Son dakika: HDP'liler 'oğlun gelirse eşek gibi anırırız' demişti! O anne evladına kavuştu

Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan ve dün evladına kavuşan anne Ayşegül Biçer, HDP'lilerle arasında geçen diyaloğu anlattı. Biçer, 2 yıl önce HDP'lilerin "oğlun dağdan gelirse kulaklarımıza soğan takıp, eşek gibi anıracağız" dediğini söyledi.

GİRİŞ 30.07.2021 16:15 GÜNCELLEME 31.07.2021 12:32
Bu Habere 143 Yorum Yapılmış

Anne Biçer, elinde soğanlarla HDP Diyarbakır il binası önündeki çadıra gelerek HDP’lilerin sözünde durması için çağrıda bulundu.

Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da evlat nöbetine başlayan ailelerin nöbeti devam ederken, dün oğlu Mustafa ile buluşan anne Ayşegül Biçer evlat nöbetine başladığı sırada bazı HDP’lilerin ‘Oğlun gelirse biz kulaklarımıza soğan takıp, eşek gibi anıracağız’ demişlerdi. Anne Biçer, oğlu terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olması ve dün onunla buluşmasıyla bugün HDP il binasına soğan asarak kendisine o sözleri söyleyen HDP’lileri sözlerinde durmaya davet etti.

SOĞAN BENDEN OLSUN

Ellerinde soğanla HDP’lileri soğanları kendisinden almaya davet eden anne Biçer, “3 Eylül 2019 tarihinde HDP Diyarbakır il binası önüne gelip, oğlumu PKK ve siyasi kolu olan HDP’den söke söke alacağımı söylemiştim. O gün HDP yetkilileri ’Oğlun gelirse biz kulaklarımıza soğan takıp, eşek gibi anıracağız’ demişlerdi. Bakın soğanlar da benden olsun diyorum ve sizler için getirdim. Eğer sizde erkeklik, şeref ve gurur var ise ben buradayım gelip bu soğanları kulaklarınıza takıp eşek gibi anırırsınız” dedi.

OĞLUM İŞKENCE GÖRMÜŞ

Oğlu Mustafa’nın işkenceye ve kötü muameleye maruz kaldığını aktaran anne Biçer, “Siz çocuklarımıza öyle bir zulüm ve işkence yapmışsınız ki bir deri bir kemik kalmışlar. Çocuklarımız büyük bir şiddete maruz kalmış ve nere insan hakları, çocuklarımız dağda işkenceye maruz kalmışlar. Benim çocuğumun videosunu terör örgütü PKK’nın yayın organları dört dörtlük bir video çekip bana çeken PKK yandaşları kanalları buradan diyorum ki; benim çocuğum o video çekilirken silah baskısı ve büyük işkenceler görerek çekmişsiniz. Buradan herkese çağrım HDP ve PKK’nın gerçek yüzünü görün diyorum. Biz evlatlarımızı kazandık, dileriz bütün anne ve babalar evlatlarını kazanırlar. Çok şükür ve çocuğum bana dedi ki, ‘anne senin feryadını duydum ve geri geldim.’ Allah’ıma binlerce şükürler olsun. Bu zafer sadece Diyarbakır anne ve babalarının zaferi değildir, bu zafer Türkiye Cumhuriyeti’nin zaferidir. Biz burada mücadele ettik, en büyük mücadeleyi devletimizin güvenlik güçleri de kırsalda mücadele etti. Ben buradan güvenlik güçlerimize ve bugüne kadar hep yanımızda olan basın mensuplarına teşekkür ediyoruz. Bu zafer hepimizin de zaferidir. Her gelen genç, yeni bir fidan demektir ve yeni fidanları kazanmaya devam edeceğiz. Allah’ın izniyle tek bir evlat ve tek bir terörist kalana kadar biz bu mücadelemize devam edeceğiz. Bu çadırın buradan kalkması için bütün çocukların dağdan inmesi gerekir aksi halde bu çadır kalkmayacaktır buradan ve bu çocukların tamamı gelince bu çadırın ismi de zafer çadırı olarak kalacaktır” diye konuştu.

ASLA VAZGEÇMEYECEKLER

Evlat nöbetindeki baba Süleyman Aydın ise, Ayşegül Biçer’e teşekkür ederek, eylemlerinde asla vazgeçmeyeceklerini ve çocukları gelinceye kadar nöbete devam edeceklerini söyledi. Yapılan açıklamanın ardından anne Ayşegül Biçer, evlat nöbetindeki diğer ailelerle birlikte elinde bulunan soğanları HDP il binasının penceresine astı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 143
 • Ömer 1 yıl önce Şikayet Et
  cennet annelerin ayakları altındadır elhamdülillah bir evladımızı daha kurtardık
  Cevapla
 • TURAN 1 yıl önce Şikayet Et
  Şu anırma sesini duyalım ey askerlerimizin katilleri....sizleri destekleyen hainler......
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Diyarbakır annelerini kutluyorum. Dik duruşları Hdp'nin siyasi kimlikli maskesini düşürdü. Terörle nasıl iç içe olduklarını herkese gösterdiler. Evlatlarını da birer birer terör yuvalarından kurtarıyorlar. Allah hepsinden razı olsun.
  Cevapla
 • Memet Akan 1 yıl önce Şikayet Et
  Cesur yürekli ana.Eleri öpülesi ana.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Saygı değer Ayşegül hanım evlat nöbetinde göstermiş olduğunuz inanç dirayet sabır ve sonu selamet elhamdulillah gözünüz Aydın olsun Rabbim evlat nöbetindeki diğer annelere de bu sevinç ve mutluluğu tattırsın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
34 vekilin dokunulmazlık fezlekeleri Meclis'e sunuldu! Kılıçdaroğlu ve Özdağ da var!
Kira zammı için yeni sistem geliyor: Ev sahibi ve kiracılar dikkat