Israrla maske takmak istemeyen kadın 'yaz cezamı' dedi!

Korona virüsü (Covid-19) pozitif vaka sayısında en yüksek 5 ilden biri olan Kırıkkale’de yapılan denetimlerde, maske takmak istemeyen bir kadın, “yaz cezamı” diyerek para cezasını göze aldı. Ekipler ise kadına bin 50 lira ceza uyguladı.

GİRİŞ 25.07.2021 09:34 GÜNCELLEME 25.07.2021 11:59
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Korona virüsü (Covid-19) pozitif vaka sayısında en yüksek illerden biri olan Kırıkkale’de, 100 bin kişide görülen vaka sayısı 65,30'dan 99,11'e yükseldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısı en çok artan iller arasında Kırıkkale'nin de bulunduğunu açıkladı. Kentte yükselen vakalar karşısında denetimleri de artırıldı.

Kırıkkale Valiliği koordinesinde İl Salgın Merkezi ekiplerince, Covid-19 denetimleri gece geç saatlere kadar sürdü. İnsan yoğunluğunun fazla olduğu cadde ve parklarda maske kontrolleri yapıldı. Maskesiz dolaşan vatandaşlar uyarıldı. “Masken yok, maskemi düşürdüm” gibi bahane üretenlere de maske dağıtıldı. Maskesiz dolaşmalarına izin verilmedi. Bazı vatandaşların da maskelerini çene altı ve kollarına taktığı dikkat çekti.Atatürk Bulvarı üzerinde maskesiz dolaşan bir kadın ise ekiplerin uyarısına aldırış etmedi. Israrla maskesini takmak istemeyen kadın, “yaz cezamı” diyerek para cezasını göze aldı. Ekipler ise bin 50 lira idari para cezası uyguladı. Ajans muhabirine de “ceza yazdırıyorum, çeker misin onu benden” diyerek tepki gösterdi.

Ayrıca, kafe işletme sahiplerine de uyarı yapan ekipler, akraba olmayan müşterilerin 60 santimetrelik mesafe kuralına uymalarını istedi. 

ETİKETLER
polis
YAZDIR
YORUMLAR 24
 • Ali 4 ay önce Şikayet Et
  Eliyle her yanına dokunduğu maskeyi adama veriyor. Bir de "sağlığınız için" diyor. Ulan vereceğin maske batsın. Adamın ağzına petrolü verdin, ne sağlığı? İzlemek isteyenler: 2:35
  Cevapla
 • kayseri sevdalısı 4 ay önce Şikayet Et
  butopluma neyapsan azgelir biz bu hastalıkla yaşama devam ederiz lütven toplutaşımayı kullaları da ddenetlensin
  Cevapla
 • vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  böylelerine ceza az gelir direk karantina altına almak lazım 14 + 14 gün olarak.
  Cevapla
 • L.TOLSTOY 4 ay önce Şikayet Et
  Bu onun için müthiş meydan okumaydı...1000 liralık ceza yerine 5 liralık basit bir maske takmayamı razı gelecekti...Egosunu paraya ezdiremezdi..öylede oldu....pardon bile demedi...sadece yaz dedi..Neden sonuç ilişkisi umurunda değildi.O sadece kafasındaki hedefe odaklıydı..ve sonrasımı?gecenin karanlığında öylece gözlerden kayboluverdi....
  Cevapla
 • misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun babam diyen amca da insan bu abla da
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Engelli gencin hediyesi Erdoğan'ı duygulandırdı! Elinden öperek teşekkür etti