaki iddialara isyan etti. Tek suçunun Aydın'ın eşi olmak olduğunu söyleyen Soysal, üzerine kredi kartı bile olmadığını söyledi. Soysal'ın avukatı, 'müvekkilim mağdur' dedi.

Mehmet Aydın'ın eski eşi: Tek suçum onunla evlenmek, ben de mağdurum
Mehmet Aydın'ın eski eşi: Tek suçum onunla evlenmek, ben de mağdurum
GİRİŞ 10.07.2021 11:19 GÜNCELLEME 10.07.2021 11:21
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Kamuoyunda 'Tosuncuk' olarak bilinen Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın eski eşi Sıla Soysal, hakkında ortaya atılan iddialara isyan etti. Avukatı Kemalcan Hotamış aracılığıyla kamuoyuna seslenen genç kadın, tek suçunun Mehmet Aydın’ın eşi olmak olduğunu belirtip yaşadıklarının kader olduğuna ve Türk adaletine olan inancını hiçbir zaman kaybetmediğine dikkat çekti. Müvekkili Sıla Soysal adına bir yazılı açıklama yayınlayan Avukat Kemalcan Hotamış ise, "Bilgi kirliliği mahiyetindeki iddialardan tek gerçek olan müvekkilimin eski eşi Mehmet Aydın ile boşandığıdır. Müvekkilim tarafından açılan davada tarafların boşanmalarına karar verilmiştir" dedi.

'Tosuncuk' Mehmet Aydın'ın cezaevi detayı!TOSUNCUK'UN 'CEZAEVİ' DETAYI!

Tosuncuk'un bulaşıkçılık döneminden iş arkadaşı: Maddi durumu çok kötüydüBULAŞIKÇILIK DÖNEMİNDEN ARKADAŞI: DURUMU ÇOK KÖTÜYDÜ

Tosuncuk dev sistemi 500 TL'ye kurmuş! Dikkat çeken mafya detayı...SİSTEMİ 500 TL'YE KURMUŞ: DİKKAT ÇEKEN MAFYA DETAYI

Tosuncuk olarak ünlenen Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın gündemdeki yerini koruyor. Aydın, Türkiye’ye getirilmesi ve tutuklanarak, cezaevindeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından tek kişilik karantina koğuşuna gönderildi. Aydın ve hakkında açılan davalarla ilgili haberlerin ardı arkası kesilmezken, Bursa 3’üncü aile mahkemesine dava açıp kendisinden boşanan eski eşi Sıla Soysal da hakkında ortaya atılan iddialara avukatı vasıtasıyla isyan etti.

Genç müvekkili adına yazılı açıklama yayınlayan Bursa Barosuna kayıtlı Avukat Kemalcan Hotamış, müvekkili Sıla Soysal hakkında 2017 yılından bu yana çeşitli aralıklarla gündeme getirilen bir takım gerçeklikten uzak iddiaların son zamanda katlanılmayacak bir hal aldığını, bu iddiaların müvekkilinin ağzından söylenmiş gibi servis edildiğini, kamuoyunu yanıltan iddiaları açıklığa kavuşturmak için açıklamaya yapmaya mecbur kaldıklarını belirtti."SILA SOYSAL HİÇBİR ZAMAN MAÇMAMIŞ KAÇMAYI DA DÜŞÜNMEMİŞTİR"

Hotamış, "İlk olarak müvekkili Sıla Soysal’ın eski eşi Mehmet Aydın’ın Ocak 2018’de kendisine boşanma davası açtığı iddia edildiğini belirtip, "Sonrasında tamamen tezat teşkil edecek şekilde Mehmet Aydın hakkında yakalama olduğu dönemde müvekkilim eski eşinin yanına gitmiş gibi müvekkilimin eski balayı fotoğrafları servis edilmiştir. İlerleyen süreçte basında müvekkilim hakkında ‘tahliye olduktan sonra kaçtı’ şeklinde başlıklar atılmıştır. Oysa o dönem hakkında yurtdışına çıkış yasağı uygulanan müvekkilim kaçamayacağı gibi ne o süreçte ne de bu tedbir kaldırıldıktan sonra kaçmamış, kaçmayı da hiçbir zaman düşünmemiştir" dedi.

