Ölüm riski 11 kat daha yüksek! Yapılan araştırma gerçeği ortaya çıkardı!

ABD'de yaklaşık 600 bin Kovid-19 vakası üzerinde yapılan araştırmada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olmayanların, olanlara göre hastalanma riskinin 4,5, ölüm riskinin ise yaklaşık 11 kat yüksek olduğu bildirildi.

Ölüm riski 11 kat daha yüksek! Yapılan araştırma gerçeği ortaya çıkardı!
Ölüm riski 11 kat daha yüksek! Yapılan araştırma gerçeği ortaya çıkardı!
GİRİŞ 11.09.2021 06:33 GÜNCELLEME 11.09.2021 16:57
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), nisan-temmuz aylarında görülen 600 bin Kovid-19 vakası üzerinde yaptığı inceleme sonucunda, aşı olmayanların, olanlara kıyasla virüsü kapma riskinin ortalama 4,5, hastaneye yatma riskinin 10, ölüm riskininse 11 kat fazla olduğunu açıkladı.

İŞTE AŞIYA DAİR YENİ KANITLAR

CDC Direktörü Rochelle Walensky, 13 eyalette bulunan 187 hastanedeki 18 yaş üzeri 600 bin vakanın incelendiği geniş çaplı araştırmanın, "aşının etkinliğine dair yeni kanıtlar ortaya koyduğunu" söyledi.

 Salgının sonu için tarih verdi Tünelin ucunda ışık görüldü! Salgının sonu için tarih verdi Tünelin ucunda ışık görüldü!

CDC'nin haftalık morbidite ve mortalite raporunda yayımlanan araştırmanın sonuçlarına göre, Kovid-19 semptomları ile yapılan başvuruların sonucunda, aşısızların yüzde 18,9'una, aşılılarınsa yüzde 3,1'ine Kovid-19 teşhisi koyuldu.

Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durumTürkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum

Aşıların Kovid-19 nedeniyle hastaneye yatışlara etkisi yüzde 86 olarak hesaplanırken, aşının etkinliğinin 75 yaş ve üzeri hastalarda yüzde 76'ya düştüğü saptandı..

ABD'de onay alan aşılar arasında tüm yaş gruplarında Moderna aşısı hastalığa karşı yüzde 95 etkinlik oranıyla başı çekerken, onu yüzde 80 ile Biontech ve yüzde 60 ile Johnson & Johnson takip etti.

AŞILAR DELTA VARYANTINA ETKİLİ

CDC, ABD'de Kovid-19'un delta varyantının yaygın olduğu dönemde gerçekleşen araştırmanın, önceki incelemelerle benzer sonuçlar vermesinin, aşıların Delta varyantına karşı etkili olduğunu gösterdiğini belirtti.

CDC verilerine göre, ABD nüfusunun yüzde 54'ü en az iki doz aşısını tamamladı.

.

YORUMLAR 17
 • vatandas 1 yıl önce Şikayet Et
  Masallah covid çıktı çıkalı memlekette başka hiç hastalık kalmadı. Ölenler sadece covidden ölüyor. Nasıl bi korku pompalamaktır böyle. Milleti artık bi rahat bırakın. Aşı olmak isteyen olsun. Olmak istemeyen olmasın.
  Cevapla
 • Şaşkın 1 yıl önce Şikayet Et
  Sürünerek yaşamaktan ayak üstü ölmek iyidir. Rezillikle yaşamaya razı olanlar, onurla yaşamak isteyenleri rahat bırakın.
  Cevapla
 • Gölge 1 yıl önce Şikayet Et
  Niye başka ülkelerin istatistikleri yayınlanıyor. Ülkemizde eli kalem tutan, toplama çıkartma bilen kimse yok mu, biz neden istatistik yapmayız. Banane amerikadan
  Cevapla
 • AYS64 1 yıl önce Şikayet Et
  Ülkemizde ki sorun bu zaten,ilk günden itibaren ne virüs inceleyen var ne deney yapan var ne istatistik yapan var. Ortalık papagandan geçilmiyor. Alman öyle dedi,Ingiliz bunu dedi,Rus şöyle yaptı,Çin,Abd bir birine girdi.eeee siz ne yaptınız,ne yapıyorsunuz,biz sizi egitmedikmi?size laboratuvar vermedikmi?size aylık vermiyormuyuz? bize tercüman lazım olsaydı sizi dr. olarak egitmezdik, tercüman olarak egitirdik.
  Cevapla
 • YUSUF.İR 1 yıl önce Şikayet Et
  Ölüm Allah'ın emri hastalık aşı maşı bahane.
  Cevapla
 • Müsafir5 1 yıl önce Şikayet Et
  Yağmur gibi virüste yağsa ne yağarsa yağsın vaden yettiyse bit dahi ölümüne sebep olur. Bu nedenle gönlünüzün uygun gördüğü tedbiri alın. İçinde ne olduğunu bilmediğin hiç bir şeyi içmeyinde yemeyinde. Çok basit ben domates satıyorsam domates nerede nasıl yetiştiğini anlatabiliyorsam oda anlatacak. Anlatmayan satıcı zehirde katabilir. dünyanın en iyi ve en kötü mahluğu insandır. Bunda hemfikiriz. Şaşıyorum bazı insana ki yarın öleceğini unutmuş dünyayı yutmaya kalkmış...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Devlet Bahçeli'ye hakaret etmişti! Saadet'ten Ümit Çebi kararı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron'a: Seni de Türk Birliği'ne alalım