Yeni Milli Eğitim bakanı Mahmut Özer oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, Milli Eğitim Bakanlığına Prof. Dr. Mahmut Özer atandı.

GİRİŞ 06.08.2021 03:56 GÜNCELLEME 06.08.2021 13:54
Bu Habere 190 Yorum Yapılmış

Atama kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, görevden affını isteyen ve talebi kabul edilen Prof. Dr. Ziya Selçuk'tan boşalan Milli Eğitim Bakanlığına Prof. Dr. Mahmut Özer atandı.

Ayrılık sonrası Ziya Selçuk'tan son dakika açıklamasıAyrılık sonrası Ziya Selçuk'tan son dakika açıklaması

Prof. Dr. Ziya Selçuk, 10 Temmuz 2018'den bu yana Milli Eğitim Bakanlığı görevini yürütüyordu.

3 YENİ BAKAN YARDIMCISI

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine de 3 yeni isim getirildi.

Yeni Milli Eğitim Bakanı kimdir? Mahmut Özer hayatı ve biyografisiYeni Milli Eğitim Bakanı kimdir? Mahmut Özer hayatı ve biyografisi

Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Prof. Dr. Petek Aşkar ve Dr. Sadri Şensoy yeni bakan yardımcıları olarak görev yapacak.

BAKAN ÖZER'İN ÖZ GEÇMİŞİ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 5 Mayıs 1970'te Tokat'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini bu ilde tamamlayan Özer, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden 1992'de mezun oldu.

Yüksek lisans ve doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı'nda tamamlayan Özer, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında 1992 ile 1994 yılları arasında elektronik mühendisi olarak çalıştı.

Özer, 1994-2002 yıllarında Gazi Osmanpaşa Üniversitesinde öğretim görevlisi, 2002-2010 yıllarında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

28 Kasım 2010 ile 4 Ekim 2017 tarihleri arasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan Özer, 1 Ağustos 2015-1 Ağustos 2016 döneminde Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği, Türk Standartları Enstitüsü Genel Kurul Üyeliği görevlerinde bulundu.

Özer, 4 Ekim 2017'de Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı görevine atandı.

Halen İslam Dünyası Yükseköğretim Kalite Güvence Ajansları Birliği Başkanı olan Özer, 8 Ağustos 2018'den bu yana Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Yeni Milli Eğitim bakanı Mahmut Özer oldu

KAYNAK: AA
YORUMLAR 190
 • dostt birr 1 yıl önce Şikayet Et
  meb bakani Selçuk beye teşekkür ederim virüse rağmen eğitime katkısı çok oldu. tabi yapmak isteyip yapamadığı bir çok şey olabilir. ama dünya virüs sebebiyle aynı şeyi yaşıyor. CHP bundan muhalefet yapar. ve derki bakan Selçuk ne yaptı gösterin der.var desin chp neyi görür abd nin gör dediğini ancak
  Cevapla
 • Eğitimci 1 yıl önce Şikayet Et
  İnşaallah en zeki ve kabiliyetli öğrencilerimizin öğretmenlik mesleğini tercih etmesi için gerekli adımları atar Sayon Bakanımız.Tabii öncelikle öğretmenlerimizin bu konuda öncü ve özverili olması lazım.En zeki ve kabiliyetli öğrencilerin özellike kamu yönetimi,siyasal bilgiler ,tıp ve hukuk alanına yönlendirilmesi büyük eksiklik...Unutulmamalı...Bu meslekleri yapanların hepsi öğretmenlerin eseri...
  Cevapla
 • Serra 1 yıl önce Şikayet Et
  Eğitim alanına katkıları ne?
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Zaten Milli Eğitim camiasından.Bakan yardımcısı ilen bakan oldu...
  Cevapla
 • Salih 1 yıl önce Şikayet Et
  MEB camiasının içinden olsa daha iyi olurdu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan açıklama: İsveç şok olacak! ABD'ye F-16 ve F-35 tepkisi: Bunun bedeli olacak
Fransızların umudu kırıldı: Erdoğan oylarını arttırdı, muhalefet darmadağın