Son dakika haberi: Şile ve Beykoz'da denize girmek yasaklandı

Son dakika haberi: Beykoz ve Şile'de yoğun dalga ve akıntı nedeniyle denize girmek yasaklandı. Sarıyer'de ise sıcaktan bunalan vatandaşlar denize girdi.

Son dakika haberi: Şile ve Beykoz'da denize girmek yasaklandı
Son dakika haberi: Şile ve Beykoz'da denize girmek yasaklandı
GİRİŞ 08.08.2021 10:12 GÜNCELLEME 08.08.2021 14:37

Son dakika haberi: Şile Kaymakamlığı, yoğun dalga ve akıntı nedeniyle vatandaşların can emniyetini korumak amacıyla ilçe sahillerinde saat 09.00 itibarıyla gün boyu denize girmenin yasaklandığını duyurdu.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçeye ait meteorolojik hava deniz tahmin raporlarına göre, bugün rüzgarın kuzey (yıldız) ve kuzeydoğudan (poyraz) 3-5 şiddetinde, dalga yüksekliğinin 1 ila 2 metre, yer yer 2,5 metre ve havanın sağanak yağışlı olacağı belirtildi.

Sahillerde can ve mal kayıplarının önlenmesi için hava deniz raporları doğrultusunda alınan gerekli önlemlerin, vatandaşların duyarlı yaklaşım ve destekleriyle etkin şekilde uygulandığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Şile Sahil Güvenlik Komutanlığı ve ilgili kurumlarımızdan sahillerimizdeki hava deniz durumuna ilişkin aldığımız anlık bilgilere göre; ilçemiz plajlarında dalga yüksekliğinin hali hazırda 2 ila 2,5 metre olduğu bildirilmiştir. Kaymakamlığımızca 8 Ağustos Pazar saat 09.00 itibarıyla gün boyu ilçemiz sahillerindeki yoğun dalga ve akıntı nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini korumak amacıyla denize girmek yasaklanmıştır."

ŞİLE'DE 2 KİŞİ BOĞULDU, 2 KİŞİ KAYIP

BEYKOZ'DA DA YÜZME YASAĞI

Beykoz Kaymakamlığı, yoğun dalga ve akıntı nedeniyle vatandaşların can ve mal emniyetini korumak amacıyla ilçe sahillerinde saat 12.00 itibarıyla gün boyu denize girmenin yasaklandığını duyurdu.

Beykoz Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçeye ait meteorolojik hava deniz tahmin raporlarına göre, bugün rüzgarın kuzey (yıldız) ve kuzeydoğudan (poyraz) 3-5 şiddetinde, dalga yüksekliğinin 1 ila 2 metre, yer yer 2,5 metre ve havanın sağanak yağışlı olacağının tahmin edildiği belirtildi.

Vatandaşların kurallara uymasıyla önlemlerin etkin şekilde uygulandığı kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

"Sahil Güvenlik Komutanlığı İstanbul Grup Komutanlığı ve ilgili kurumlarımızdan sahillerimizdeki hava deniz durumuna ilişkin aldığımız anlık bilgilere göre ilçemiz plajlarında dalga yüksekliğinin hali hazırda 2 ila 2,5 metre olduğu bildirilmiştir. Kaymakamlığımızca 8 Ağustos Pazar saat 12.00 itibarıyla gün boyu ilçemiz sahillerindeki yoğun dalga ve akıntı nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini korumak amacıyla denize girmek yasaklanmıştır."

Sarıyer'de sıcaktan bunalan vatandaşlar denize girdi.

SARIYER'DE DENİZE GİRİP SERİNLEDİLER

Sarıyer Kireçburnu'nda sıcak havadan bunalanlar denize girdi. Kimi boğazın serin sularına atladı, kimi de yanında getirdiği katlanır masa sandalyelerde oturdu.

KAYNAK: AJANSLAR
ETİKETLER
şile
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
AK Parti'den Kılıçdaroğlu ve Sedef Kabaş'a tepki
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum