Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne vekaleten atama

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne, vekaleten üniversitenin öğretim üyelerinden Prof.Dr. Mehmet Naci İnci atandı. Rektörlük adaylığı için başvuru ilanına çıkıldı. Başvurular 2 Ağustos'a kadar sürecek.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne vekaleten atama
Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne vekaleten atama
GİRİŞ 15.07.2021 11:11 GÜNCELLEME 15.07.2021 11:20
Bu Habere 100 Yorum Yapılmış

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu, gece yayımlanan Cumhurbaşkanı kararnamesiyle görevden alındı.

VEKALETEN ATAMA

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne, vekaleten üniversitenin rektör yardımcısı olan Prof.Dr. Mehmet Naci İnci atandı.

ADAYLIK İÇİN İLANA ÇIKILDI

Rektörlük adaylığı için başvuru ilanına çıkıldı. Başvurular 2 Ağustos'a kadar devam edecek.
 

Son dakika haberi: Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu görevden alındıSon dakika haberi: Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu görevden alındı


PROF. DR. NACİ İNCİ KİMDİR?

Prof. Dr. Naci İnci, 1987'de Marmara Üniversitesinden fizik dalında lisans derecesini, 1992’de ise fiber optik sensörler alanında İngiltere'deki Heriot-Watt Üniversitesi’nden doktora derecesini aldı.

Stanford Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nde 1993–1994 yılları arasında optik haberleşme alanında doktora sonrası çalışmalar yapan İnci, 1994 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü'nde yardımcı doçent, 1996'da ise doçent oldu.

İnci, 1998–1999 yıllarında fiber optik sensörlerin endüstriyel uygulamaları üzerine Japonya'da Gunma Üniversitesi’nde konuk araştırmacı olarak çalışırken, 1999–2005 yılları arasında Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde öğretim üyeliği yaptı, üniversitenin temel ve araştırma laboratuvarları ile diğer lisans ve lisansüstü programlarının kurulmasında görev aldı. 

Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü’ne 2005 profesör olan ve 2014–2018 döneminde bölüm başkanlığı yapan İnci, Almanya'daki Stuttgart Üniversitesi, Japonya'daki Gunma Üniversitesi, Norveç Teknik Üniversitesi ile İngiltere'deki Heriot-Watt Üniversitesinde konuk profesör olarak bulundu.

Fiber optik, nano partiküller ve uygulamalarının fiziği, optik sensörler, kuantum optiği, kuantum bilişimi, kuantum kriptografisi konuları üzerine çalışan ve araştırmalar yürüten İnci'nin üniversite-sanayi ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik katkıları kapsamında ise iki uluslararası patenti bulunuyor.

YAZDIR
YORUMLAR 100
 • Kurmay Yüzbaşı 2 ay önce Şikayet Et
  Boğaziçi üniversitesini Medreseye çevirmenin vakti geldi. O gün bugündür!
  Cevapla
 • Bos 2 ay önce Şikayet Et
  Ideolojinin kazandıgi bir nenlekette ne atamasi hala kani bozuk solcularin chplilerin dedigi oluyorsa ve biz bir avuc chpden korkuyorsak bu dava bitmistir ben akparti oy vermeyi bile gizden geciririm biz recep tayyip erdoganin dik durusuyla sevdik
  Cevapla
 • BoUnÖğrencİsi 2 ay önce Şikayet Et
  Nası gitti ama konuştuğu kadar duramadı bile yazık eziklendi
  Cevapla
 • emre19 2 ay önce Şikayet Et
  Daha ne rektorler atanir,hukumeti kimse kendi idolojisine cekme gayretine girmesin,bu memleketin birlige dirlige ihtiyaci var. Kisiler devletten hic bir zaman buyuk degildir.
  Cevapla
 • yrmcu 2 ay önce Şikayet Et
  yökün basina gececek belkide hazir olun. O zaman istemezuk cephesi bakalim nasil yaygara kopartacak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Galatasaray 4 maç sonra kazandı!
Can Ataklı, muhalefetin ortak adayını açıkladı! Sürpriz iddia!