Son dakika: 7 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı! Büyük artış!

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından 7 eylül koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı.

Son dakika: 7 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı! Büyük artış!
Son dakika: 7 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı! Büyük artış!
GİRİŞ 07.09.2021 20:40 GÜNCELLEME 07.09.2021 20:40
Bu Habere 86 Yorum Yapılmış

Türkiye'de son 24 saatte 304 bin 864 Kovid-19 testi yapıldı, 23 bin 638 kişinin testi pozitif çıktı, 274 kişi hayatını kaybetti.

Günün tablosuna İlişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Vaka sayımız 23.638. Covid-19 sebebiyle yeni can kaybımız 274. Vaka sayılarını istikrarlı şekilde düşürmeli ve ölümleri azaltmalıyız. Bunun yolu aşılanma oranını artırmak, toplum bağışıklığı sağlanana kadar tedbirlere uymaktır. İstediğimiz sonuç tedbirle aşıya, yani bize bağlı!'' ifadelerini kullandı.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte 274 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 23 bin 638 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 7 Eylül’de açıklanan 24 saatlik verilere göre 23 bin 638 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 274 oldu. Bir günde toplam 304 bin 864 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 34 bin 402 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 1. doz aşılama ortalama yüzde 81,08 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 62,80 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 98 milyon 828 bin 646’e yükseldi.

“Aşılamada ilk sırada Muğla var”

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 94,3 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla'yı Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Kilis, Amasya, Kırıklareli, Aydın, Yalova ve Balıkesir Antalya takip etti.

“En düşük aşılama Şanlıurfa’da”

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 62,1 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Gümüşhane, Diyarbakır, Mardin, Muş, Batman, Bingöl, Bayburt, Siirt ve Bitlis takip etti.

YORUMLAR 86
 • ali candan 8 ay önce Şikayet Et
  en büyük tehlikeyi okullar doğru düzgün tetbir yok üstünkörü okulu acmakla is bitmiyor
  Cevapla
 • Sezas 8 ay önce Şikayet Et
  15-16 Eylül'de olacak gerçek patlama
  Cevapla
 • Fani vatandaş. 8 ay önce Şikayet Et
  Yeter artık. Medya halka korku pompalamayı bıraksın. Korona haberleri yapmayı bırakın. İnsanların pskolojisini rahat bırakın. Var olan ömrümüzü huzurlu yaşayalım. Her canlı ölümü tadacaktır.
  Cevapla
 • Dur diyelim viruse 8 ay önce Şikayet Et
  Özellikle bu test ve aşı nin her yerde yapılması lazım bu virüs Kapalı ortamlarda yayılıyor özellikle metro, otobüs dolmuş, kapalı ortam eğlence mekanları, sürekli iyi denetlenmeli ama asıl muhattap kurumlarca örneğin oteller, kapalı eğlence mekanları, hamam, spor salonu, sınama tiyatro, vb yerler turizm, sağlık birim yetkilileri , belediye ve zabıta tarafindan zamanlı zamansız denetlensin her iş kolunda kendi esnaf odalarında sorumluluk alsın işi sıkı tutalım lütfen
  Cevapla
 • Veli 8 ay önce Şikayet Et
  Okullarda öğrencilerde ne Maske nede Mesafeye dikkat eden var. Gidişat hiç iyiye Gitmiyor.
  Cevapla
 • Asabi 8 ay önce Şikayet Et
  Senin olmasını isteğin şey bu, maalesef gerçek öyle değil...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
24 Mayıs Salı gazete manşetleri - Yüksek kiraya karşı 3 formül!
Suriyelilere maaş veriliyor iddiasına İçişleri Bakan Yardım Yardımcı Çataklı, cevap verdi