Karayılan ve Bayık'ın özel olarak gönderdiği terörist SİHA ile vuruldu

Son dakika haberi: Kandil'den sansasyonel saldırı ve suikastlar için Diyarbakır'a gönderilen PKK'lı terörist Abdullah Bulat, kendisini takip eden Bayraktar TB2 SİHA'dan yapılan nokta atışla etkisiz hale getirildi.

Karayılan ve Bayık'ın özel olarak gönderdiği terörist SİHA ile vuruldu
Karayılan ve Bayık'ın özel olarak gönderdiği terörist SİHA ile vuruldu
GİRİŞ 22.07.2021 13:41 GÜNCELLEME 22.07.2021 13:41
Bu Habere 83 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Terör örgütü elebaşısı Murat Karayılan ve Cemil Bayık'ın sansasyonel saldırı için Diyarbakır'a gönderdiği Abdullah Bulat, MİT'in verdiği koordinatla SİHA tarafından nokta atışıyla vuruldu. Bulat, PKK'nın şehirlerdeki uyuyan hücre yapılanmasını oluşturan YPS adlı birimin de tepe isimlerindendi.

SANSASYONEL SALDIRI PLANI

Abdullah Bulat'ın örgütün sözde özel güç yapılanmasında suikastçı olduğu ve bir süre önce Kandil'den bizzat Murat Karayılan ve Cemil Bayık tarafından sansasyonel saldırılar ve suikastlar için Diyarbakır'a gönderildiği belirlendi.

NOKTA ATIŞ İLE VURULDU

Lice'nin Sağlık köyünden Akçabudak köyü Hevsel mezrasına gitmek için sivil arazi aracıyla hareket halindeki terörist 18 Haziran günü MİT Bölge Başkanlığından alınan istihbarat doğrultusunda Silahlı İnsansız Hava Aracıyla (SİHA) takip edilerek nokta atışıyla vuruldu. Sabah Gazetesi'nin haberine göre, etkisiz hale getirilen o teröristin Abdullah Bulat olduğu belirlendi.

MİT'TEN GELEN İSTİHBARAT

PKK'nın özel güç yapılanmasında keskin nişancı ve suikastçı olduğu tespit edilen terörist Bulat'ın Sağlık köyünde bir ahırda gizlendiği ve havanın kararmasıyla birlikte köyden çıkış yaparak Lice kuzeyindeki Hevsel mezrasındaki başka bir terörist grupla buluşmak için hazırlık yaptığı öğrenildi. Teröristin bulunduğu köy ve çevresindeki koordinatlar belirlendikten sonra bölgeye TB-2 Bayraktar Silahlı İnsansız Hava Aracı sevk edildi. SİHA'nın araziyi gözetlediği sırada MİT'ten gelen istihbarat teyit edildi.

TAM O ANDA DÜĞMEYE BASILDI

Görüntülerde sivil bir arazi aracının köyden çıkış yaparak Akçabudak köyüne doğru patika yolda ilerlediği tespit edildi. Adım adım izlenen aracın sivillerin yerleşim alanından uzaklaşması beklendi. Araçta yüzde bir ihtimal bile olsa sivillerin olabileceği hassasiyetini değerlendiren Jandarma ekipleri, dağlık ve ormanlık bölgeye ulaşan aracın bir yamaçta durduğunu SİHA görüntülerinden takip etti. Silahlı teröristin araçtan inerek ormanlık alana doğru gitmeye çalıştığı sırada operasyon için düğmeye basıldı. Takip edildiğinin farkında bile olmayan terörist, SİHA'nın hedefe kilitlenen akıllı mühimmatıyla vurularak etkisiz hale getirildi.

YPS'NİN BAŞINDAKİ İSİMDİ

Terörist Bulat, son olarak terörist elebaşları Cemil Bayık ve Murat Karayılan tarafından kanlı saldırılar ve sansasyonel eylemler için Diyarbakır kırsalına gönderilmişti. Bulat, PKK'nın şehirlerdeki uyuyan hücre yapılanmasını oluşturan YPS adlı birimin de tepe isimlerindendi.

KAYNAK: SABAH
YORUMLAR 83
 • Cengiz küçük 2 yıl önce Şikayet Et
  Cok şükür yarabbi bir hain kafir daha öldü inşaallah sıra diğerlerinde
  Cevapla
 • Antepli.v. 2 yıl önce Şikayet Et
  Karayılana bayram hediyesi datası Karayılanı başına bunca mahsum Insanların canına kıydılar elbete Bir gün o kanda boğulacaklar ama Toplu ama tek tek bulunduğu topraklara nankörlük cezasız kalmaz inlerinden çıkan hayının işi Bitiyor artık tarih boyuncada böyle olmuştur romalılar persler bizans ve bugünkü müslüman düşmanlarının uşaklığını yapıyorlar Yarıda onlar isleri bitince çöp sepetine atar böyle devam edip giderler
  Cevapla
 • gürsoy 2 yıl önce Şikayet Et
  Yapana da uçurunada Allahım cennet kapılarını açsın
  Cevapla
 • atilla 2 yıl önce Şikayet Et
  nasıl artık kaçış yok oğlum,burnunu çıkaranın burnunu,kafasını çıkaranın kafasını koparacaklar hadi hodri meydan,ölüm artık size 1 mm den daha yakın,haydi sarı torbaya,korkunç hesaba doğru.....
  Cevapla
 • Süleyman Arif 2 yıl önce Şikayet Et
  Vızzzzz, Boommmm.... Hainler için yaşasın cehennem..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkent'te kazanan çıkmadı! İlk finalist Dolmabahçe'de belli olacak
AK Parti ve MHP'li vekillerden AKPM'de dünyaya insanlık dersi