Kılıçdaroğlu devletin kapısını FETÖ’cülere açacak

Kemal Kılıçdaroğlu'nun KHK'lı FETÖ'cülerle ilgili sarfettiği sözleri gündeme otururken Hürriyet Yazarı Nedim Şener köşe yazısında çok çarpıcı detaylara değindi.

Kılıçdaroğlu devletin kapısını FETÖ’cülere açacak
Kılıçdaroğlu devletin kapısını FETÖ’cülere açacak
GİRİŞ 30.08.2021 09:19 GÜNCELLEME 30.08.2021 09:30
Bu Habere 49 Yorum Yapılmış

Kılıçdaroğlu, Çorum'da FETÖ'cülerin yeniden devlet kurumlarında yapılanma umudunu yeşertecek skandal bir açıklamaya imza attı. Nedim Şener, köşe yazısında bu açıklama nezdinde Türkiye'yi bekleyen tehlike konusunda önemli detaylara yer verdi.

İşte o köşe yazısı:

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendinden önceki genel başkan Deniz Baykal’a ve partisinde milletvekilliği yapmış kişilere kumpas kuran Fetulahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarını çok memnun eden; tuhaf, tuhaf olduğu kadar Türkiye için çok tehlikeli bir açıklama yaptı.

15 Temmuz’dan sonra Kanun Hükmünde Kararnamelerle devlet memurluğundan çıkartılan 125 bin 678 kişi arasında, “göreve iade” kararı verilen 14 bin 455 kişi yerine “herkesin” görevlerine döneceğinin işaretini verdi. CHP iktidarı ile tekrar devlete yerleşme umudu doğan firari FETÖ mensupları sevinçlerini gizleyemedi.

Bir kesim ise oldukça sessizdi...

AKP’li Bülent Arınç, “KHK faciadır” dediğinde yeri göğü inleten FETÖ kumpasları ile hapislere girmiş olan CHP milletvekilleri, her fırsatta FETÖ’ye karşı olduğunu söyleyen parti teşkilatı, üyeleri, tabanı ve yandaş gazetecileri ise bu kez suskun.

Neyse, konu FETÖ olunca benim için Bülent Arınç ile Kılıçdaroğlu arasında fark yoktur, sözümü ona da söyledim buna da söyleyeceğim.

HATA DEĞİL PARTİ POLİTİKASI

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, geçen hafta Çorum ziyareti sırasında tam olarak şunları söyledi:

“Geçen özel harekâtta çalışan bir polis, Ankara Mamak’ta karşılaştık. ‘Beni kanun hükmünde kararnameyle attılar. Gittim savcılığa, savcı takipsizlik verdi.

Mahkemede hiçbir zaman yargılanmadım ve mahkûm edilmedim. Beni görevime vermeleri lazım. ‘Hayır efendim seni göreve geri veremeyiz...’ Niye veremiyorsun? Sözüm söz, bütün bu adaletsizlikleri düzelteceğim. O kanun hükmünde kararnamelerle görevden alınan, işine son verilen, ekmeği elinden alınan herkesi görevine iade edeceğim. Yeter ki teröre bulaşmasın.”

Benzer sözleri daha önce yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ile milletvekili Sezgin Tanrıkulu’dan duyunca, “düzeltilebilir hatalı açıklamalar” olarak değerlendirmiştim.

Ama Kılıçdaroğlu’nun, hiçbir ayrım yapmadan, “O kanun hükmünde kararnamelerle görevden alınan, işine son verilen, ekmeği elinden alınan herkesi görevine iade edeceğim” sözleri bunun son derece yanlış ve Türkiye açısından çok tehlikeli bir parti politikası olduğunu gösteriyor.

FETÖ’NÜN YANINDA HİZALANDI

FETÖ’nün Deniz Baykal’ı, “kaset komplosuyla” devirmesinden sonra, CHP’de FETÖ’cüleri ağırlamaya başlayan ve FETÖ’cü danışmanlarla çalışan Kılıçdaroğlu, 17/25 Aralık 2013 operasyonlarından sonra FETÖ’nün yanına hizalandı.

CHP’lileri, FETÖ’nün el konulan gazete, televizyon ve bankasının önüne yolladı. Yetmedi kendisi de gitti. Televizyonlarına çıkıp hükümeti tehdit etti. 15 Temmuz gecesi, Bakırköy Belediye Başkanı’nın evinde saklanmasını, “insani korku” olarak yorumlasam da darbe girişimi sonrası da, FETÖ’cülerin işine yarayacak ne kadar yalan yanlış konu varsa ortaya atmaktan çekinmedi. FETÖ’cülerin, darbeden sonra ortaya attığı, “tiyatro, senaryo, kontrollü darbe” yalanlarını piyasaya sürdü hatta rapor hazırlattı. “Kontrollü darbe” yalanının altını

doldurmak için, FETÖ’cülerin “Adil Öksüz MİT elemanı” yalanını kamuoyuna taşıdı. 4 bakan, 120 milletvekili Bylock’çu yalanını belgeleyemedi. Şimdi de sıra, KHK ile devlet memurluğundan çıkartılanları görevlerine iade etme sözü vermeye geldi.

