Bakan Özer'den son dakika öğretmen ataması açıklaması

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 bin yeni öğretmen ataması müjdesine "Yeni atamalarla Türkiye’de öğretmen başına düşen öğrenci oranları, OECD ülkeleri ortalamasına daha da yaklaşacaktır" dedi.

Bakan Özer'den son dakika öğretmen ataması açıklaması
Bakan Özer'den son dakika öğretmen ataması açıklaması
GİRİŞ 09.09.2021 10:16 GÜNCELLEME 09.09.2021 10:16
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 bin öğretmen atamasının ardından dün itibariyle 15 bin yeni öğretmen atamasının daha yapılacağını duyurdu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konuyla ilgili son dakika açıklamalarında bulundu.

'ATAMA TAKVİMİNİ PAYLAŞACAĞIZ'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yazılı açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 3 Eylül'de 20 bin öğretmenin atamasını gerçekleştirdikten sonra 15 bin yeni atama müjdesi vermesinin kendilerini sevindirdiğine dikkat çekti. Özer, "Öğretmen adayları adına Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. 15 bin yeni öğretmen atamasına desteklerinden dolayı Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanımız Sayın İbrahim Şenel’e de teşekkür ederim. Türkiye’nin geleceğini inşa etmek için insan kaynağımıza yapılan bu yatırımların eğitim sistemimizin kalitesini daha da artıracağına şüphem yok. Yeni atamalarla Türkiye’de öğretmen başına düşen öğrenci oranları, OECD ülkeleri ortalamasına daha da yaklaşacaktır. Atamaya ilişkin çalışmalarımız devam etmekte olup branş dağılımları ve atama takvimini en kısa sürede kamuoyuyla paylaşacağız. 15 bin öğretmen atamamız, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

 

ETİKETLER
bakan özer
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Ali 2 ay önce Şikayet Et
    Zaten devletin sadece öğretmene ihtiyacı var. Diğer mezunlar? Bence öğretmenlik dında diğer bölümler kapatılmalı.
    Cevapla
  • sosyal bilgiler 2 ay önce Şikayet Et
    sayın bakanım branşlarda adaletli davranılmasını talep ediyoruz
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Dünyada 3 tane var, biri Türkiye'de! 1986'dan beri durmuyor
TOGG CEO'su Gürcan Karakaş'tan iddialı çıkış: Daha ciddi bir kriz çıkacak deyip planı açıkladı