"ÜZERİNE KAYITLI ARAÇ VE TAŞINMAZ OLMADIĞI GİBİ KREDİ KARTI DA BULUNMUYOR"

Müvekkili hakkında birçok yalan haberin belirli periyotlarla servis edilerek kamuoyunun meşgul edildiğine dikkat çeken Av. Kemalcan Hotamış, "Müvekkilimin hesabına eski eşi Mehmet Aydın tarafından milyon dolarlar gönderildiği, araçlar alındığı, limitsiz kredi kartları kullandığı, Çiftlik Bank’tan para çektiği gibi iddialarda bulunmuştur. Müvekkilim adına tescilli herhangi bir araç veyahut taşınmaz bulunmadığı gibi kullanımı mümkün herhangi bir kredi kartı da bulunmamaktadır. Müvekkilim Çiftlik Bank’tan hiçbir zaman para çekmediği gibi Çiftlik Bank yargılamasına ilişkin dosyada Sermaye Piyasası Kurulu ve Mali Suçları Araştırma Kurulu raporları ile gerekli incelemeler yapılmış, oluşumda yer alan şirketlere ilişkin banka hesap hareketleri incelenmiş, iddiaların aksine müvekkilin haksız menfaatinin bulunmadığı söz konusu raporlar ile belgelenmiştir" dedi.

"DOLANDIRICILIK SUÇUNDAN KAMU DAVASI AÇILMADI"

Müvekkili Sıla Soysal’ın Çiftlik Bank oluşumunda yer alan şirketlerden hiçbirinde yönetici, yetkili, ortak vb. hiçbir sıfatla yer almadığına da vurgu yapan Hotamış, "Dosya kapsamında dinlenen diğer sanıkların beyanları müvekkili sadece Mehmet Aydın’ı eşi olması sebebiyle tanıdıklarına ilişkindir. Nitekim yapılan soruşturma sonucunda müvekkilim hakkında üzerine atılı dolandırıcılık suçundan kamu davası açılmamış, kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiş ve karar kesinleşmiştir. Bilgi kirliliği mahiyetindeki iddialardan tek gerçek olan müvekkilimin eski eşi Mehmet Aydın ile boşandığıdır. Müvekkilim tarafından açılan davada tarafların boşanmalarına karar verilmiştir. Ancak halen daha yargılama süreci sona ermediğinden bu konuda daha fazla açıklama yapılması müvekkile zarar verecektir."SUÇLAMALARDAN KURTULACAĞINA İNANCI TAM"

Müvekkili Sıla Soysal’ın yaşanan süreçte tutuklanıp, yıprandığını, yeteri kadar mağdur olduğunu belirten Hotamış, "Diğer sanıklar firari olduğu için tek muhatap Sıla bilinmiş, defalarca tehdit almış, psikolojik tedavi görmüş, uzunca bir süre evden dahi çıkamamıştır. Sadece Mehmet Aydın’ın eşi olması sebebiyle bunca şeyi yaşamış ve yaşamaya devam etmektedir. Tüm bunları kader olarak kabullenmiş ve adalete olan inancını hiçbir zaman kaybetmemiştir. Müvekkilimin adalete ve atılı suçlamalardan kurtulacağına dair inancı tam olmakla birlikte yapılacak her yalan ve yanlış haberin ağır bir süreç yaşayan müvekkilimi zor durumda bırakacağını takdirlerinize sunuyor, kalemlerinizin vicdanlarınız ölçüsünde hareket etmesini temenni ediyoruz. Son olarak, bundan sonraki süreçte müvekkil hakkında asılsız itham ve iddialarda bulunan, müvekkile ait kişisel belge ve fotoğrafları paylaşan kişi veya kişiler hakkında yasal yollara başvurulacağını ihtar ediyoruz" diye konuştu.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
sıyla soysal
YAZDIR
YORUMLAR 17
 • Kürşat 3 ay önce Şikayet Et
  Yardim yapabileceğimiz bir hesap numarası yok mu, çok üzüldüm vahhhh vahhhh.
  Cevapla
 • vatan sever 3 ay önce Şikayet Et
  zamanin da yediklerine say surunursunuz insallah
  Cevapla
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  Senin kredi kartın yoksa milyon dolarların olduğu içindir kim kandırıyorsun
  Cevapla
 • Gadir İnanır 3 ay önce Şikayet Et
  Tosuncuklar ,bu film çok acıklı ,acıların çocuğu Küçük Emrah bile ağlar
  Cevapla
 • VATANDAŞ 3 ay önce Şikayet Et
  yazık ama ya hesap nosu ver yardım yapalım, teknede tosunun yanında iyiydi her halde kurbağa öpünce uyandın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
PKK/YPG'yi operasyon korkusu sardı: Terörist Salih Müslim'den skandal açıklama
Usta fotoğrafçı Ara Güler vefatının 3. yılında anılıyor