KİMLER İADE EDİLECEK

Herkesi görevine iade edeceğini söylerken, “Yeter ki teröre bulaşmamış olsun” şerhi düşmüş.

Ya ne dediğini bilmiyor ya FETÖ’yü.

Mesela, eline silah almamış, adam öldürmemiş, bomba atmamış ama Ergenekon ve Balyoz gibi kumpas davalarını yürütmüş hâkim ve savcılar geri dönecek mi? Ya, TSK’daki FETÖ’cülerin mahrem imamlığını yapmış, öğretmenler, akademisyenler. Hakkındaki soruşturmada, “takipsizlik” kararı verilmiş olan ve 2020 Yüksek Askeri Şurası’nda önce generalliğe terfi ettiren sonra da Kara Kuvvetleri İstihbarat Başkanlığı’na atanan, ankesörlü hat operasyonunda tekrar yakalanınca FETÖ’cü olduğunu itiraf eden Serdar Atasoy’u iade edecek mi?

İADE TALEBİ REDDEDİLEN 50 BİN KİŞİ MAHKEME KARARIYLA FETÖ’CÜ

Oysa, kamu görevinden çıkartılan 125 bin 678 kişi arasından haksızlığa uğradığı belirlenen 14 bin 455 kişinin hakkını arayacağına, terörist FETÖ mensuplarına umut dağıtıyor.

İyi niyetle yorumlarsam, Kılıçdaroğlu’nun durumu tam bilgisizlik örneği. Ne FETÖ’yü tanıyor ne OHAL Komisyonu çalışmalarını. Komisyon kararlarına karşı mahkeme yolu açık. Ayrıca Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, OHAL komisyonunun iç hukuk yollarından biri olduğunu kabul etti. Avrupa Konseyi de yaptığı incelemede, komisyonun açık ve şeffaf bir sistem kurduğunu belirledi. Komisyon, kişiler hakkındaki incelemeyi 20 kurumdan 106 başlıkta aldığı bilgilerle yapıyor. Görevi iade talebi reddedilse bile mahkeme yolu açık.

42 BİN KİŞİ DE SORUŞTURMA VE KOVUŞTURMADA

Öte yandan göreve iade talebi reddedilen 102 bin 428 kişiden yaklaşık 50 bini hakkında mahkemeler tarafından verilmiş mahkûmiyet kararları bulunuyor. Yani yaklaşık yüzde 50’si mahkeme kararıyla FETÖ’cü.

42 bin 650 kişi hakkında da adli soruşturma ve kovuşturma devam ediyor

Yani konu Kılıçdaroğlu’nun verdiği tek bir örnekte olduğu gibi “savcılıklardan takipsizlik kararı almış mağdurlardan” ibaret değil.

Karşımızda, millete ve devlete ihanet etmiş bir terör örgütü var. Ve Kılıçdaroğlu tıpkı, Kobani bahanesiyle insanların ölümüne sebep olan HDP’li Demirtaş’a olduğu gibi, 251 insanımızı şehit eden FETÖ terör örgütüne sahip çıkıyor.

FETÖ’nün devletten temizliği gibi, devlete geri döndürülme fikri bir beka sorunudur ve 15 Temmuz’da darbecileri püskürttüğü gibi Türk milleti bununla da mücadele edecektir.

YAZDIR
YORUMLAR 49
 • Hoca Nasrettin 4 ay önce Şikayet Et
  15 temmuz gecesi hainlerin işgalindeki tankların yol verdiği, maç izler gibi heyecanla izleyip kaybetmiş taraftar gibi halkın ülkesine sahip çıkmasına içerlenen bu değil mi? Her fırsatta inançlı kesime saldıran, başörtüsüne ve başörtülü savaş açan bu değil mi? Ne oldu da şimdi fetöyü, fetöcüleri savunuyor. Kendisi müşrik gibi, savundukları münafık gibi. Ama Müslüman bunu yemez.
  Cevapla
 • ENÇOK HAİN BİZDE 4 ay önce Şikayet Et
  Ne demişti bidon artık dışardan yıkamayız ancak içerden yıkarız BUDA KARDEŞ KAVGASI VE BİRBİRİNE KIRDIRARAK ANCAK. İşi oraya getirmek istiyorlar alen ortada. Müslümanlar uyanın ve uyanık olun.
  Cevapla
 • Bülent 4 ay önce Şikayet Et
  Ülkeyi iç savaşa hazırlayan bir çalışma. Tabiki senarist CIA ve diğerleri.
  Cevapla
 • Vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  K.K. ülke için çok tehlikeli. Atatürk maskesi ile, ama teröre destek vererek, iktidar hayali kuran, ülkenin altını oyan biri. Yargının bir şey yapması gerekir. Nereye kadar susacağız? Söz konusu vatan.
  Cevapla
 • Memo can 4 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun sana vatan evladi Nedim Sener. Cok güzel ve net yazmissin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sedef Kabaş’a tepki yağıyor... "Akıl fukarası zavallı"
Trafikte kar, tatil ve mesai sonu yoğunluğu! İstanbul'da yoğunluk yüzde 90'a çıktı