Sahte hakim gündeme bomba gibi oturmuştu! Duruşma salonunda fotoğrafları ortaya çıktı

Antalya'da Zeliha Özdemir isimli kişi aynı ismi taşıdığı hakimin bilgilerini çalarak çevresine hakim olduğunu söyledi hatta savcıyla evlendi. Gerçeği savcı kocası ortaya çıkardı. Yalancı hakimin duruşma salonunda fotoğrafları çıktı.

Sahte hakim gündeme bomba gibi oturmuştu! Duruşma salonunda fotoğrafları ortaya çıktı
Sahte hakim gündeme bomba gibi oturmuştu! Duruşma salonunda fotoğrafları ortaya çıktı
GİRİŞ 20.07.2021 16:45 GÜNCELLEME 20.07.2021 16:58
Bu Habere 71 Yorum Yapılmış

Antalya'da Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu Zeliha Özdemir, ailesine Hukuk Fakültesi'nde okuduğu yalanının söylemekle kalmadı, adının ve soyadının aynı olduğunu fark ettiği hâkim Zeliha Özdemir'in sicil numarası gibi bilgilerini ele geçirerek sahte kimlik hazırladı. 2017'de kendi fotoğrafıyla kimlik hazırlayan, sahte kimlikle spor salonuna üyelik yaptırıp otomobili için kasko indiriminden bile faydalanan sahte hâkim, Antalya Adliyesi'ne giderek kendisini "Çeşme Hâkimi" diye tanıttı..

Sahte kadın hâkimi, savcı kocası yakaladıSahte kadın hâkimi, savcı kocası yakaladı


GERÇEK BİR HAKİM GİBİ MESAİ YAPTI, CUMHURİYET SAVCISI İLE EVLENDİ

Antalya'ya geçici görevle HSK Müfettişi olarak görevlendirildiğini ancak çocuğunun hastalığı nedeniyle göreve başlayamadığı yalanını söyleyen Zeliha Özdemir, 'gerçek bir hâkim' gibi mesai yaptı, arkadaşlıklar kurdu. Bu sırada Cumhuriyet Savcısı Alper Tunçer ile kurduğu arkadaşlığı ilerletip savcı ile evlendi.

KPSS günü sosyal medyada gündem olmuştu! Öğretmen olan genç kız yaşadıklarını anlattıKPSS günü sosyal medyada gündem olmuştu! Öğretmen olan genç kız yaşadıklarını anlattı


YALANINI EVLENDİĞİ SAVCI ORTAYA ÇIKARDI

Evlenip Tunçer soyismini de alan Özdemir, eşiyle yargı mevzuatını tartışıp birçok konuda istişarelerde dahi bulunuyordu. Ancak Zeliha Özdemir'in 4 yıl süren yalanı demir parmaklıklar ardından son buldu. 5 Nisan'da Antalya Havaalanı'nda sahte kimliğini çantasında bulamayınca polise gidip kayıp başvurusunda bile bulunan Zeliha Özdemir'in yalanını evlendiği savcı ortaya çıkardı.GERÇEĞİ BÖYLE ÖĞRENDİ

Gerçek hâkim Zeliha Özdemir evlenmiş ve soyismi değişmişti. Bu sebeple artık çakma Zeliha Özdemir, HSK atama listelerinde yoktu. Uzun süre göreve başlamadığı için maaş alamadığı yalanını sürdüren Zeliha Özdemir'in eşi savcı Alper Tunçer, HSK ile irtibata geçerek eşinin neden listelerde yer almadığını sorunca gerçeği öğrendi. Savcının şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada Zeliha Özdemir, Sulh Ceza Hâkimliği'nce tutuklanarak cezaevine konuldu. Tunçer ise sahte kimlikli boşanma davası açtı. Özdemir hakkında, "Resmi belgede sahtecilik ve kamu görevini usulsüz üstlenme" gibi suçlardan başlatılan soruşturma sürüyor.

Amasya'da bir düğünde gelinin dedesinin 300 bin liralık hediyesi herkesi şok etti!Amasya'da bir düğünde gelinin dedesinin 300 bin liralık hediyesi herkesi şok etti!

GERÇEK HAKİM KONUŞTU

Sabah'ın ulaştığı Hâkim Zeliha Özdemir, "Durumu öğrenince hemen suç duyurusunda bulundum, soruşturma devam ediyor. Yargıya taşınan bir durum söz konusuyken konuşmam doğru olmaz. Bu olaydan dolayı ben de rahatsızlık duyuyorum" dedi. Cumhuriyet Savcısı Alper Tunçer'e ise tüm çabalarımıza rağmen ulaşamadık.

 


SAHTE HAKİM SEGBİS'LE DURUŞMA YAPMIŞ

Öte yandan sahte hâkim Zeliha Özdemir'in hâkim kılığına girerek, cübbeli bir şekilde hâkim makamında oturarak, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) kullanarak yapılan bir yargılamaya katıldığı ortaya çıktı.

KAYNAK: SABAH
YORUMLAR 71
 • Levent 2 yıl önce Şikayet Et
  Acaba kadın katillerini serbest bırakanlar kimler?
  Cevapla
 • Ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Ne olacak şimdi bunun söndürdüğü hayatlar
  Cevapla
 • Angaralı 2 yıl önce Şikayet Et
  Demekki herkes yapabilir hakimliği bilgisiz biri de farkedilmeden yaptığına göre
  Cevapla
 • Araphan 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu kadın cezaevi müdürünü hapishane ye atar kendi çıkar dikkat müdür.
  Cevapla
 • özmuşlu 2 yıl önce Şikayet Et
  Sn savcı keşke gelip , bizim memlekette bu yap sat ların sümer altı edilen dosyalarına da bir el atsa çok iyi olurdu ? Hırsızlıkları yapıp hiç bir şey olmamış gibi eli kolunu salaya sallaya geziyorlar. Ben adalaete güvenmiyorum buradaki yapılanlarda sonra.......
  Cevapla
 • Türkçe 2 yıl önce Şikayet Et
  Sümer değil sümen
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Fidan duyurmuştu! Rusya'dan son dakika Türkiye açıklaması
AB'den son dakika İsrail uyarısı! İlk kez kabul ettiler