Uğur Şahin'den dikkat çeken 'gençleştirme' açıklaması!

BioNTech şirketinin Üst Yöneticisi ve kurucu ortağı Prof. Dr. Şahin, gelecekte, hasar görmüş organların gençleştirilmesinin mümkün olabileceğine inandığını söyledi.

Uğur Şahin'den dikkat çeken 'gençleştirme' açıklaması!
Uğur Şahin'den dikkat çeken 'gençleştirme' açıklaması!
GİRİŞ 13.09.2021 13:34 GÜNCELLEME 13.09.2021 13:58
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Almanya’da mRNA teknolojisiyle yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı aşı geliştiren BioNTech şirketinin kurucuları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci, Alman Bild gazetesine açıklamalarda bulundu.

"DERİ HÜCRELERİ YENİDEN PROGRAMLANABİLİR"

Şahin, yaşlanmanın da biyolojik bir durum olduğunu belirterek deri hücrelerinin belirli faktörlerle yeniden programlanabileceğinin, yani gençleştirilebileceğinin onlarca yıl önce görüldüğünü ifade etti.

Bu faktörlerin mRNA aracılığıyla da hücrelere sızdırılabileceğini anlatan Şahin, "Bir bilim kurgu filmindeki gibi birdenbire yaşlı insanları genç insanlara dönüştüremezsiniz. Ancak belki hasar görmüş bir kalbin veya diğer hasarlı veya eski organların tamamen veya kısmen yaşlanma sürecini tersine çevirebilirsiniz. Bunun bir gün mümkün olacağına kesinlikle inanıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

"SONBAHAR VE KIŞ AYLARINI İYİ GEÇİRME ŞANSI YÜKSEK"

Şahin, Covid-19’un hayatı ve manşetleri ne kadar daha belirleyeceğine ilişkin soruya da virüsün, umulmadık bir şekilde değişim göstermemesi ve gelecek haftalarda aşı oranının artırılmasının başarılması durumunda sonbahar ve kışı aylarını iyi geçirme şansının yüksek olduğunu kaydetti.

Dr. Türeci de mRNA metoduyla geliştirilen aşının yüksek hızla piyasaya çıkmasının, ilgili yetkililerin aciliyet konusunda net bir anlayış göstererek birlikte çalışma yapmalarından kaynaklandığını söyledi.

"KANSER HASTALIKLARINDA DA YÜKSEK ACİLİYETİMİZ VAR"

Bu hızlılığın ve gerekli ek kaynağın diğer terapilere de aktarılmasını istediklerini ifade eden Türeci, "Kanser hastalıklarında da yüksek aciliyetimiz var" ifadesini kullandı.

Türeci, yeni başarıların ön koşulunun bir hastalığın biyolojisini kesin bir şekilde anlamak olduğunu vurgulayarak "Ardından mühendisler gibi, ilgili hastalık mekanizmalarını onarmak için hangi özel araçlara ihtiyaç duyduğumuzu düşünmeliyiz. Daha sonra, belirli hastalık için uygun araçları mRNA teknolojisindeki araç kutusundan alacağız ki bu araç kutusu çok zengindir. Neyin mümkün olduğunu henüz öngöremiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

"DAHA KÜÇÜK ÇOCUKLAR İÇİN VERİLER YIL SONUNA KADAR HAZIR OLACAK"

5 ila 11 yaş grubu çocuklar için Covid-19 aşısına ilişkin bilgileri de paylaşan Türeci, bu yaş grubu için bulunan dozun 10 mikrogram olduğunu, bunun yetişkinlerdeki dozun üçte birine karşılık geldiğini anlattı.

Türeci, daha küçük çocuklar için verilerin yıl sonuna kadar hazır olacağı bilgisini paylaştı.

Bakan Koca yoğun bakımdaki görüntüsünü paylaşmıştı: Şu an gelseler beş tane aşı olurum!Bakan Koca yoğun bakımdaki görüntüsünü paylaşmıştı: Şu an gelseler beş tane aşı olurum!

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Diyarbar Sur Ulu Camii'nde ezan okuduDiyanet İşleri Başkanı Erbaş, Diyarbar Sur Ulu Camii'nde ezan okudu

Pfizer'dan aşı itirafı: Başta Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin teklifini reddetmiştikPfizer'dan aşı itirafı: Başta Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin teklifini reddetmiştik

Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in yaptığı mRNA kokteyli, kanser hücrelerini bastırdıÖzlem Türeci ve Uğur Şahin'in yaptığı mRNA kokteyli, kanser hücrelerini bastırdı

KAYNAK: AA
YORUMLAR 5
 • Memati 1 yıl önce Şikayet Et
  Kanseri uretip cikaran bunlar dogal olarak tedavisinide biliyorlar
  Cevapla
 • Şaşkın 1 yıl önce Şikayet Et
  Koronayı nasıl becerdiğinizi gördük. Gençlik iksirinizi ve kanser tedavinizi de görürüz. Bir muhafaza içinde paketlenmiş DNA veya RNA’ya sahip minnacık bir canlı hepimizin ipini pazara çıkardı! Sizi uçuran para ve elektro-mikroskopun gücüdür. Ben sizi yarın göreceğim.
  Cevapla
 • Murat 1 yıl önce Şikayet Et
  Tam tersi. Milleti öldürecekler....
  Cevapla
 • sherlock 1 yıl önce Şikayet Et
  Gençlik aşısını bulmuş olsalardı, önce kendilerine vurarlardı.Şunların hallerine baksana 80'lik nineden beter haldeler.
  Cevapla
 • Araphan 1 yıl önce Şikayet Et
  Henüz tedavisi bulunmamış bir çok hastalık varken, nihayetinde ölümlü insan genç olsa ne olur ,öncelikle insanların hayatlarını ağırlaştırılmış etkilerini yok etmek makyajı en son düşünmek lazım
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Hangi ülke Türkiye için ne yapıyor? Onlar sahra hastanesi gönderdi...
Bakanlardan Hatay'da önemli açıklamalar