Erdoğan'dan yerli aşı 'TURKOVAC' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN Türk ve Kanal D ortak yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Erdoğan yerli aşı ile ilgili, "Neticeler şu ana kadar gayet güzel. Herhalde müjdeyi yıl dolmadan alacağız" dedi.

GİRİŞ 11.08.2021 22:44 GÜNCELLEME 12.08.2021 10:43
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal D-CNN TÜRK ortak yayınında koronavirüsle mücadelede atılan adımları ve TURKOVAC aşısında gelinen son noktayı açıkladı. Vatandaşları aşı olmaya davet eden Erdoğan, TURKOVAC aşısında da yıl sonuna doğru müjdenin geleceği mesajını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

İnsan hakları ihlali düşüncesine katılmıyorum. Bir devletin görevi nedir? Vatandaşını sağlığını korumaktır. Sağlığını koruması için gerekli olan ne ise bunları temindir. Biz bu işleri başardık. Şehir hastanelerimizle birlikte ülkemizi farklı bir yere taşımış durumdayız.

Kovid-19'la mücadelede elimizdeki en güçlü silahımız aşı. Hastalığın ortadan kalkması için toplumun büyük kısmının bağışıklık kazanması şart, bunu aşıyla kazanacak. Biz toplumumuzun tamamının aşılanmasını istiyoruz. Biz de herkes gibi kendi aşımızı Turkovac olarak geliştirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Son günlerde artan vakaların aşılanma durumuna baktığımızda görüyoruz ki hastaneye yatanların, yoğun bakımlarda tedavisi gerekenlerin ekseriyeti aşı olmayanlar veya aşı sürecini tamamlamamış olanlar. Tüm vatandaşlarımızı Cumhurbaşkanları olarak aşı olmaya davet ediyorum.

TURKOVAC AŞISINDA SON DURUM

Şu anda ilgili hastanelerimiz yoğun şekilde devam ediyor. Bunun 3. doz aşamasındayız. Neticeler şu ana kadar gayet güzel. Herhalde müjdeyi yıl dolmadan alacağız.

YORUMLAR 1
  • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
    Yerli aşı bekliyoruz başkanım
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan dünyaya seslendi: Uluslararası düzen iflas bayrağını çekti
Turkcell'den ses getiren hamle! Dünya deviyle anlaştı