Son dakika: 31 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı!

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından 31 Temmuz koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı.

Son dakika: 31 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı!
Son dakika: 31 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı!
GİRİŞ 31.07.2021 20:52 GÜNCELLEME 31.07.2021 20:52
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

Türkiye'de son 24 saatte 259 bin 196 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 332 kişinin testi pozitif çıktı, 79 kişi hayatını kaybetti.

Günün tablosuna ilişk,in Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Vaka sayıları hafta sonuna rağmen 20 bin sınırının üzerinde. Bunu tersine çevirmek mümkün. Tedbirlere uyar ve aşı ile bağışıklık kazanırsak, durum lehimize dönecek. '' ifadelerine yer verdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 31 Temmuz'da açıklanan 24 saatlik verilere göre, 22 bin 332 vaka tespit edildi.

Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 79 oldu. Son 1 günde toplam 259 bin 196 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 5 bin 107 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 1. doz aşılama ortalama yüzde 66,03 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 43,93 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 73 milyon 137 bin 890'a yükseldi.

Aşılamada ilk sırada Muğla var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 87,8 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla'yı Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, Tekirdağ ve İzmir takip etti.

En düşük aşılama Şanlıurfa’da

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 39,6 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’nın ardından Mardin, Bitlis, Muş, Diyarbakır, Siirt, Batman, Bingöl, Gümüşhane ve Iğdır takip etti.

YORUMLAR 41
 • Yunus 1 ay önce Şikayet Et
  6 ay koruyan aşılar için insanların sürekli bağışıklık sistemlerini yorması beklenilen dünya nüfusunun azalmasına katkı sunmaktır.
  Cevapla
 • Galip 1 ay önce Şikayet Et
  Sinovac-biontec ASLA yerli olsun yan etkisi bile hoş gelir
  Cevapla
 • Abdullah 1 ay önce Şikayet Et
  Kovid-19 Dan korunma için Prf. Dr. İbrahim Saracoğlunun tavsiyelerini dinleyin arkadaşlar. Korku ve paniğe gerek yok.
  Cevapla
 • Yerli 1 ay önce Şikayet Et
  Alman Prof. Dr. Bhagdi yi dinleyin, başından belli aşılara karşı mücadele veriyor ve kendiside bir virolog aşı uzmanı, ve onlarca doktor yetiştirmiş bir kişi.
  Cevapla
 • Hakkı 1 ay önce Şikayet Et
  Yakalanırsan baya da kötü olursan hastaneye falan gitme test için, ola ki nefes problemi yaşar nefes alamaz hale gelirsen evinde onun önerilerini dinlemeye devam et. Hastanede yoğunluk yaratma bari.
  Cevapla
 • Uğur 1 ay önce Şikayet Et
  İstatistikler bana göre doğru değil.
  Cevapla
 • Bora 1 ay önce Şikayet Et
  Iki aydır ilk defa musayit oldum aşıya gittim aşı bitmiş
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yurt içindeki terörist sayısı 200'ün altında: PKK hareket edemez hale geldi
Bu gurur Türkiye'nin! Tarihe geçen anlar...