Havaya dikkat! MGM'den son dakika kar yağışı uyarısı

Son dakika haberi: Meteoroloji, Türkiye'nin Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceğini açıkladı.

Havaya dikkat! MGM'den son dakika kar yağışı uyarısı
Havaya dikkat! MGM'den son dakika kar yağışı uyarısı
GİRİŞ 20.09.2021 19:54 GÜNCELLEME 21.09.2021 09:00
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan hava durumu uyarısında, "Bu yağışlı sistemle birlikte ülkemizin büyük bölümünde görülecek olan yağışların, Karadeniz Bölgesi ile Doğu Akdeniz Bölgesi'nde zaman zaman kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor" denildi.

KAR YAĞIŞI GÖRÜLECEK

Açıklamada, "Sıcaklıkların ise Çarşamba günü akşam saatlerinde Marmara Bölgesi'nden başlayarak Perşembe günü ülke genelinde 6 ila 10 derece düşmesi bekleniyor. Perşembe günü akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde (1800 m rakım ve üzeri) beklenen yağışların bu sıcaklık düşüşü ile birlikte karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji uyardı! Hava sıcaklığı 10 derece düşecekMeteoroloji uyardı! Hava sıcaklığı 10 derece düşecek

Soğuk ve yağışlı sistemin Cuma günü Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olduktan sonra ülkemizi hafta sonunda terk etmesi bekleniyor. Bu sistemle birlikte görülecek kuvvetli yağışlar ile kuzeydoğu bölgelerimizin rakımı yüksek olan yerlerinde görülebilecek zirai don hadisesine karşı tedbirli ve dikkatli olunmalı, güncel tahmin ve uyarılarımız takip edilmelidir" bilgilerine ver verildi.

YORUMLAR 21
 • ÖZTEL 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu soğuklar sürekli balkanlar üzerinden gelirdi ne olduda bu sefer karadeniz üzerinden geldi neden bize ters köşe yapıyor durduk yere
  Cevapla
 • Yakup 2 yıl önce Şikayet Et
  Kış mademki geldin sana bir çift sözüm var. Adamı hasta etme!
  Cevapla
 • Yakup 2 yıl önce Şikayet Et
  Kış mademki geldin sana bir çift sözüm var. Adamı hasta etme!
  Cevapla
 • bilal 2 yıl önce Şikayet Et
  VAY BE İSTANBUL DIŞINDADA TÜRKİYEDE BÖLGE VE İLLER VARMIŞ HER NE HİKMETSE HER TAHMİN İSTANBUL OLUYORDU BAK METEROLOJİ BU HABERİ İSTANBUL SEVMEMİŞTİr.
  Cevapla
 • Ispartalı 2 yıl önce Şikayet Et
  Isparta Davraz'ada kar lazım turist bekliyoruz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Norveçli Doktor Mads Gilbert'ten tüm dünyaya İsrail'e sert tepki
Son dakika... Bilge Yılmaz İYİ Parti'den istifa etti