16 Temmuz Cuma günü tatil mi? 16 Temmuz Bayram tatiline bağlanacak mı? İşte detaylar!

16 Temmuz Cuma günü tatil mi? 15 Temmuz Perşembe gününün resmi tatil olmasıyla beraber, 16 Temmuz Cuma gününün de bu günle birleştirilip bayram tatiline bağlanıp bağlanmayacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, herkes tarafından merak konusu olan 16 Temmuz Bayram tatiline bağlanacak mı? Bu konu hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar için işte detaylar...

16 Temmuz Cuma günü tatil mi? 16 Temmuz Bayram tatiline bağlanacak mı? İşte detaylar!
16 Temmuz Cuma günü tatil mi? 16 Temmuz Bayram tatiline bağlanacak mı? İşte detaylar!
GİRİŞ 13.07.2021 11:02 GÜNCELLEME 13.07.2021 11:02
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

16 Temmuz Cuma günü tatil mi? Vatandaşlar bu sorunun cevabını arıyor. 15 Temmuz'un resmi tatil olması, 17-18 Temmuzun hafta sonuna denk gelmesi ve 19 Temmuz'un bayram arifesi olmasıyla beraber 16 Temmuz Cuma gününün tatil ilan edilip edilmeyeceği merak ediliyor. Özellikle kamu çalışanlarının 11 gün tatil yapma planlarının olduğu bu tarihlerin birbirlerine bağlanıp bağlanmayacağı araştırılıyor. Peki, herkes tarafından merak konusu olan 16 Temmuz Bayram tatiline bağlanacak mı? Bu konu hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar için işte detaylar...

16 Temmuz Cuma Günü Tatil Mi? 

Vatandaşlar 16 Temmuz Cuma gününün tatil ilan edilip edilmeyeceği konusunda açıklama bekleniyor. Özellikle 15 Temmuz Perşembe günüyle 19 Temmuz Kurban Bayramı Arife gününün arasında olan bu günün (17-18 Temmuz Cumartesi-Pazar) tatil ilan edilmesi bekleniyor. Bu günün tatil edilmesi durumunda özel sektör çalışanları toplam da 11 gün tatil yapma hakkı kazanmış olacak. Öte ilgili makamlardan yapılan açıklamayla 16 Temmuz Cuma günü tatil ilan edilmedi.16 Temmuz Bayram tatiline bağlanacak mı?

Herkesin merakla beklediği 16 Temmuz Cuma gününün tatil olup olmayacağı henüz netlik kazanmadı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan Kurban Bayramı tatiline ilişkin yaptığı açıklamalarda "Kurban bayramıyla ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. Çünkü tatil süreci sanki böyle 10 ile 9 arasında dolaşıyor. Ama bunu en azından millete seslenişte halkıma duyuracağım" ifadelerini kullandı. Bu açıklamadan yola çıkarak bu tarihin tatil olma ihtimalinin yüksek olduğu söylenebilir.

16 Temmuz Tatil Olursa Kamu Çalışanları Kaç Gün Tatil Yapacak?

Kamu görevlileri için süreç şu şekilde işleyebilecek; Kamu görevlileri için 11 günlük izin, 16 ve 19 Temmuz tarihlerinin resmi tatil ilan edilmesiyle gerçekleşebilecek. Ancak bu iki tarihin idari izin olarak belirlenmesi de kamu çalışanlarının 11 günlük iznine imkan tanıyabilecek. Çalışanlar, 16 Temmuz tarihini yıllık izin olarak kullanarak da bu imkana sahip olabilecek. Ancak bunun için 19 Temmuz tarihinin yarım gün idari izin olarak belirlenmesi gerekecek.

YORUMLAR 15
 • Emrah Cihan 2 yıl önce Şikayet Et
  bir kamu görevlisi olarak bence bu çok iyi oldu 16 temmuz herkes işinin başında olmalı.
  Cevapla
 • zazaki 2 yıl önce Şikayet Et
  patronlara para lazım aman ha kasaları boşalır allah muhafaza...
  Cevapla
 • Ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Biz sanayi işçilerinin bırakın bayramı, pazar tatilimiz bile yok.
  Cevapla
 • şeref 2 yıl önce Şikayet Et
  ülkemiz ALLAH a şükür tatil ükesi. senenin yarısı tatille geçiyor.sanırım yatmayı arap kültüründen almışız.
  Cevapla
 • selim 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu meşhur bir yalan. Avrupa bizden daha çok tatil yapıyor.
  Cevapla
 • Arif Demir 2 yıl önce Şikayet Et
  Siz turkiyede herkezi memur sandınız galiba biz sanayide tatil görmüyoruz
  Cevapla
 • musa 2 yıl önce Şikayet Et
  bırakında insanlar bunalımını atsın bir 11 gün hatta market manav hepsi kapansın dinlensin herkes
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Kar batıdan giriyor! Tüm Türkiye'de yağış başlıyor
İsrail'den suikast itirafı - Gazete manşetleri