Çengelköy esnafı kötü kokudan dertli: Çareyi vantilatörde aradılar

Çengelköy'den İstanbul Boğazı'na uzanan Bekar Deresi'nden gelen kötü kokulara çare bulunamaması esnafı bezdirdi. Esnaf, restoranın dış cephesine vantilatörler asarak kötü kokunun içeri ulaşmamasını sağlamaya çalıştı.

Çengelköy esnafı kötü kokudan dertli: Çareyi vantilatörde aradılar
Çengelköy esnafı kötü kokudan dertli: Çareyi vantilatörde aradılar
GİRİŞ 31.08.2021 15:00 GÜNCELLEME 31.08.2021 20:51
Bu Habere 86 Yorum Yapılmış

Hafta sonları İstanbulluların ve il dışından gelen vatandaşların uğrak yeri olan Çengelköy Sahili'nde son zamanlarda yaşanan koku problemi vatandaşları ve esnafı rahatsız ediyor. Çengelköy'den Boğaz'a uzanan Bekar Deresi'nden yayılan kötü kokular nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşarken, esnaf ise müşterilerinin kokudan dolayı kaçtığını söylüyor. Kimi esnaf ise işletmelerinin etrafına koyduğu vantilatörlerle müşterilerini kötü kokulardan korumaya çalışıyor. 

"İNSANLAR BURNUNU TUTARAK GİDİYOR"

Balık restoranı işletmecisi Hasan Çubuk, "Ön tarafta altı tane masam var. Buraya müşteri oturtamıyorum. İnsanlar burnunu tutarak gidiyor. Maske olduğu halde burunlarını tutarak gidiyorlar. İSKİ'yi aradık, gereken yerlere söylüyoruz. Hiçbir çözüm olmadı şimdiye kadar. Çok ağır bir koku. Bir an önce çözüm üretilmesini istiyoruz ama hiçbir yerden gelmiyor. Pervaneler çözüm olmuyor mümkün değil çünkü çok ağır bir koku. Buranın İSKİ tarafından yıkanması lazım" şeklinde konuştu.

"YEMEKLE BU KESİNLİKLE OLMUYOR"

Ailesiyle birlikte kahvaltı etmeye gelen Mediha Şahin, "Sabah kahvaltısına geldik ama bu kokudan kahvaltı mı yaptık bilmiyorum. Nasıl anlatabilirim. Gerçekten çok rahatsız edici buna bir çözüm bulsunlar. Yemekle bu, kesinlikle olmuyor. Önlem diye bir şey yok, daha berbat. Müşterilerini koruyor sanıyorlar bence. Dağıtıyorlar ama aynı kokuyu yine aldık. 5 dakika oturup çıktık" dedi.

"FOTOĞRAF ÇEKİLMEYE GELECEKSENİZ BÜYÜK BİR RAHATSIZLIK DUYACAKSINIZ BURADA"

Sahile İskenderun'dan gelen Nil Su da, "Pervane takmışlar, kokuyu üst üste bize itmeye çalışıyorlar. Fotoğraf çekilmeye gelecekseniz büyük bir rahatsızlık duyacaksınız burada. 6-7 ay önce korona geçirdim. Hala koku almada problemim var. Maskeli olmama rağmen çok net bir şekilde alıyorum kokuyu" diye konuştu.

"KALICI BİR ÖNLEM ALINMASI LAZIM"

Mustafa Yıldız ise, "Bu pervanelerin özellikle çevrede yaşayan insanlara ve işletmeye çok büyük bir faydası olacağını düşünmüyorum. Çünkü etraf kokuyor. Biz şehrin iç kısmından, şehir merkezinden geldik, o kısımda da bu koku var. Sadece pervaneyle bu kokunun giderileceğini düşünmüyorum. Geçici bir önlem olarak alınmış olabilir ama geçici önlem bu problemin giderilmesini ne kadar sağlayacak. Kalıcı bir önlem alınması lazım" dedi.

"PERVANENİN KENDİSİNE BİR FAYDASI YOK"

Deredeki akıntının kesilmesi gerektiğini belirten Efecan Atış ise, "Pervanenin kendisine faydası yok gibi duruyor. Çok da faydalı olacağını sanmıyorum. Buranın suya giderinin kesilmesi lazım. Aksi takdirde pervanelerin hiçbir şekilde engelleyici bir rol üstlenebileceğini düşünmüyorum. Suya gelen akıntının kesilmesi lazım. Diğer türlü pervanelerin bu rolü üstlendiğine şaşırdım" şeklinde konuştu. İSKİ'den ise konuyla ilgili açıklama yapılmadı.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
çengelköy
YAZDIR
YORUMLAR 86
 • ERDAL ZOR 4 ay önce Şikayet Et
  hani her şey iyi olacaktı öylede oldu iyide oldu
  Cevapla
 • Amed 4 ay önce Şikayet Et
  Herşey çok güzel olacak istanbul
  Cevapla
 • Ufuk 4 ay önce Şikayet Et
  Akp belediyeciliğini daha çoooookarayacaksınız.verdiniz oyları.işte sonuçları.güzel oldumu.
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Her şey çok güzel kokacak.
  Cevapla
 • Ali Mavili 4 ay önce Şikayet Et
  Hırsızı belediye başkanı seçersen şehrin kalır mı kalmaz mı? Maalesef İstanbulluları kötü günler bekliyor. CHP rantçı parti demek. Yerler, yerler, yerler...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İstanbul beyaza büründü! Meteoroloji'den 19 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı
Türkiye'den dünyada bir ilk: “Sıfır karbon emisyonlu” yosundan jet yakıtı uçuracak