CHP'li belediyenin 3 yıldır atık su problemini çözemediği yurt!

Bakan Kasapoğlu'nun bahsettiği, CHP'li belediyenin atık su problemini çözemediği yurdun Muğla'da olduğu öğrenildi. 17 Aralık 2018'de yapılan talebe ancak birkaç gün önce karşılık verildi.

CHP'li belediyenin 3 yıldır atık su problemini çözemediği yurt!
CHP'li belediyenin 3 yıldır atık su problemini çözemediği yurt!
GİRİŞ 23.09.2021 08:18 GÜNCELLEME 23.09.2021 15:07
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun bahsettiği yurdun CHP’li Büyükşehir Belediye tarafından yönetilen Muğla’da olduğu öğrenildi.

Yeni Şafak’ta yer alan habere göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı ildeki kapasitesini artırmak için 3 etap halinde hizmete alınacak toplam 5 bin 400 kapasiteli öğrenci yurdu projesi hazırladı. Projenin ilk etabı 9 Mayıs 2018’de başlanarak 28 Ekim 2020’de tamamlandı.

Bakan Kasapoğlu'ndan yurt açıklamasıBakan Kasapoğlu'ndan yurt açıklaması

2. Etap ise 31 Mayıs 2021 tarihinde hizmete hazır hale geldi. İşi üstlenen firma inşaatı tamamlasa da CHP’li belediye yükümlülüklerini bir türlü yerine getirmedi. Yurt projesi ihale edildikten sonra 17 Aralık 2018’de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına yazı yazılarak yurt inşaatlarının içme suyu, kanalizasyon ve diğer alt yapı hizmetlerinin sağlanması talep edildi.

CHP'li Özkoç'un algı paylaşımı elinde patladı! O fotoğrafları görmezden geldiCHP'li Özkoç'un algı paylaşımı elinde patladı! O fotoğrafları görmezden geldi

CHP’li belediye içme suyunun bağlanacağını bildirdi, ancak kanalizasyon hattı çekmeye yanaşmadı. Gerekçe olarak da şehir kanalizasyon hattının dolu olduğu, yeni eklemeleri kaldıramayacağı belirtildi. Bunun üzerine bakanlık yurtlara ileri atık sistemi kurdu. Ancak içme suyu ile ilgili çalışmalar da oldukça ağır ilerledi. Belediye 2019 yılında yapmayı taahhüt ettiği su ile ilgili çalışmalara daha birkaç gün önce başladı. Diğer tüm çalışmaları biten, döşemeleri tamamlanan yurt, CHP’li belediyenin çalışmalarını tamamlamasını bekliyor.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 25
 • mehmetm 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiye'nin en büyük sorunu, CHP sorunudur. Türkiye CHP sorununun dışındaki iç ve dış sorunları çözecek güçte ancak CHP sorunu bir 100 yıl daha ayak bağı olacaktır.
  Cevapla
 • Karakartal 2 ay önce Şikayet Et
  Medyaya çıkıp yurt sorunu var diye yaygara koparanlar bu yurtların açılmasına bir şekilde mani oluyorlar. Zihniyet değişmeyecek bu CHP de.
  Cevapla
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Hristiyan halk partisi haçlı Türk ve Müslüman düşmanı halk partisi ve enikleri.
  Cevapla
 • Nedim 2 ay önce Şikayet Et
  Kuzum fazlamı kaçırdın
  Cevapla
 • vatandas 2 ay önce Şikayet Et
  chp = sorun, çözümsüzlük, iftira, karalama. Seçin seçin size su bile getiremeyen ilericileri seçin...
  Cevapla
 • belde 2 ay önce Şikayet Et
  bunların işleri güçleri bolca laf. Bakanlık ne güzel blok halinde yurtları yapmış ne güne bekleniyor. su yok kanalizasyon yok. belediye niye var orada hele bir de büyükşehir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Skandal haber: Alman Deutsche Welle, Çerkesler üzerinden Türkiye'yi hedef aldı
Baykar uçak mühendisi Tarık Keseci son yolculuğuna uğurlandı