Karantinayı ihlal etti, aile hekimine 'Doktorları boş yere dövmüyoruz' dedi

Karantinasında olması gereken Süleyman Hızmalı, ilaç yazma isteğini reddeden doktorla tartışarak "Doktorları boş yere dövmüyoruz" dedi. Hızmalı gözaltına alındı.

GİRİŞ 21.09.2021 23:18 GÜNCELLEME 21.09.2021 23:21
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Barutluk Mahallesi'ndeki Muradiye Aile Sağlığı Merkezi'ne, saat 15.00 sıralarında giden Süleyman Hızmalı, aile hekimi Uzm. Dr. Mehtap Büyük Ateş'e kimliğini vererek, kızına ilaç yazmasını istedi.

Kimlik bilgilerini sisteme giren Ateş, Hızmalı'nın kızının koronavirüse yakalandığını öğrenerek, "Sizin karantina altında olmanız gerekiyor, bu durumda ilaç yazamam. Lütfen dışarı çıkın" dedi. 

'BEYAZ KOD' VERDİ

Süleyman Hızmalı'nın ısrarı nedeniyle doktor ile aralarında tartışma başladı. Bu sırada Hızmalı, Dr. Ateş'e "Doktorları boş yere dövmüyoruz" dedi. Bunun üzerine Ateş, 'beyaz kod' verdi. Polis ekipleri ise kısa sürede odaya geldi. Ateş'in şikayeti üzerine gözaltına alınan Hızmalı, polis merkezine götürüldü. Şikayetçi olan doktor Ateş de ifade vermek üzere emniyete gitti. 

Uzm. Dr. Mehtap Büyük Ateş, sözlü şiddete uğradığını belirterek, "Karantinada olması gereken kişiye ilaç yazamayacağımı söyledim. Sözel şiddete uğradım, 'beyaz kod' verdim. Arkadaş da 'Doktorları boşuna dövmüyoruz' dedi bana. Bana sözel şiddet uyguladı, 'Bu ilacı yazacaksın' diye tehdit etti. Ben de 'beyaz kod' verdim" dedi. 

Süleyman Hızmalı ise kızının koronavirüse yakalandığını söyleyip, "Kızım bu yüzden dışarı çıkamıyor. 14 gün de geçti; zaten çift aşılı olanlar dışarı çıkabiliyormuş, dedim. O da 'Hayır sen ve senin aileni bir daha buraya sokmam' dedi. Ben saldırmadım, sözlü tartışma oldu" diye konuştu. 

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
Edirne dayak
YAZDIR
YORUMLAR 26
 • özel işçi 1 ay önce Şikayet Et
  dr lütfen dememeştir hakaret ve yüksek sesle kovmuştur
  Cevapla
 • sağlıkçı 1 ay önce Şikayet Et
  sağlıkçı olarak söylüyorum benim bile çalışırken dövmemek için kendimi zor tuttuğum doktorlar var. Mesele iletişim değil vicdan ve insanlık meselesi bence, Mesleğini severek ve hakkıyla yapan doktorların eline su dökemezler. Ne demiş yunus emre ''Gezdim Halep Şam, Eyledim ilmi talep, Meğer ilim bir hiçmiş, İlla edep illa edep''
  Cevapla
 • ali 1 ay önce Şikayet Et
  Dokdorlar hasta.. Bunu gören yok.....
  Cevapla
 • Abdulkadir 1 ay önce Şikayet Et
  Doktorlar çok masum değil bu pandemi sürecini çok iyi kullanıyorlar iyi maaş ve üstüne millete fırça bu yüzden her zaman özel hastane tercih ediyorum
  Cevapla
 • Konyalı 1 ay önce Şikayet Et
  Hem karantinayı ihlal et hem doktora hakaret et tehdit et oh ne ala. Ömür boyu sağlık hizmetlerinden men gerekir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Erdoğan anlattı! Aliyev "O CHP'liyi ülkeye sokmam, ihanet etti" dedi...
Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor