Son dakika: 24 Temmuz koronavirüs tablosu! Vaka sayılarında büyük artış!

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından 24 Temmuz koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı.

Son dakika: 24 Temmuz koronavirüs tablosu! Vaka sayılarında büyük artış!
Son dakika: 24 Temmuz koronavirüs tablosu! Vaka sayılarında büyük artış!
GİRİŞ 24.07.2021 20:23 GÜNCELLEME 24.07.2021 20:23
Bu Habere 176 Yorum Yapılmış

Türkiye'de son 24 saatte 221 bin 463 Kovid-19 testi yapıldı, 12 bin 381 kişinin testi pozitif çıktı, 58 kişi hayatını kaybetti.

Günün tablosuna ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Vaka sayılarındaki artış devam ediyor. Bu durum hastaneye yatışlara da yansıyabilir. Bundan korunmanın yolu tedbirlere uymak ve aşı olmak. Vakit kaybetmeyin aşınızı olun. Tedbirden taviz vermeyin. '' uyarısında bulundu.
Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 24 Temmuz'da açıklanan 24 saatlik verilere göre 12 bin 381 vaka tespit edildi.

Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 58 oldu. Bir günde toplam 221 bin 463 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 5 bin 383 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 1. doz aşılama ortalama yüzde 63,44 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 36,19 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 65 milyon 594 bin 807e yükseldi.

Aşılamada ilk sırada Muğla var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 84,9 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla'yı Çanakkale, Kırıklareli Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir Aydın, İzmir ve Tekirdağ takip etti.
En düşük aşılama Bitlis’te

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 35,8 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Bitlis’i sırasıyla Şanlıurfa, Mardin, Siirt Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Gümüşhane ve Iğdır takip etti.

YORUMLAR 176
 • Pişman 1 ay önce Şikayet Et
  Ben aşı oldum sağlığım telen bozuldu pişmanım elimden bişi gelmiyor doktorlarda üldürse devlete öldürse rapor hazır ben bişey yapamam
  Cevapla
 • Gönderdim 1 ay önce Şikayet Et
  Sanayı ilaclardan çok önceki dönemler insanlar hem sağlıklı hem uzun ömürlüdiler yalansa söyleyin
  Cevapla
 • saatçioğlu99 1 ay önce Şikayet Et
  kısıtlamalara adım adım yaklaşıyoruz
  Cevapla
 • İzzet 1 ay önce Şikayet Et
  Aşılama ile vaka ve hasta sayısı arasındaki dağılımı verseniz sn bakanım. Ona göre bir değerlendirme yapsak.
  Cevapla
 • Sakin 1 ay önce Şikayet Et
  Bak sen uzmanımız değerlendirme yapacakmış, Allah akıl versin tedbirsizlik musibetlere kapı acar sen önce bunu değerlendir.
  Cevapla
 • misafir 1 ay önce Şikayet Et
  aşı karşıtları siz o zaman hastalandığınızda ilaçta kullanmıyorsunuzdur ne de olsa ilaçlarıda küreselciler üretiyor mazallah içlerine çip koyuyorlardır
  Cevapla
 • Ekrem 1 ay önce Şikayet Et
  Prospektüs olmasın o?
  Cevapla
 • Öneri 1 ay önce Şikayet Et
  Ben şahsen ilaçların çoğunu prosüdürünü okur sonra atarım. Çünkü bu ilaçların hepsi, dünyayı esir almış ilaç tekellerine ait. Hiç biride insan sağlığı için çalışmıyor, tek amaca hizmet ediyorlar oda sırsız kar elde etmek. Bu yüzden doğal çözüm yollarından yararlanmaya çalışıyorum
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fitch'ten Türkiye açıklaması! Son 10 yılın en büyüğü
İHA ve SİHA bilgilerini sızdırdılar! 11 kişi hakkında dava açıldı