Son dakika: Bir ilimizden kötü haber! Vakalar patladı, açıklama geldi: Sınırdayız...

Son dakika haberi... Havaların soğumasıyla birlikte koroanvirüs vak sayıları gözle görülür bir şekilde artışa geçti. Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, şehirde yoğun bakım servislerinin dolduğunu duyurdu.

GİRİŞ 22.09.2021 10:36 GÜNCELLEME 22.09.2021 11:31
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... Trabzon’da, covid-19 vakalarında yaşanan artış nedeniyle hastanelerin yoğun bakım servisleri tam kapasiteye ulaştı. Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, günlük pozitif vaka sayılarının arttığını belirterek, "vakalar günlük 500 ile 700 arasında gidip geliyor. Bu vaka sayısıyla servislerde baş edebiliyoruz ama yoğun bakımlarda sınırdayız" dedi.

Son dakika: Trabzon'da yoğun bakımlar doldu! Uyarı geldi

"VAKALAR AŞAĞIYA GELMİYOR"

Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, geçen hafta günlük 500 olan pozitif vaka sayısının 700lere kadar ulaştığını açıkladı. Yoğun bakım servislerinin kapasitesinin dolduğunu söyleyen Dr. Usta, "Maalesef her gün 5 ile 10 arasında vefatımız oluyor. Şu anki süreçte bu bizim ciddi üzüntü kaynağımız. Yoğun bakımlarımız bir süreçten geçiyor tamamen dolu olarak hareket ediyoruz. Belli hareketlerle maalesef vefat edenlerle veya düzelip servise çıkanlarla birlikte süreci acillerde çok fazla yığılmadan yönetmeye gayret ediyoruz ama hep sınırda gittiğimizi söyleyebilirim. Servis anlamında çok bir sıkıntımız yok. Servis yataklarımızda henüz öyle bir sıkışıklık yaşamadık ama vakalar aşağıya gelmiyor. Vakalar günlük 500 ile 700 arasında gidip geliyor. Bu vaka sayısıyla servislerde baş edebiliyoruz ama yoğun bakımlarda sınırdayız " dedi.

Son dakika: Trabzon'da yoğun bakımlar doldu! Uyarı geldi

"SINIRDA BİR TABLODA GİDİYORUZ"

Yaklaşan kış mevsimi nedeniyle insan temasının artarak vaka artışına neden olabileceğini belirten Dr. Usta, "Kapalı alanlarda insanların teması arttıkça ve aşısız olanların aşılarını tamamlamaması durumunda sıkıntıyla karşı karşıya kalacağımızı öngörüyoruz. Şu haliyle de zaten sıkıntı ve sınırda bir tabloyla gidiyoruz. Bunun aşağıya çekilmesi gerekiyor. Bu bağlamda bunu özellikle aşıya bağlayacak olursak, hastalarımızın aşısını tamamlamamış ya da aşısını olmamış kişilerin büyük çoğunlukta olduğunu söylersek gelecekte de böyle devam ederse neyle karşılaşacağımızı vatandaşımızın takdirine bırakmak gerekiyor" diye konuştu.

Son dakika: Trabzon'da yoğun bakımlar doldu! Uyarı geldi

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 30
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  AVM leri inatla kapatmadınız, turizm diye PCR bile sormadan karantina uygulamadan yabancılarla beraber varyanları ülkeye soktunuz. Şimdi de aşı olmuyorlar diye aşı karşıtı diye milleti suçluyorsunuz. Okullar da açık, çocuklar birbirleri vasıtasıyla tüm evlere virüsü yayacak. Siz de çocuklara da aşı diye direteceksiniz. Sınırdan turist diye olanlara göz yuman hırsızın hiç günahı yok mu?
  Cevapla
 • KAPTAN 1 yıl önce Şikayet Et
  Turizimden herkes memnun.Fakat zararlarını hesaba koyan yok.
  Cevapla
 • Vatandaş 27 1 yıl önce Şikayet Et
  Okulları açın düşer
  Cevapla
 • Recep 1 yıl önce Şikayet Et
  Rahman Rahim ALLAH’IN İsmiyle Ve SİZLERDEN YALNIZCA ZULMEDENLERE İSABET Etmekle KALMAYAN FİTNEDEN İTTİKA EDİN VE BİLİN Kİ; ALLAH, AZABI ŞİDDETLİ OLANDIR. 88-8/Enfal-25
  Cevapla
 • Adsız Atlı 1 yıl önce Şikayet Et
  Covid oldularsa hamsi yesinler. Hamsi bin derde devadır..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Almanya'da üşüyen milletvekillerine battaniye teklifi
Elon Musk'tan İranlı protestoculara Starlink desteği!