AFAD Başkanlığına Yunus Sezer atandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı ile Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

AFAD Başkanlığına Yunus Sezer atandı
AFAD Başkanlığına Yunus Sezer atandı
GİRİŞ 11.09.2021 06:16 GÜNCELLEME 11.09.2021 12:09
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılıklarına Faruk Özçelik ve Ertuğrul Soysal atandı.

AFAD Başkanlığına ise Kırıkkale Valisi Yunus Sezer getirildi.

YUNUS  SEZER KİMDİR?

İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum Atatürk İlköğretim ve Atatürk Lisesinde tamamlayan Sezer, 2000 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

Evli ve 3 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilen Sezer, 2001'de kaymakam adayı olarak mesleğe başladı ve sırasıyla Edirne Lalapaşa Kaymakam Vekilliği, İzmir Beydağ Kaymakam Vekilliği, İngiltere’de yurt dışı stajı, Giresun Alucra Kaymakamlığı, Sivas Altınyayla Kaymakamlığı, Siirt Vali Yardımcılığı, Diyarbakır Silvan Kaymakamlığı, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı, bakan danışmanlığı, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı yaptı. Sezer, 26 Ekim 2018’de Kırıkkale Valiliğine atanmıştı.

TİCARET BAKANLIĞINA ATAMALAR

Ticaret Bakanlığında açık bulunan Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğüne Hüsnü Dilemre, Serbest Bölgeler Genel Müdürlüğüne Emel Emirlioğlu, Ticaret Araştırmaları ve Risk Değerlendirme Genel Müdürlüğüne Mehmet Tan atandı.

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • SULTAN 1 ay önce Şikayet Et
  valimiz çok çalışkan işi rast gelsin heryerde güzel işler yapar
  Cevapla
 • Hasan 1 ay önce Şikayet Et
  Hayırlı olsun... İnşallah AFAD görevi olan Afet önlemlerine de bir el atar... Afetler elbette olacak ama önlemler zararı azaltacak ve büyük Afetlere duçar olmamaktan kurtulacaz..
  Cevapla
 • Sadri 1 ay önce Şikayet Et
  İtfaiyelerin AFAD a bağlanması ve belediyelerin ayak işlerini yapmaktan kurtarılması gerekiyor,itfaiye okulları açılmalı ve eğitimli personel çalıştırılmalı...
  Cevapla
 • Abdullah Tokcan 1 ay önce Şikayet Et
  İtfaiyecilik ayak işimi oluyor?!
  Cevapla
 • Ali Yılmaz 1 ay önce Şikayet Et
  Arama Kurtarma ile ilgili ne bilir bu abimiz?
  Cevapla
 • Yunus Serin 1 ay önce Şikayet Et
  Seni atasaydık?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Miçotakis'ten flaş Türkiye itirafı!
Diyanetten fetva açıklaması: insanlık dışı bir davranış...