100 yaşında koronayı yendi! Aşılarını yaptırarak örnek oldu

Kırşehir'de 100 yaşında yeni tip koronavirüsü yenen Ramazan Şahin için çocukları ve torunları doğum günü etkinliği düzenledi.

100 yaşında koronayı yendi! Aşılarını yaptırarak örnek oldu
100 yaşında koronayı yendi! Aşılarını yaptırarak örnek oldu
GİRİŞ 10.09.2021 19:16 GÜNCELLEME 10.09.2021 19:18
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Mucur ilçesi Dalakçı köyünde doğduktan sonra İkinci Dünya Savaşı yıllarında 4 sene askerlik yapan Şahin, babasının yanında çiftçilikle uğraşarak hayatını sürdürdü.

Yıllarca köyde hayvancılık ve çiftçilik yapan, 12 çocuğu, 20 torunu ve 21 torununun torunu olan Şahin, bu yılın başında Kovid-19'a yakalandı.

TEDAVİ SONRASI 2 DOZ AŞISINI DA YAPTIRDI

Yaklaşık 20 gün hastanede tedavi gördükten sonra sağlığına kavuşan Şahin, 2 doz aşı yaptırdı.

Çocukları ve torunları, Ramazan Şahin için doğum günü kutlaması yaptı. Yemeklerin ikram edildiği, 7 katlı pastanın kesildiği kutlamaya, Şahin'in farklı illerden ve yurt dışından yakınları ile akrabaları da katıldı.

Kırşehir merkezde yaşayan Ramazan Şahin, AA muhabirine, ilkokul 3. sınıfa kadar eğitim gördükten sonra babasının yanında çiftçilik yapmaya başladığını söyledi.

Eşi Meliha'nın rahatsızlığı nedeniyle 15 yıl önce damadı İsmail Özdemir'in yanında yaşamaya başladıklarını anlatan Şahin, 9 yıl önce eşini kaybettiğini belirtti.

Çocukları ve torunlarının kendisini sık sık ziyaret ettiğini dile getiren Şahin, "Benim 12 çocuğum oldu, 8'i hayatta. 20 torunum, onların da 21 çocuğu var. Beni ziyarete geliyorlar, hediye getiriyorlar, elimi öpüyorlar. Canları sağ olsun. Çok rahat, huzurlu yaşıyorum." dedi.

Yılın başında yakalandığı Kovid-19'u yendiğini anlatan Şahin, şöyle konuştu:

"Buraya hastalık gelmiş, ben de hastalanmışım. Hastaneye nasıl gittiğimi bilmiyorum, çocuklar götürmüşler. 20 gün yattım. Bana baktılar, tedavi etiler. Vade yetmemiş, geri geldik, hayat bulduk. Hastaneden çıktıktan sonra 2 aşı oldum. Çocuklar aşı yaptırıp getirdiler. Şimdi çok şükür hayat buldum."

Şahin, aşı olmak istemeyenlere tavsiyede bulunarak, "Dikkat etmeleri lazım, aşı olmaları lazım, maske takmaları lazım. Sıhhat en mühim şey." ifadelerini kullandı.

Sağlığını erken yatıp erken kalkmaya, bol bol yoğurt ve pilav yemeye borçlu olduğunu bildiren Şahin, "Sağlığımı Cenabı Allah'ın hidayetine borçluyum. İçki içmedim, kumar oynamadım. Erken yattım, erken kalktım. Bunlara borçluyum. Mercimekli pilav, tereyağı, bal, koyun yoğurduyla ömrümüzü geçirdik." dedi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  aşı yaptırmayan aşısızlar psr testi olmak için covid testini hastanelerin covid bölümlerinde test yaptırmak zorunda. yani yakın zamanda covid vakalarında fırlama görülecek. psr testi zorunluluğunun kaldırılması gerek. aşı mu vürüsüne etki etmiyor. derhal yanlıştan dönümeli.
  Cevapla
 • Musti 2 yıl önce Şikayet Et
  Gerçekten mi büyük tıp alimi. Çalıştığım hastanede aşıdan sonra hastalanan sadece 2 personel var. Onlar da aşı yaptırmamış bir çift. Koca yoğun bakımda durumu ağır, eşi de serviste yatıyor. Yok kısırlık yapıyor, yok çip takıyorlar. Ölüler de çocuk sahibi olamaz. Ölülere çip yerine pamuk takıyorlar
  Cevapla
 • Opr.dr 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah bilirde Tekrar korona olsa yaşama şansı çok zor. Çünkü koronayı yendiğinde aşıları yoktu Allahin yarattigi bağışıklıkla yendi. Şimdi aşıları var Allah yardimcı olsun. Aşı geri dönüşü olmayan büyük hata
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kurum'dan 'kentsel dönüşüm' açıklaması: 5 bin 833 lira taksitle 650 bin konut!
TFF resmen açıkladı! MHK'de flaş istifa